Navštívili sme jedny z najkrajších vianočných trhov Európy. Ceny v Krakove nás prekvapili

  • Vianočné trhy v Krakove ponúkajú neopísateľný sviatočný zážitok
  • Tento rok budú prebiehať až do januára
  • Navštívili sme ich aj my
Krakovské vianočné trhy 2023
Vianočné trhy v Krakove majú výnimočnú atmosféru, Reprofoto: SIU/Ivana Šaffová
  • Vianočné trhy v Krakove ponúkajú neopísateľný sviatočný zážitok
  • Tento rok budú prebiehať až do januára
  • Navštívili sme ich aj my

Vianočné trhy v Krakove patria k jedným z najkrajších v Európe. Ide zároveň aj o jedno z najlepších podujatí, ktoré môžeš v poľskej metropole navštíviť. Tento rok trvajú od 25. novembra do 26. decembra. Dobrým zvykom býva ich predĺženie

Dôvodom je sviatok Zjavenia Pána. Prebiehať preto reálne budú až do 2. januára 2024. Výnimočnej atmosfére vianočného Krakova sme neodolali ani my. Čo všetko nájdeš na týchto trhoch a za aké ceny? Prinášame kompletný prehľad. 

Základným bodom je samotná cesta do a z Krakova. Autom to z Bratislavy zvládneš približne za 4 hodiny a 40 minút. Po železnici ti cesta zaberie niečo cez 6 hodín cesty a za lístok zaplatíš 43 eur. 

Pred samotným odchodom odporúčame navštíviť zmenáreň a istú peňažnú čiastku miestnej meny si zaobstarať ešte na Slovensku. Dôvod je jednoduchý. Väčšina poľských zmenární ponúka pre zahraničných návštevníkov nevýhodný kurz. V Poľsku sa platí zlotými, pričom platí, že jedno euro sa rovná približne 4,349 poľského zlotého, záleží od aktuálneho kurzu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: BUBO, KrakowTOP, ZSSK, Booking.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá