Slovenský e-shop pomáha planéte dizajnovými fľašami. K dosiahnutiu pozitívnej zmeny stačí jedna pre každého

  • Firma MyBottle začala s nápadom pre malú cieľovú skupinu, ktorý sa rozrástol na niečo oveľa väčšie
  • Fľaše na vodu so sebou v súčasnosti nosí veľa ľudí. Môžu sa stať dizajnovým doplnkom, ktorý vydrží
  • Ekologicky zmýšľajúci majitelia sa takto snažia pomôcť aj prírode
Mybottle ilustrak
MyBottle
  • Firma MyBottle začala s nápadom pre malú cieľovú skupinu, ktorý sa rozrástol na niečo oveľa väčšie
  • Fľaše na vodu so sebou v súčasnosti nosí veľa ľudí. Môžu sa stať dizajnovým doplnkom, ktorý vydrží
  • Ekologicky zmýšľajúci majitelia sa takto snažia pomôcť aj prírode

Pitný režim je pre telo veľmi dôležitý. Uvedomujú si to ľudia po celom svete aj na Slovensku, preto si so sebou všade nosia vlastnú vodu. Tú však treba v niečom skladovať.

Obyčajné jednorazové plasty nie sú riešením. Ľudia potrebujú fľaše z kvalitných a ekologických materiálov, ktoré vydržia a ešte aj dobre vyzerajú. Takých bolo na Slovensku veľmi málo.

Dobrý nápad sa hľadal ťažko

Aj v takej malej krajine, akou je Slovensko, sa diera na trhu s veľkým potenciálom hľadá čoraz ťažšie. Bratia Lukáš a Mário však predsa len objavili niečo, čo tu ešte chýbalo.

Vymýšľať začali už v roku 2019, ale vždy, keď prišli s nejakým nápadom, zistili, že také niečo už existuje: „Po nespočetných množstvách debát a nápadov sme vždy narazili na to, že pred nami už bol niekto s podobným nápadom. Opakovane sme sa ocitali v slepej uličke,“ spomína na začiatky Lukáš Baldovský.

Cieľom bolo vymyslieť niečo, čo sa bude predávať, a zároveň ponúkne aj hlbšiu myšlienku a ekologický rozmer. Tak sa zrodila myšlienka priniesť na trh ekologické personalizované šejkre, ktoré v súčasnosti využíva množstvo športovcov. 

Pri hľadaní správneho dodávateľa ale bratia zistili, že na Slovenskom trhu chýbajú nielen unikátne šejkre, ale aj akékoľvek iné kvalitné fľaše. Nápad bol na svete.

zdroj: MyBottle – Nerezová fľaša značky Klean Kanteen.

„Po niekoľkomesačnom hľadaní kontaktov na výrobcov a dodávateľov sme neustále narážali na ďalšie a ďalšie špičkové spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe zdravotne nezávadných dizajnérskych fliaš. Tie nám učarovali natoľko, že sme sa ich rozhodli dotiahnuť na Slovensko a založiť unikátny e-shop MyBottle, v ktorom zoskupíme široký výber originálnych špičkových fliaš a hrnčekov pre ľudí všetkých generácii a záujmov,“ vysvetľuje Lukáš Baldovský.

Kvalitnú fľašu si v MyBottle nájde každý

Fľaše a termosky sú vhodné ako doplnok do posilňovne, na výlet do mesta, prírody či na dochádzanie do práce alebo školy. V sortimente sa nájdu rôzne materiály vrátane skla, nerezu či dokonca inteligentné fľaše, ktoré sledujú príjem tekutín počas dňa.

MyBottle ponúka aj sériu pre najmenších – pre nich je zdravotná nezávadnosť naozaj prioritou.

„Sortiment v našom e-shope je starostlivo vyberaný a prispôsobený tak, aby si u nás vedelo nájsť svoju fľašu široké spektrum ľudí. Navyše, všetky produkty, ktoré ponúkame, sú vyrobené zo špičkových materiálov so zreteľom na kvalitné spracovanie a nadčasový dizajn, čím sa prirodzene stávajú aj štýlovým doplnkom,“ hovorí Mário.

Pri výbere značiek je dôležitým kritériom ekologická a zdravotná nezávadnosť

Majitelia MyBottle sú presvedčení, že práve ponukou fliaš z kvalitných materiálov určených na viac použití, môžu pomôcť znížiť používanie jednorazových plastov. Fľaše zároveň môžu prispieť aj k zdravšiemu životnému štýlu zákazníkov. 

Okrem toho dbajú na čo najmenšiu uhlíkovú stopu: „Produkty, ktoré zákazníci nájdu na našej stránke, nakupujeme priamo od výrobcov, resp. ich oficiálnych zástupcov, čím sa snažíme uhlíkovú stopu znížiť na nevyhnutné minimum,“ hovorí Mário.

zdroj: MyBottle – Fľaše značky Neon_Kactus a memobottle.

Napriek širokej škále nerezových a sklenených fliaš sa stále nájdu zákazníci, ktorí preferujú tie plastové. MyBottle ponúka len také, ktoré vydržia dlho a neobsahujú bisfenol A (BPA) – priemyselnú chemikáliu s nežiadúcimi účinkami na zdravie.

BPA sa pridáva do plastových nádob na potraviny či fliaš, pričom ich robí odolnejšie a pružnejšie. V kovových zas predchádza ich korodovaniu. Časti tejto chemikálie sa postupne zmiešajú s obsahom nádob a dostávajú sa až do ľudského organizmu.

Kritici tejto látky tvrdia, že BPA vie napodobniť štruktúru hormónu estrogén, v dôsledku čoho môže vplývať na dôležité procesy v tele, vrátane rastu či reprodukcie.

Pre finálne závery sú potrebné ďalšie výskumy, ale viacero krajín vrátane EÚ už používanie BPA obmedzilo. Ak sa potvrdí spojitosť BPA so zvýšenou mierou potratov u žien a nízkym počtom spermií u mužov, v budúcnosti sa pravdepodobne zakáže úplne.

Zákazníci na e-shope MyBottle už dnes kúpia len fľaše, ktoré túto látku neobsahujú. Široký výber to však neobmedzuje.

V ponuke sú dizajnérske značky z celého sveta

Na e-shope zákazníci nájdu viac ako 500 produktov z celého sveta, ako napríklad:

memobottle

Fľaše tejto austrálskej spoločnosť podporujú neziskovú organizáciu Water.org. Tá za každú predanú fľašu poskytne prístup k čistej vode pre jedného človeka na 2 mesiace. Aj vďaka memobottle sa zabezpečil prístup k bezpečnej vode spolu už na viac ako 7 miliónov dní.

Táto značka fliaš, ktorú si obľúbili aj hollywoodske celebrity vrátane Kim Kardashian, je vo východnej Európe dostupná len na slovenskom MyBottle.

Lund London

Prvú fľašu Lund London vytvoril v roku 2016 britský dizajnér Daniel Lund Savage. Každý výrobok spoločnosti Lund London je ručne precízne a starostlivo opracovaný, aby bol dizajn výrobku skutočne originálnym.

zdroj: MyBottle – Dizajnérska fľaša Lund London.

Lifestraw

Firma okrem výroby fliaš a zariadení na čistenie vody prevádzkuje aj neziskový fond 501, zameraný na zabezpečenie prístupu k vode pri mimoriadnych situáciách a katastrofách.

Spoločnosť je inovatívnym lídrom v globálnej vojne proti chorobám – vyvinula prvý prenosný „slamený“ filter, ktorý efektívne vyfiltruje až 4 000 litrov vody, čo sa rovná spotrebe jednej osoby na tri roky. Takto prispieva k zdravšej a udržateľnejšej planéte.

LARQ

Táto spoločnosť stojí za prvou samočistiacou fľašou na svete, ktorá dokáže udržať nápoje chladné aj teplé. Patentovaná technológia PureVis™ likviduje až 99,99 % choroboplodných zárodkov, baktérií, prvokov a iných škodlivín bez použitia toxických chemikálií.

Spoločnosť je zároveň členom svetového ekologického projektu 1% for the Planet. Prostredníctvom tohto partnerstva je časť nákupu venovaná financovaniu environmentálnych neziskových organizácií a zabezpečenia zdravotne nezávadnej pitnej vody pre milióny ľudí na celom svete.

zdroj: MyBottle - Fľaše značky LARQ a Lifestraw.

Neon Kactus 

Pôvodom britská spoločnosť v spolupráci s neziskovou organizáciou pre ochranu životného prostredia ecologi.com vysadí jeden stromček za každý predaný hrnček alebo fľašu. Dizajnové produkty tejto značky sú vegánske a plne recyklovateľné.

MyBottle vznikol vďaka dobrému nápadu s ešte lepším cieľom. Jeho majitelia veria, že dokážu pokryť potreby naozaj širokej cieľovky a zároveň tak prispejú k udržateľnejšiemu životnému prostrediu.

Ambície bratov siahajú zatiaľ k našim susedom a potom do zvyšku Európy: „Uverili sme, že projekt, ktorý na Slovensku ani v Česku nemá dvojníka, bude v spojení s hlbšou myšlienkou podpory životného prostredia tým správnym kľúčom k úspešnému podnikaniu. Dnes expandujeme s e-shopom do Českej republiky a našou ambíciou je dostať sa postupne na ďalšie európske trhy.“

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá