Boli sme v najvyššie položenej otáčavej reštaurácii na svete. Je to dokonalý výlet autom zo Slovenska

  • Navštívili sme za jeden deň štyri miesta, ktoré sa zapísali do histórie
  • Viac najvyššie položených atrakcií nezažiješ nikde v Európe
Najvyššie položená otáčavá reštaurácia na svete
Unsplash/Uwe Conrad
  • Navštívili sme za jeden deň štyri miesta, ktoré sa zapísali do histórie
  • Viac najvyššie položených atrakcií nezažiješ nikde v Európe

Existuje mnoho miest, ktoré by sme chceli navštíviť. Do nášho pomyselného bucket listu si po prezeraní internetu a sociálnych sietí píšeme destinácie po celom svete. Niektoré sú na dosah, no niektoré ostanú pravdepodobne len v našich snoch.

Netreba cestovať ďaleko, aby sme zažili krásne prírodné divadlo. Švajčiarsko patrí medzi najnavštevovanejšie krajiny vo svete. A niet sa čomu čudovať.

Má veľa jedinečností, ktoré krajinu odlišujú od ostatných krajín Európy aj sveta. Pýši sa aj mnohými prvenstvami, ako napríklad najlepšia krajina na kvalitu života, najlepší poštový systém či najkrajšia prírodná oblasť. Nádherné švajčiarske Alpy, turistické chodníky a lyžiarske strediská lákajú mnoho turistov z celého sveta.

V zimnom období je Švajčiarsko pre mňa osobne ešte krajšie ako počas iných ročných období. Má svoje nezameniteľné čaro, a preto som sa rozhodla počas mojich potuliek navštíviť v tejto krajine čo najviac miest, ktoré patria medzi TOP destinácie.

Štyri miesta, ktoré sa zapísali do histórie

Reštaurácia Felskinn, najvyššie položená otáčavá reštaurácia na svete, sa nachádza vo výške 3 500 m n. m. na vrchole Mittelallalin. Len jedna vec je príjemnejšia ako vynikajúca reštaurácia: jedinečný výhľad na dychberúce horské štíty.

Reštauráciu, ktorá láka turistov z celého sveta, nájdeš vo švajčiarskych Alpách. Dostaneš sa do nej z malebného mestečka Saas Fee lanovkou a krátkym prestupom na podzemnú lanovku. Celkovo stojí cesta pre jednu osobu 94 eur, v čom sú zahrnuté dve rôzne lanovky (Felskinn a Alpin Express) plus Metro Alpin.

Najvyššie položená otáčavá reštaurácia na svete
zdroj: Klaudia Fiolová

Prvá lanovka svojho druhu na svete

Aj cesta do reštaurácie je zážitková. Najprv nastúpiš na lanovku Felskinn, alebo na lanovku Alpin Express. Môžeš vyskúšať obe lanovky, ako som to urobila aj ja. Bolo to z dôvodu, že lanovka Alpin Express je prototypom lanovky systému 3S.

To znamená lanovka s veľkými vzdialenosťami medzi podperami a medzi lanom a zemou, s nízkou spotrebou energie. Vozne majú odpojiteľné úchyty, lanovka má tri laná. Jedno lano slúži na ťahanie vozňov hore a dole (toto lano sa hýbe spolu s vozňami).

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Saas Fee, Wikipedia , Wikipedia, YouTube, MySwitzerland.com , Restaurant Felskinn

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá