Digitálne nomádstvo naberá nový smer, na lodi!

  • Ak ste už počuli o digitálnom nomádstve a ako freelancer sa s touto myšlienkou pohrávate, či už ste si to aj na vlastnej koži vyskúšali, určite vašu pozornosť upútame novým startupom, ktorý bol predstavený na konci júna tohto roku.
image_1437724154.jpeg
  • Ak ste už počuli o digitálnom nomádstve a ako freelancer sa s touto myšlienkou pohrávate, či už ste si to aj na vlastnej koži vyskúšali, určite vašu pozornosť upútame novým startupom, ktorý bol predstavený na konci júna tohto roku.

 

Coboat je prvá coworkingová loď na svete, na ktorej môžete spojiť príjemné s užitočným. Myšlienka sa zrodila v coworkingovom centre v Thajsku medzi 4 zakladateľmi, ktorými sú: Karsten Knorr (Austrália), James Abbott (Thajsko), Tommy Westlin (Fínsko) a Gerald Schömbs (Nemecko). Ich snom bolo jednoducho spojiť prácu s plavbou na mori.

 

Ako uvádza Tommy Westlin, jeden zo zakladateľov: “Coboat je skvelé dobrodružstvo, ktoré kombinuje coworking, spoznávanie sveta, vytváranie nových vzťahov a vzájomnú výpomoc. Tento projekt je výsledkom štyroch chlapíkov, ktorí prišli so šialeným nápadom a rozhodli sa ho aj realizovať.”

 

Už po prvých dňoch si táto myšlienka získala mnohých priaznivcov.

 

 

Loď vypláva na svoju prvú okružnú jazdu v novembri tohto roka. Plavba sa začína v Thajsku a pokračuje cez Malé Divy, Seychely až do Karibiku, kde by mala byť niekedy na jar alebo v lete 2016 ukončená.

 

Počas plavby bude mať loď každý týždeň jedno nástupné a výstupné miesto, kde nasadí alebo vysadí členov. Na lodi sú ubytovaní minimálne traja členovia posádky a maximálne 20 platiacich účastníkov. Za celú plavbu sa tak môže na palube vystriedať niečo okolo 1000 freelancerov.

 

V cene je zahrnuté ubytovanie na lodi, internet a strava. Jeden týždeň na lodi vyjde na 980 a necelých 4000 za mesiac. Aj keď sa to môže zdať trocha drahšie než bežné coworkingové centrá, je potreba myslieť na to, že na lodi sa nie len pracuje ale aj žije normálný život.

 

 

Majitelia Coboatu vyzdvihujú spolužitie freelancerov na jednom mieste. Spoločné vstávanie, spoločné raňajky, či spoločné pauzy počas práce a popracovné aktivity sú samozrejmosťou. Vo voľnom čase je možné sa len tak flákať a opaľovať na lodi, zahrať si doskové hry, ísť sa potápať alebo zakotviť na pobreží a navštíviť jedno z okolitých miest.

 

Čo sa týka internetového pripojenia, tak to je zabezpečené na celej lodi. V blízkosti pobrežia je využívaná 3G/4G sieť a Wi-Fi. Na oceáne sa využívajú najnovšie technológie v satelitnej komunikácii.

 

Plavbu je možné rezervovať už teraz a momentálne je ešte šanca zakúpiť lístok s 5% a 10% zľavou.

 

Kto by do toho šiel?

 

Ďalšie informácie na www.coboat.org

Najnovšie videá

Trendové videá