Jarka a Kika spájajú umenie s pohybom. Vyrábajú oblečenie, v ktorom je radosť cvičiť

  • Na Slovensku im chýbalo poctivo spracované a pohodlné oblečenie na jogu či cvičenie, ktoré by nebolo nudné a fádne, ale plné hravosti. Veď pekné a pohodlné oblečenie je tak neskutočne motivujúce! Rozhodli sa preto, že také samé vytvoria.
yoginess
Yoginess
  • Na Slovensku im chýbalo poctivo spracované a pohodlné oblečenie na jogu či cvičenie, ktoré by nebolo nudné a fádne, ale plné hravosti. Veď pekné a pohodlné oblečenie je tak neskutočne motivujúce! Rozhodli sa preto, že také samé vytvoria.

O úžasne kreatívne fashion značky na Slovensku nemáme núdzu, či už sú to originálne tričká, retro tenisky alebo crazy batohy. Čo však oblečenie určené na pohyb? V tomto odvetví bola na slovenskom trhu donedávna veľká diera. Neexistovala tu totiž žiadna značka štýlového oblečenia pre ženy určeného na jogu či fitness. Dve mladé slovenky Jaroslava Jančíková a Kika Dugovičová, ktoré sa spoznali v reklamnej agentúre, sa rozhodli to zmeniť!

„To, čo bolo pekné, funkčne nesedelo – legíny ani športové podprsenky nemali tvar, ktorý sme považovali za najlepší – a to, čo bolo pekné a zároveň funkčné, sa dalo kúpiť iba v zahraničí. Ako nadšenkyne jogy a športu s vášňou pre módu, sme si začali predstavovať, aké krásne kúsky by mohli baby nosiť, keby sme oblečenie začali vyrábať po svojom,“ povedala Kika pre portál Lovely.sk.

Odvážny nápad sa rozhodli pretaviť do reality. Svoju vášeň pre maľbu, dizajn a jogu chceli spojiť do jedného projektu – autorského jogínskeho oblečenia a doplnkov, ktoré budú zdobené originálnymi maľbami a ilustráciami. Samo o sebe tak bude akýmsi umeleckým dielom a jeho nositeľovi bude robiť radosť, bude posilňovať jeho kreativitu a motivovať ho do pohybu. Podarilo sa a prvá slovenská jogínska značka Yoginess bola na svete! Prvé objednávky dokonca prišli už prvý deň spustenia predaja.

Ich prekrásne legíny, podprsenky a doplnky nie sú len esteticky pekné a originálne, ale zároveň funkčné. Bez tohto faktoru by totiž akákoľvek snaha priniesť jogové a fitness oblečenie stratila zmysel. Každý jeden kúsok je dizajnovo jedinečný a vytvorený pre čo napríjemnejší pocit pri cvičení. Žiadne škriabanie, škrtenie či vyhŕňanie oblečenia sa nekoná, prinesie ti len voľnosť, ktorú pri joge tak potrebuješ.

Tešiť sa z týchto kúskov môžeš naozaj dlho, pretože baby ho vyrábajú z kvalitných elastických materiálov ktoré dovážajú zo Španielska. Mali by tak vydržať naozaj veľa odcvičených hodín, čím si pri „čínskych“ kúskoch naozaj nemôžeme byť istí. :) Kika a Jarka dizajny navrhujú samé a dokonca ich aj nosia. Nevyrábajú totiž nič, čo by osobne nemilovali. Každý jeden návrh vzniká tak, že ho jedna z nich namaľuje, potom ho odfotia, prípadne dotvoria ilustráciami a následne špeciálnou technikou natlačia na textil.

Všetky kúsky sa šijú na Slovensku, konkrétne v jednej dielni v Bratislave. Zákazníčky si na Yoginess chvália nielen kreatívny autorský dizajn, ale tiež kvalitu spracovania a materiálu. To všetko si môžu vyskúšať priamo v showroome na Karpatskej 2. Keďže dôležitým základom oblečenia sú maľby či ilustrácie, baby sa rozhodli ešte viac túto stránku svojej značky podporiť tým, že predávajú aj svoje plagáty a obrazy. Ich diela tiež môžeš vidieť na ich umeleckých výstavách, aktuálne v Satori Stage.

Tieto mladé úspešné Slovenky majú množstvo plánov a svoju značku chcú posúvať stále ďalej. Okrem stále nových dizajnov dámskeho či detského oblečenia je ich novinkou aj výroba sukní, tehotenských legín, uvažujú aj nad oblečením na bežné nosenie. Fandíme im a sme zvedaví, čo nové vymyslia. :) Jednoznačne dokázali, že „umenie sa dá nosiť“! 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá