ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Even­ty

zajtra / 09:00 / Bratislava

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Close

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Bratislava

 • CVTI SR Lamačská cesta 8/A, 81104 Bratislava, Slovakia
 • 29.05.2017

Popis

Veda pre budúcnosť je mottom tohtoročného Festivalu vedeckých filmov. Priaznivci vedy a vedecko-populárnych filmov sa tentokrát dozvedia, v čom nám veda môže zabezpečiť priaznivejšiu budúcnosť v jednotlivých oblastiach života. Aj na, v poradí už štvrtom ročníku podujatia, bude v popredí práve slovenská veda.

Festival vedeckých filmov 2017 sa bude konať 29. – 31. mája 2017, v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR. Tešiť sa môžete na filmy zo slovenskej produkcie, ale aj na diskusie s poprednými slovenskými vedcami a vedkyňami. Festival bude rozdelený do troch tematických dní.

Na doobedné premiatania sa môžete bezplatne registrovať na ncpvat@cvtisr.sk. Na podvečerné premietanie nie je potrebná registrácia.

V pondelok o 9.00 hod. sa budeme venovať novým výzvam v oblasti molekulárnej biomedicíny s dôrazom na Biotechnológie v medicíne. Hosťami tohto tematického dňa budú doc. RNDr. MUDr. Ing. Peter Celec, DrSc. MPH a RNDr. Ľubomíra Tóthová, PhD. z Ústavu molekulárnej biomedicíny LF UK v Bratislave.

Druhý deň (o 9.00 hod.) bude patriť Matematike a budeme sa zamýšľať nad tým, prečo vlastne potrebujeme v živote matematiku a či je vôbec možný život bez nej. Diskutovať o tom budú prof. RNDr. Pavol Brunovský, DrSc. a prof. RNDr. Daniel Ševčovič, DrSc. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK a Doc. RNDr. Daniela Velichová, CSc. zo Strojníckej fakulty STU v Bratislave.

Na tretí deň o 9.00 hod. sa zameriame na oblasť energetiky, najmä na Ekológiu v energetike s dôrazom na zdroje energie budúcnosti. Hosťami tohto tematického dňa budú prof. Ing. Vladimír Slugeň, DrSc. z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU, prof. Ing. Ľubomír Šoóš, PhD. zo Strojníckej fakulty STU a RNDr. Pavol Faško, PhD. zo Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bratislave.

V rámci záverečného podvečerného premietania, ktoré sa uskutoční 31. 5. 2017 o 17.00 hod., odvysielame unikátny zahraničný dokumentárny film Príbeh lesa dvojice autorov Jacques Perrin a Jacques Cluzaud. Po premietaní bude nasledovať diskusia s odborníkmi, zoológom Mgr. Marekom Semelbauerom, PhD. z Ústavu zoológie SAV a lesníkom a filmárom Karolom Kaliským.

Viac informácií nájdete na www.fvf.ctisr.sk
Kapacita miestnosti je obmedzená.

zajtra / 19:00 / Bratislava

Noc brain hac­kin­gu

Close

Noc brain hac­kin­gu

Bratislava

 • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
 • 29.05.2017

Popis

Už 7. krát tento rok spolu ponocujeme v KC Dunaj.
Je možné hacknúť náš mozog a zlepšiť si pamäť, sústredenie a koncentráciu?
3 skvelé a aj interaktívne prednášky, ktoré vám prezradia návod a metódy ako na to.
Budete mať možnosť si priamo na mieste vyskúšať, ako funguje naša myseľ a ako si pomocou jednoduchých techník zlepšiť pozornosť.

Zverejnenie prvého spíkra už čoskoro.
Tešíme sa na vás :)

Close

Busi­ness Women Works­hop #4: Face­bo­ok stra­té­gia

Bratislava

 • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
 • 30.05.2017

Popis

Komunikovať na sociálnych sieťach bez stratégie je často horšie ako nekomunikovať vôbec. Ako si vytvoriť základnú stratégiu a aké sú základné predpoklady jej úspechu? Ukážeme si nástroje, ktoré mi na Facebooku pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu. Workshop je určený začínajúcim podnikateľkám, alebo študentkám, ktoré by chceli zdokonaliť svoje marketingové zručnosti pre budúce podnikateľské aktivity alebo rozvoj kariéry. Štvrtý zo série Business Women Workshop bude lektorovať Marek Šulík.

Čo si na workshope ukážeme?
- Ako si vytvoriť obsahovú stratégiu na Facebooku
- Ako spoznať svoju cieľovú skupinu
- Aký obsah zdielať na Facebooku a ako vyhodnocovať úspešnosť jeho úspešnosť
- Aké nástroje mi pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu

Facebook stratégia je štvrtý workshop zo série Business Women Workshops: Online komunikácia a marketing pre začiatočníčky. Prebiehať bude 30. mája v utorok od 18:30 do 20:30 u nás v Impact Hube, cena je 10EUR za osobu. Kapacita workshopu je obmedzená na cca 20 osôb. Na každý workshop sa prihlasuje osobitne pomocou google formuláru na našej web stránke. Do 48 hodín po zadaní mena a emailu vám príde naspäť potvrdzovací email s detailnejšími informáciami. Workshopy sú určené pre fyzické osoby, je potrebné si priniesť vlastný notebook. Tešíme sa na vás!

Sériu 6 workshopov na danú tému vám v máji a júni prinášame vďaka podpore Nadácie VÚB.

Viac info na http://impacthub.sk/workshops/

08.06.2017 / 18:00 / Bratislava

Zákla­dy kon­šte­lá­cie

Close

Zákla­dy kon­šte­lá­cie

Bratislava

Vstupné 18 €

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 08.06.2017

Popis

Ste absolventom kurzu KOUČ 104 hodín a učili ste sa konštelácií s figúrkami? Chcete si ich zopakovať od základu? Alebo ste o konšteláciách len počuli a zaujíma Vás táto metóda?

Príďte vo štvrtok 8.6.2017 na workshop Základy konštelácie, ktorý bude viesť Mgr. Silvia Langermann, ACC. Konštelácie s figúrkami využíva niekoľko rokovvo svojej praxi a učí ich aj svojich žiakov na Akreditovanom kurze KOUČ 104 hodín.

SYSTÉMOVÉ KONŠTELÁCIE PATRIA V SÚČASNOSTI MEDZI OBĽÚBENÉ METÓDY, KTORÉ POMÁHAJÚ ODKRYŤ PRÍČINY NAŠICH PROBLÉMOV A NÁJSŤ VYHOVUJÚCE RIEŠENIA.

Všetko, čo dokážeme pomocou konštelácie zistiť, dokážeme aj pokojnou cestou napraviť tak, aby bol v poriadku celý systém. Konštelovať sa dá aj zdravotný problém, práca, či finančné záležitosti. Aj v takýchto prípadoch je totiž možné pozrieť sa na časti systému, ktoré daný problém ovplyvňujú a uvoľniť existujúce blokády.
Hellinger neobjavil niečo neexistujúce, ale priniesol nový prístup v práci so systémami. Základy pre jeho prácu položila rodinná terapeutka Virginia Satirová, ktorá sa venovala rodinným systémom. Bert Hellinger jej prácu ďalej rozvinul, postupne objavoval pravidlá, ktoré systémy ovplyvňujú a vytvoril systémové konštelácie, techniku ktorých doviedol takmer k dokonalosti.

Workshop bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov). Cena workshopu je 18 EUR s DPH.

Píšte nám na info@coaching-poradna.sk a radi sa s Vami aj porozprávame na tel. čísle 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!

10.06.2017 / 08:00 / Bratislava

Akre­di­to­va­ný kurz KOUČ 104

Close

Akre­di­to­va­ný kurz KOUČ 104

Bratislava

 • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
 • 10.06.2017

Popis

Intenzívny akreditovaný kurz KOUČ 104 hodín sa bude konať každý deń od 11.3 do 21.3 2017. Ide o 15. akreditovaný kurz v poradí.

O SPOLOČNOSTI:
V decembri 2016 oslavuje Vzdelávacia inštitúcia Power Coaching 5.výročie založenia, má za sebou desiatky spokojných klientov a ďalšie ciele na rok 2017 pred sebou. Zakladateľkou spoločnosti a lektorkou je Mgr. Silvia Langermann, ACC.

ČO PONÚKAME:
Kurz Kouč trvá 104 hodín a je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Náš kurz má všetkých 5 P:
P - profesionalita
P - praktický nácvik
P - pohoda
P- priateľská atmosféra
P- podpora od firmy aj po skončení kurzu

ČO ZÍSKATE:
Cieľom kurzu je sprostredkovať poznatky z teórie a metodológie koučingu do tej miery, že budete schopní samostatne pripraviť a realizovať efektívne koučingové sedenia.
Spoznáte nástroje na diagnostikovanie osobnosti, etický kódex, históriu a špecifiká koučingu. Získate kompetencie v oblastiach aktívneho počúvania a efektívnej komunikácie. Budete vedieť stanoviť metódy ozdravovania kolektívu a budete schopní presviedčať na základe dôvery.

KOMU JE URČENÝ:
Je určený tým, ktorí majú záujem o získanie odborných vedomostí a zručností potrebných pre výkon kouča, t. j. učiteľov, trénerov, manažérov, špecialistov ľudských zdrojov, poradcov, odborníkov v profesiách zameraných na pomoc iným (fyzioterapeutov, zdravotníkov, sociálnych pracovníkov).

LEKTORI:
Mgr. Silvia Langermann, ACC
Mgr. Ján Dubnička, ACC

V prípade akýchkoľvek otázok a záujmu nás kontaktuje na info@coaching-poradna.sk alebo 0911 467 629.
Informácie nájdete i na www.businesscoaching.sk, www.coaching-poradna.sk, www.silvialangermann.sk.

14.06.2017 / 16:00 / Bratislava

ICE PAR­TY S WIMOM HOFOM

Close

ICE PAR­TY S WIMOM HOFOM

Bratislava

Vstupné 15 €

 • Slavia Agrofert Bratislava
 • 14.06.2017

Popis

Príďte si vypočuť množstvo zaujímavých informácií, pozrieť sa na Wima Hofa naživo a pod vedením certifikovaných inštruktorov si na vlastnej koži vyskúšať dýchacie cvičenia, koncentráciu a ľadový kúpeľ. Ice Party je instantnou ochutnávkou euforického stavu fyzického zdravia a duševnej pohody. Okrem toho si tu budete môcť zatancovať na živú rockovú hudbu, zúčastníte sa adrenalínových súťaží so skvelými cenami a pokrstíte prvú slovenskú knihu o Wimovi Hofovi. Program bude sprevádzať moderátor Marcel Forgáč.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v Bio Bare Raw Vegan Fusion na Grosslingovej ulici 35 v Bratislave.

https://www.ticketportal.sk/Event/Wim_Hof_IceParty

17.06.2017 / 09:00 / Praha

HackP­ra­gue

Close

HackP­ra­gue

Praha

 • K10 Coworking Koperníkova 10, 12000 Prague, Czech Republic
 • 17.06.2017

Popis

Wanna see how far you can take an idea in 36 hours?

Sign up for #HackPrague, a weekend-long hackathon with over 4000 EUR in prizes! For a weekend in June, we will be gathering 150 passionate developers and designers from all over Europe to work on an idea of their choice.

To stimulate innovation, we will be bringing speakers and mentors from top companies like Facebook, Avast, Google, and more. As of now, our sponsors include Bloomberg, Github, DigitalOcean, who will also provide us with top-notch developer resources.

Check out our website http://hackprague.com/ for more info and like our Facebook page HackPrague to stay up to date!

See you in Prague on 17-18 June, 2017!

17.06.2017 / 19:00 / Bratislava

Mea­su­re­Camp Bra­ti­sla­va II

Close

Mea­su­re­Camp Bra­ti­sla­va II

Bratislava

 • FIIT STU Ilkovičova 2, 842 16 Bratislava, Slovakia
 • 17.06.2017

Popis

Don’t miss your chance to dig into the world of digital analytics! MeasureCamp Bratislava will be held on Saturday 17th of June at FIIT Slovak Technical University in Bratislava. Find out what's new in the world of digital analytics, let’s discuss common problems, best practices and particularly get to know many interesting people working in this field.

Take part in the world renowned MeasureCamp unconference format and arm yourself with knowledge and inspiration that would allow you to get ahead in your analytics career, or feel free to participate and share your knowledge with others.

The conference is held regularly held in cities like London, Paris or Prague and this will be our second time to host it in Slovakia, Bratislava.

Participation is FREE (but a registration is required) and all costs are covered by our sponsors: Exponea, ESET, Piano, Kiwi·com and AdBOOST

Come and share your experience and problems with world class analysts.

—————————
Nezmeškaj šancu ponoriť sa do sveta digitálnej analytiky! MeasureCamp Bratislava sa bude konať v sobotu 17. júna na FIIT. Príď sa dozvedieť, čo je nové vo svete digitálnej analytiky, zapojiť sa do diskusie o analytických problémoch, a hlavne spoznať veľa zaujímavých ľudí, pracujúcich v tejto oblasti.

V rámci celosvetovo známeho formátu ne-konferencií MeasureCamp sa môžeš vyzbrojiť vedomosťami, ktoré uplatníš v tvojej analytickej kariére, alebo môžeš zdieľať svoje vedomosti s ostatnými.

Konferencia sa pravidelne koná v mestách ako je Londýn, Paríž či Praha a tento rok druhý krát aj na Slovensku, v Bratislave.

Účastníci majú vstup zadarmo (je však potrebná registácia vopred), všetky náklady sú hradené zo sponzorských darov spoločností: Exponea, ESET, Piano, Kiwi·com a AdBOOST

Príďte a podeľte sa so svojimi skúsenosťami aj problémami so svetovými analytikmi.

29.06.2017 / 09:00 / Praha

Digi­Rush Pra­gue 2017

Close

Digi­Rush Pra­gue 2017

Praha

 • Forum Karlín Pernerova 51, 186 00 Prague, Czech Republic
 • 29.06.2017

Popis

Anno Lucis brings its partners and its community the latest news from the frontline of digital marketing with an intention to inspire and educate through collaboration. The Digital Rush Summits will host such visionaries as Larry Kim - the Founder of Wordstream, Marcus Tober -
Founder and CTO of Searchmetrics, as well as Global CMOs of IBM Watson, Lenovo, Adidas etc.

#DigiRush2017 is the first series of marketing conferences to be streamed through 360 degree cameras, allowing users from all over the world to connect through Virtual Reality Headsets.
This ground-breaking event will be invaluable for digital marketing experts and newcomers alike. We aim to inspire with remarkable speakers, engage with informative workshops and drive interaction with unique networking events and after-parties.

The first Digital Rush Summit will take place in the beautiful bohemian city of Prague at Forum Karlin from 29-30 June, 2017 + 1st of July tactical workshops. We expect digital marketers from across Europe & beyond to attend, engage & enjoy.

Tickets: https://www.digirush.eu/tickets

29.06.2017 / 09:00 / Bratislava

Ako byť dob­rým rodi­čom

Close

Ako byť dob­rým rodi­čom

Bratislava

Vstupné 204 €

 • Mierová 56, 821 05 Bratislava, Slovenská Republika
 • 29.06.2017

Popis

Kladiete si ako rodič občas jednu z nasledujúcich otázok?

Ako dobre vychovať dieťa? Ako byť dobrým rodičom? Ako byť dobrým partnerom aj pri deťoch? Čo dieťa potrebuje a kedy to potrebuje? Ako nestrácať hlavu? Ako motivovať dieťa? Ako si organizovať život aby boli všetci spokojní? Dieťa, partner, ja! Ako sa vyvíja psychika a osobnosť dieťaťa?

Coaching je moderná a veľmi efektívna metóda riešenia problémov, ktorá vám neponúka konkrétne rady, ale pomôže nájsť v sebe silu, schopnosť, odvahu, motiváciu a dobro. Vieme, že v každom okamihu má človek k dispozícii všetky zdroje, ktoré práve potrebuje na vyriešenie svojich problémov. Táto filozofia coachingu v kombinácii s dôležitými vedomosťami z oblasti detskej psychológie je základom kurzu "Ako byť dobrým rodičom", ktorý bude 29.6.2017 v nových priestoroch spoločnosti Power Coaching na ulici Mierová 56 v Bratislave

Kurz bude viesť Silvia Langermann, matka 3 detí, ktorá je zároveň psychologičkou, koučkou a pedagogičkou.

V roku 2008 ukončila štúdium Sociálnej a pracovnej psychológie na Fakulte sociálnych a ekonomických vied a v tom istom roku promovala na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského. Titul Ltc. (Licence To Coach) obhájila v roku 2011 v Odbornom združení „COACHOK“ v Budapešti, odbor Life Coaching. V roku 2011 získala aj licenciu na používanie osobnostného dotazníka GPOP – certifikát oprávňujúci vykonávať osobnostnú psychologickú diagnostiku. V roku 2015 získala certifikát ACC (Associate Certified Coach) od ICF (International Coach Federation). Od roku 2013 prednáša predmety týkajúce sa koučingu na univerzitnej pôde. Má za sebou 2 000 life koučingových sedení, 1 400 vitality koučingových sedení, 40 školení a 52 motivačných stretnutí.

Cena kurzu je 204 EUR s DPH.
Kapacita kurzu je 20 ľudí.
Záujem posielajte na info@coaching-poradna.sk alebo na 0911 467 629

Close

Busi­ness Women Works­hop #3: Email mar­ke­ting

Bratislava

 • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
 • 23.05.2017

Popis

Ako tvoriť newslettery tak, aby neotravovali a ako vôbec zistiť, či sú moje kampane úspešné? Prečo je email jeden z najefektívnejších marketingových nástrojov? Ukážeme si v akých nástrojoch sa dajú newslettery tvoriť a posielať, ako ich testovať a ako vyhodnocovať ich úspešnosť. Workshop je určený začínajúcim podnikateľkám, alebo študentkám, ktoré by chceli zdokonaliť svoje marketingové zručnosti pre budúce podnikateľské aktivity alebo rozvoj kariéry. Tretí zo série Business Women Workshop bude lektorovať Marek Šulík.

Čo si na workshope ukážeme?
- Dôvody, prečo je email jeden z najefektívnejších marketingových nástrojov
- Tipy, ktoré vám pomôžu posielať lepšie newslettery
- V akých nástrojoch sa dajú newslettery tvoriť a posielať
- Ako testovať viaceré varianty newsletterov
- Ako vyhodnocovať ich úspešnosť

Email marketing je tretí workshop zo série Business Women Workshops: Online komunikácia a marketing pre začiatočníčky. Prebiehať bude 23. mája v utorok od 18:30 do 20:30 u nás v Impact Hube, cena je 10EUR za osobu. Kapacita workshopu je obmedzená na cca 20 osôb. Na každý workshop sa prihlasuje osobitne pomocou google formuláru na našej web stránke. Do 48 hodín po zadaní mena a emailu vám príde naspäť potvrdzovací email s detailnejšími informáciami. Workshopy sú určené pre fyzické osoby, je potrebné si priniesť vlastný notebook. Tešíme sa na vás!

Sériu 6 workshopov na danú tému vám v máji a júni prinášame vďaka podpore Nadácie VÚB.

Viac info na http://impacthub.sk/workshops/

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?