Najväčšia sociálna sieť spúšťa Live Streaming appku – zatiaľ však len pre celebrity

  • Ak ste doteraz mali pocit, že váš náhľad do života obľúbenej celebrity nebol dostatočne veľký, najväčšia sociálna sieť ponúka riešenie. Vďaka Live Streamingu uvidíte útržky zo života známych ľudí bez časovej bariéry, priamo cez váš profil.
image_1438933747.jpeg
  • Ak ste doteraz mali pocit, že váš náhľad do života obľúbenej celebrity nebol dostatočne veľký, najväčšia sociálna sieť ponúka riešenie. Vďaka Live Streamingu uvidíte útržky zo života známych ľudí bez časovej bariéry, priamo cez váš profil.

 

Hneď v prvý deň plánujú videá zverejniť napríklad Serena Williams a The Rock. Aj keď už dávno existujú iné aplikácie, kde by mohli urobiť v podstate to isté, nikde neoslovia také veľké množstvo fanúšikov, ako na Facebooku. Žiadne iné médium neponúka ani taký priehľadný a jednoduchý spôsob diskusie.

 

Okrem toho má Facebooková verzia svoje výhody nielen pre nich, ale aj pre bežných smrteľníkov, ktorí túto funkciu mimochodom zatiaľ využívať nebudú môcť – to aby sa predišlo zbytočným videám typu „pozrite sa na moju praženicu“ a podobne. Tak napríklad, videá sa po ukončení live streamingu nevymažú a nezmiznú. Stanú sa súčasťou profilu danej celebrity a každý jeho follower si ich bude môcť pozrieť aj neskôr. Nebudú fanúšikov ani zahlcovať otravnými notifikáciami zo stránky, ktorú lajkli pred rokom a teraz ich už vôbec nezaujíma. Podľa návštevnosti a počtu kliknutí sa vytvoria isté preferencie a na ich základe bude o krokoch celebrít ich follower včas informovaný. Všetko to bude prebiehať prostredníctvom push notifikácie, aby live video nikto nezmeškal.

 

 

Iniciatíva vyšla aj od samotných celebrít. Už dlhší čas tvrdili, že live streaming je pre nich najosobnejší spôsob kontaktu s fanúšikmi a od sociálnych sietí podobnú funckiu žiadali už vyše roka. Aby sa predišlo neželaným reakciám a aby nestratili chuť streamingy tvoriť, neslušné a vulgárne komentára k videám budú automaticky miznúť. Ak si video pozrie ďalšia overená celebrita, autora streamingu Facebook nezabudne informovať.

 

Ak si sami budeme môcť vybrať streamy od ľudí, ktorí nás zaujímajú a ktorých príspevky sú pre nás relevantné, môže sa táto funkcia stať príjemným spestrením našich dní. Prirodzene bude treba vytvoriť filtre, ktoré nás ušetria od príspevkov. Koniec koncov, keď sa nám niečo nebude páčiť, vždy môžeme podobné notifikácie vypnúť a odignorovať.   

 

Svoje prvé facebook livestreaming video majú za sebou už aj Junior a Marcel z Funradia. Ak si to zmeškal, pozri ako celý livestream prebiehal. Myslím, že skvelý krok od facebooku. ;)
 

 

Kuratenka, maly krok pre cloveka, velky skok pre nas

Posted by Junior a Marcel on 7. august 2015

 

Kontakt na šéfredaktora zodpovedného za články Startitup.sk: [email protected]

zdroj: Techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech