Mandalive – vyfarbi svoje neviditeľné ja v mobile

  • Slovenskí odborníci na osobnostný rozvoj vytvorili unikátnu aplikáciu.
mandalive
  • Slovenskí odborníci na osobnostný rozvoj vytvorili unikátnu aplikáciu.

Od septembra je v Apple App Store pre užívateľov na celom svete dostupná aplikácia Mandalive, ktorú vyvinula trojica Slovákov, expertov na osobnostný rozvoj. Aplikácia je vďaka jednoduchému a zábavnému vyfarbovaniu špeciálnych mandál účinným nástrojom sebarozvoja. Teraz k nej pribudla aj knižná publikácia Mandaly pre lepší život, ktorú spolu s aplikáciou pokrstila známa tenistka Janette Husárová.

Odborníčka na osobnostný rozvoj cez prácu s nevedomím PhDr. Ľubica Hamarová, grafický dizajnér a expert na tvorbu mandál akad.mal. Pavol Rozložník ArtD. a Dana Hamarová, koučka so zameraním na nevedomú myseľ, predstavili prvú appku na svete, ktorou môžu užívatelia aktivovať svoj potenciál cez vyfarbovanie emócií a vlastností. Mobilná aplikácia Mandalive, čerpá z dlhoročných skúsenosti svojich autorov a prináša terapeutický potenciál mandál priamo do mobilov používateľov. Špecifická je aj novými možnosťami vyfarbovania obrázkov.

mandalive1

foto: ituneapple.com

Autori aplikácie mysleli aj na tých, ktorí nemajú iPhone alebo iPad a v spolupráci s vydavateľstvom Slovart vydali knihu Mandaly pre lepší život, v ktorej okrem samotných mandál nájdu záujemcovia aj základy teórie práce s tieňmi a využitia mandál pre osobnostný rozvoj. „S mandalami v Mandalive som sa prvýkrát stretla v roku 2009. Odvtedy sa stali neoddeliteľnou súčasťou mojej tenisovej prípravy a sprevádzali ma na tenisových turnajoch po celom svete. Určite som ich za tú dobu vyfarbila viac ako tisíc,“ priznáva tenistka Husárová.

Okrem relaxu a upokojenia prináša appka Mandalive jednoduchú a zábavnú formu sebarozvoja, kedy si užívateľ prostredníctvom vyfarbovania špeciálnych mandál emócií a vlastností v digitálnej či papierovej podobe môže upevniť duševné zdravie, vycibriť emocionálnu inteligenciu, zlepšiť koncentráciu, vzťahy, ale aj schopnosť rozumieť samému sebe. Mobilná aplikácia Mandalive tak v sebe kombinuje v jednom unikátnom nástroji benefity arterapie, práce s mandalami a práce s tieňmi.

 mandalive2

foto: itunesapple.com

„Pod pojmom tiene sa v psychológii označujú vlastnosti a emócie – pozitívne aj negatívne, ktoré máme potlačené v nevedomí. Pozitívne tiene sú vlastnosti, ktoré vnímame pozitívne, ale myslíme si, že nám chýbajú. V nevedomí sa však nachádzajú v podobe potenciálu, ktorý je potrebné aktivovať. Negatívne tiene sú zase vlastnosti, ktoré nechceme mať. Ak sa ich však snažíme dlhodobo eliminovať, dostanú sa do nevedomia a nemáme k dispozícii ich mentálnu energiu. Okrem toho sa časom začnú do nášho života vracať deštruktívnym spôsobom. Ak sa ich však naučíme proaktívne „presúvať“ z nevedomia do vedomia, nebudú predstavovať „hrozbu“ a budeme mať dostatok mentálnej energie žiť naozaj harmonický a naplnený život. Vyfarbovanie špeciálnych mandál v Mandalive je jedným zo spôsobov, ako to môžeme dosiahnuť,“ vysvetlila autorka konceptu Mandalive PhDr. Ľubica Hamarová.

Autorom mandál v aplikácii je grafický dizajnér akad. mal. Pavol Rozložník. „Vyfarbovaním mandál, ktoré predstavujú naše vlastnosti a emócie, dokážeme nazrieť do svojho vnútra. Môžeme sa konfrontovať s našou nezodpovednosťou, chudobou, smútkom, neúspechom, samotou alebo hrdosťou či sebavedomím. Spoznáme ich tvar a tvár. „Vyfarbia“ sa v plnej kráse v mandale a nie v našom živote v podobe negatívnych skúseností, situácií alebo sabotérskeho správania,“ hovorí Pavol Rozložník.

 mandalive

foto: facebook.com

Špeciálne mandaly vlastností, emócií a stavov určené na sebaspoznávanie vytvorili autori appky už pred vyše desiatimi rokmi a odvtedy ich úspešne využívajú v rámci koučingov a rozvojových programov. Práve tieto mandaly sa stali základom aplikácie Mandalive.

„Pozitívna spätná odozva od klientov nám vnukla myšlienku predstaviť mandaly, ktoré sa doteraz vyfarbovali len na papieri, aj v podobe digitálneho vyfarbovania kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa. Pri tvorbe appky sme sa spojili s firmou Turn s.r.o., za ktorou stoja jedni z najskúsenejších slovenských developerov mobilných aplikácií. Mandaly, ktoré pomáhajú žiť harmonický a naplnený život, tak majú užívatelia neustále po ruke – vo svojom mobilnom telefóne,“ doplnila Dana Hamarová, ďalšia z trojice autorov aplikácie.

Základné údaje o appke Mandalive:

Mobilná appka pre iPhone a iPad.

Základná verzia aplikácie, ktorá obsahuje 6 mandál je zadarmo.

Plná verzia so 44 mandalami.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá