Slovensko má svoj prvý prémiový gin. Nesie odkaz tradičného bylinkárstva aj modrotlače

  • Aj sveta alkoholu sa dotýkajú trendy, ktorým dnes okrem iného vládne gin
  • Na Slovensku sme sa doteraz nemohli pýšiť vlastnou kvalitnou značkou
  • Medzeru na trhu zaplnila firma BVD, ktorá prináša prvý slovenský prémiový gin
BeFunky-collage (48)
  • Aj sveta alkoholu sa dotýkajú trendy, ktorým dnes okrem iného vládne gin
  • Na Slovensku sme sa doteraz nemohli pýšiť vlastnou kvalitnou značkou
  • Medzeru na trhu zaplnila firma BVD, ktorá prináša prvý slovenský prémiový gin

Slovenskí konzumenti sú čoraz náročnejší a dnes už sa neuspokoja len tak s hocičím. Namiesto lacného alkoholu ich čoraz viac dáva prednosť kvalitným destilátom, ktoré si vedia vychutnať len tak alebo v dobre namiešanom koktaile. Vďaka slušnému počtu kvalitných koktailových barov aj značiek, ktoré na trh prinášajú remeselné pivo, víno či prémiové destiláty, je Slovensko viditeľnejšie na mape Európy. Konečne však nielen ako krajina, kde sa dá lacno opiť.

Teraz je náš trh s poctivým alkoholom ešte bohatší, pretože sa konečne môžeme pochváliť vlastným kvalitným ginom. Doteraz sme sa museli uspokojiť so svetovými značkami a závideli sme Česku, že majú Žufánka a jeho OMG Gin. Táto deprivácia však končí a Slovensko tasí zbraň v podobe prémiovej značky ginu s príznačným názvom Gin Gin. Za jeho zrodom stojí destilérka Bird Valley Distillery (BVD), ktorej majiteľom je Ľubomír Flašík. Tá existuje od roku 2010, na konte má niekoľko kvalitných produktov a napríklad aj prvú Borovičku destilát na trhu.

Predstavenie prvého slovenského destilovaného ginu sa konalo v Sky bare, kde drinky z Gin Ginu miešali aj takí špičkoví barmani, ako Tony Velich. Tento nápoj však nie je unikátny len svojím prvenstvom, ale aj zložením. Gin tradične obsahuje aj desiatky rôznych bylín, plodín a korenín, ktoré spolu vytvárajú vždy inú jedinečnú chuť. V Gin Gin-e však nájdeš len tie rýdzo slovenské, pričom základom sú samozrejme naše borievky. Tie v chuti a aróme dopĺňajú napríklad dula, baza, lipa, materina dúška či koreň horca.

Dnes nie je možné zaujať bez pekného obalu a ani tu značka nezaostáva. Poctu Slovensku vzdali autori špeciálnou fľašou evokujúcou elixír, vyhotovenou v kobaltovo modrej farbe, odkazujúcej na modrotlač, doplnenej o zlatú a striebornú, ktoré sú inšpirované tradíciou ťažby zlata a striebra. Každý jeden gin je unikátom a tento je vyvrcholením stáročnej tradície herbálnej medicíny v našom regióne a macerovania plodov a bylín v podomácky vyrobenom alkohole.

Gin Gin rozhodne pohol slovenskou barovou a mixologickou scénou a stojí za to sa s ním zoznámiť.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá