Martinova kaktusová koža je revolúciou na trhu. Podnikateľ spolupracuje s manufaktúrou v Mexiku

  • Martin Lattenberg precestoval Nepál aj Indiu
  • Na svojich cestách získal inšpiráciu, ktorú pretavil do biznisu
Batohama
Batohama
  • Martin Lattenberg precestoval Nepál aj Indiu
  • Na svojich cestách získal inšpiráciu, ktorú pretavil do biznisu

Martin Lattenberg je cestovateľ a mladý inovátor, ktorý sa už roky zaoberá dopadom ľudských aktivít na našu planétu. Precestoval Nepál aj Indiu, v Tanzánii dokonca pôsobil ako učiteľ v škôlke. Po návrate domov zistiť, že to, na čo sa chce zamerať, je pomoc našej planéte.

„Vieme, že máme na životné prostredie veľmi negatívny vplyv. Často si však ani neuvedomujeme, aký dopad na životné prostredie má to, čo nosíme. V posledných pár rokoch rapídne vzrástol vývoj nových, rastlinných materiálov, ktoré majú minimálny dopad na životné prostredie v porovnaní s ich konvenčnými rivalmi,“ objasňuje.

Náhrada živočíšnej kože kaktusom

Konštatuje, že väčšina z nás má rada elegantný vzhľad kože, to však neznamená, že kvôli kabelke či batohu, ktorý si vyberieme, musí trpieť nejaké zviera.

„Prečo by sme mali stiahnuť nevinné zviera z kože a tú potom namočiť do množstva chemikálií, keď môžeme odstrihnúť list kaktusu, ktorý za chvíľu aj tak dorastie späť.“

V rámci jeho značky Batohama sa spolu s tímom rozhodli ako prví na trhu pracovať s kaktusovou kožou. Teraz ju chcú dostať k čo najviac ľuďom. Martin založil Batohamu už v prvom ročníku vysokej školy, kedy sa rozhodol prepojiť svoje záujmy a štúdium do módneho priemyslu.

Najskôr začal pomaly nahrádzať bavlnené produkty za konopné. Okamžite si spomenul na ručnú výrobu konopných batohov v malej, rodinnej manufaktúre v Nepále, ktorý vo svojich 18 rokoch precestoval.

Konopné doplnky v Batohame dotiahli podľa jeho slov už k dokonalosti. Martin sa preto teraz, v poslednom ročníku vysokej školy, zameral na ďalší problém módneho priemyslu.

s5
zdroj: Batohama

Už dlhšiu dobu robil výskum zameraný na bio plasty a na bio kožu. Z mnohých dôvodov usúdil, že práve kaktusová koža je momentálne tá najekologickejšia a najšetrnejšia náhrada zvieracej kože dostupná na trhu. Preto sa spojil s výrobcami kaktusovej kože v Mexiku, s ktorými sa stretol a dohodol odber ich materiálu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Batohama, CORK it

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá