Dve Slovenky žili 5 rokov v Zimbabwe, vrátili sa na Slovensko a za 30-tisíc eur rozbehli unikátny biznis

  • Silvia a Daniela sa rozhodli venovať vlastnému biznisu
  • Inšpiráciou im bol aj ich život v Afrike
SistersLabel
SistersLabel
  • Silvia a Daniela sa rozhodli venovať vlastnému biznisu
  • Inšpiráciou im bol aj ich život v Afrike

Silvia Winkler a Daniela Unkovski Jančíková sú dve mladé Slovenky, ktoré mali možnosť cestovať po celom svete a žiť v rôznych krajinách.

Aj tieto skúsenosti im slúžili ako inšpirácia k vytváraniu nových kolekcií oblečenia, ktoré dnes tvoria pod vlastnou značkou Sisters.

„Žili sme v Mexiku, Kanade, Zimbabwe, Česku a na Slovensku. Zimbabwe pre nás bolo srdcovkou a neskôr sme sa tam viackrát vrátili. Naučili sme sa užívať si moment tu a teraz, cítiť veľký rešpekt k prírode.“

„Navštevovali sme nádherné národné parky, kde sme pozorovali slony, levy, žirafy, nosorožce, pakone, hrochy, zebry a ešte mnoho iných druhov zvierat vo svojom prirodzenom prostredí. Bolo to skutočne magické a sme veľmi vďačné za toto obdobie v našom živote. Vytvorili sme si tu priateľstvá s úžasnými ľuďmi na celý život.“  

Tvrdia, že ich zmysel pre módu a umenie začal práve v exotickom Zimbabwe, kde žili 5 rokov. Silvia tu aj zmaturovala a chodila prvý rok na University of Zimbabwe. Prepukli tam však nepokoje medzi študentmi a vládou a Univerzitný Kampus bol uzavretý na neurčito.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Sisters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá