Francúzsky gigant pre zdieľanie jázd BlaBlaCar dnes prišiel na Slovensko!

  • Francúzska spoločnosť BlaBlaCar, ktorá sa špecializuje na zdieľanie jázd autom na dlhšie trasy, vstupuje na český a slovenský trh!
banner4
  • Francúzska spoločnosť BlaBlaCar, ktorá sa špecializuje na zdieľanie jázd autom na dlhšie trasy, vstupuje na český a slovenský trh!

fresh

Nestalo sa tak priamo, ale akvizíciou podobných služieb Jazdomat.sk a  Jizdomat.cz. BlaBlaCar už funguje na 22 trhoch sveta a s nadhľadom ho možno označiť za „Uber na dlhšie vzdialenosti“. Hodnota akvizície je tajná, no dá sa očakávať, že BlaBlaCar to teraz v našich končinách rozbalí vo veľkom.

BlaBlaCar je zdieľanie jázd so špeciálnou funkciou – vieš na škále označiť, ako veľmi ukecaný si. Narozdiel od Uberu, či Lyftu sa BlaBlaCar viac zameriava na dlhšie jazdy. Potrebuješ napríklad z Bratislavy do Berlína, zapíšeš sa a niekto ťa vezme. Nejde tu však o zárobok, pre ktorý mnohí využívajú napríklad Uber, cenovo je to fakt na úrovni nákladov.

banner3

 

Okamžite po spustení služby sa objavilo hneď niekoľko ponúk, suma za presun z Bratislavy do Košíc sa pohybuje na úrovni od 8 do 13 eur.

„Opäť sme o krok bližšie k tomu, aby sme sprostredkovali našu službu diaľkovej spolujazdy na každý trh, kde je možné dopravu zdokonaľovať. Vnímame výborné prijatie spolujazdy po celom svete. Nadobro meníme spôsob, akým ľudia využívajú svoje autá,“ teší sa na budúcnosť spolujazdy u nás Frédéric Mazzella, zakladateľ spoločnosti BlaBlaCar.

 

Česko-slovenský Jízdomat od svojho vzniku v roku 2010 prepravil statisíce cestujúcich a vodiči ponúkli viac ako 4,5 milionu miest v aute. „Aby sa z nášho projektu stal naozaj plnohodnotný spôsob dopravy, je potrebné ho v rámci našich krajín posunúť na vyššiu úroveň. Sme radi, že vďaka BlaBlaCar môžu ľudia na Slovensku i v Čechách získať v rámci spolujazdy lepšie služby. Celosvetová komunita umožňuje rýchlejšie spopularizovanie spolujazdy u nás a tiež lepšiu možnosť stretu ponuky s dopytom,“ vysvetľuje Jan Mittner, zakladateľ portálu Jazdomat.sk.

Expanzia BlaBlaCar prichádza po naraisovaní 160 miliónov amerických dolárov. Hodnota firmy sa dnes pohybuje okolo 1,5 miliardy dolárov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá