Čekanovi ľudia prajú „čakan do hlavy“, šibenicu aj smrť. On im poslal odkaz, ktorý by si nečakal

  • Biochemik Pavol Čekan sa stretáva s nenávistnými komentármi či dokonca vyhrážkami smrťou na sociálnych sieťach
  • Množstvo takýchto ohlasov si prečítal aj v komentároch na sociálnej sieti pod naším článkom o jeho LAMP testoch
  • Vedec sa rozhodol reagovať na komentáre, ktoré sa často týkajú zostrihaného videa
  • Toto konšpirátorom a hejterom odkázal
Pavol Čekan
TASR/Martin Baumann
  • Biochemik Pavol Čekan sa stretáva s nenávistnými komentármi či dokonca vyhrážkami smrťou na sociálnych sieťach
  • Množstvo takýchto ohlasov si prečítal aj v komentároch na sociálnej sieti pod naším článkom o jeho LAMP testoch
  • Vedec sa rozhodol reagovať na komentáre, ktoré sa často týkajú zostrihaného videa
  • Toto konšpirátorom a hejterom odkázal

Biochemik Pavol Čekan patrí k vedeckej elite na Slovensku. Jeho meno a meno jeho firmy MultiplexDX poznajú aj v ďalekom zahraničí, kde je veľmi uznávaný. Paradoxne na Slovensku sa stretáva s nenávisťou, konšpiráciami či dokonca vyhrážkami smrťou. Množstvo takýchto ohlasov si prečítal aj v komentároch na sociálnej sieti pod naším článkom o jeho LAMP testoch.

Vedec sa preto rozhodol vyjadriť k nenávistným komentárom. „Prečítal som si všetky Vaše príspevky. Aj tie, ktoré mi prajú „čakan do hlavy“, aj tie, ktoré ma posielajú späť do USA, aj tie, ktoré mi prajú šibenicu a smrť. Aj tie, ktoré ma častujú vulgarizmami, vymýšľajú o mne neskutočne konšpirácie, dávajú mi priam “magické” schopnosti, prirovnávajú ma k masovým vrahom, bez akýchkoľvek dôkazov ma spájajú s farma firmami, atď,“ napísal biochemik v komentári pod naším článkom.

Pavol Čekan ohlásil novinku, ktorá ide dobýjať USA aj Britániu. Cieľom je návrat k „normálnemu životu“

Vedec uvádza, že tieto všetky komentáre by ho mohli nahnevať, uraziť a niektoré sú dokonca vhodné na trestné oznámenie. Čekan ale tvrdí, že nič z toho by nemalo zmysel. „Chápem, že mnohým Vám pandémia takmer zničila život, pripravila o úspory, výplatu a o mentálne zdravie,“ napísal biochemik, ktorý zároveň dodáva, že chápe frustráciu, únavu a hnev ľudí z pandémie. Mnohí ľudia preto majú sklon veriť dezinformáciám a hoaxom, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach. Veľa z nich zahŕňa aj samotného vedca.

Dal by si sa otestovať LAMP testom?

Video účelovo zostrihali 

„Čo sa ale takmer vždy točí vo Vašich nenávistných príspevkoch je to nešťastné video z decembra minulého roka. K tomu som sa už veľakrát vyjadril, ale skúsim teda znova,“ vyjadril sa Čekan k videu, ktoré bolo účelovo zostrihané.

Pôvodné nezostrihané video bolo súčasťou relácie Veda pomáha. Čekan sa v ňom vyjadroval k otázke, kedy podľa neho skončí pandémia a uviedol, že postupne sa ľudia dajú dobrovoľne zaočkovať, keď podobný vývoj uvidia v okolitých krajinách. Jeden zo sledujúcich na jeho odpoveď reagoval, že je ako vystrihnutá z príručiek farma firiem. Biochemik na to sarkasticky dodal, že nech sa ľudia neočkujú, aspoň on bude zarábať na PCR testoch.

Čekan sa viackrát za túto sarkastickú poznámku už ospravedlnil a zároveň vyzval ľudí, aby si pozreli celé video nezostrihané. „Budem to stále písať a opakovať dookola: je mi to ľúto, nebolo to adresovane verejnosti, bol to čistý sarkazmus, atď.,“ vysvetli vedec.

Buďte lepší ako ja, odkazuje hejterom vedec 

Vedec zároveň dodal, že je za očkovanie, pretože to môže najrýchlejšie ukončiť túto „agonickú pandémiu.“ „Čím viac z Vás sa dáte zaočkovať, tým menej bude treba našich testov,“ tvrdí Čekan.

Poprel, že by mu niekedy šlo o biznis, veľa testov rozdal napríklad aj našej vláde alebo Vatikánu. Dodáva, že keby mu skutočne šlo o biznis, bol by antivaxer, v skutočnosti si však praje návrat k normálu.

zdroj: Facebook

Zároveň dodal, že náš článok je o LAMP testoch a tie sú určené pre tých, ktorí sa očkovať nechcú alebo nemôžu. „Ide o test s kloktajúcim odberom, pretože sme mysleli na to, že paličky do nosa Vám už robia zle,“ napísal Čekan.

Vedec uviedol, že je zmierený s nenávisťou voči jeho osobe ľudí vyzval, aby sa už začali správať slušne a zodpovedne. „Mne to v tom videu ušlo, všetci na to tak veľmi poukazujete, tak skúste byt lepší ako ja. Skúste,“ dodal na záver.  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech