Obyčajný životopis ti už do novej práce nestačí. Využi AI a prácu si nájdeš ľahko

  • Podľa prieskumu dnes používa ChatGPT na tvorbu životopisov takmer polovica uchádzačov
  • Umelá inteligencia ti dnes pomôže takmer so všetkým potrebným
umelá inteligencia ai práca
Ilustračný obrázok, Canva/Phonlamai Photo, Salang889
  • Podľa prieskumu dnes používa ChatGPT na tvorbu životopisov takmer polovica uchádzačov
  • Umelá inteligencia ti dnes pomôže takmer so všetkým potrebným

Významný rozvoj technológie ľuďom v súčasnosti umožňuje si mnoho vecí zjednodušiť, uľahčiť a zefektívniť. V dnešnej ére digitálnej revolúcie a technologickej inovácie sa umelá inteligencia (AI) stala neoceniteľným nástrojom nielen v podnikaní a vede, ale aj v osobnom rozvoji a kariérnom postupe jednotlivcov.

Cestu k získaniu práce snov ti AI môže výrazne vydláždiť, pričom tiež dokáže poskytnúť nové uhly pohľadu a rôzne praktické nástroje pre úspech. Poskytujeme ti preto pohľad umelej inteligencie na to, ako môže poslúžiť v pozícii významného spojenca pri hľadaní práce a príprave na pohovory a ako možno jej schopnosti využiť na vyvinutie účinnej stratégie pre úspešné pohovory.

Systémy v korporátoch dnes triedia životopisy do dvoch skupín

Dopad umelej inteligencie na proces hľadania práce je dnes tranformačný. Spoločnosti ju pôvodne využívali na zvládanie obrovského množstva žiadostí o prácu. Dnes však posilňuje uchádzačov o zamestnanie tým, že odstraňuje niektoré z  frustrácií spojených s hľadaním práce.

Spoločnosti využívajú AI na triedenie životopisov, pričom 99 % spoločností z populárneho rebríčka Fortune 500 používa systémy sledovania uchádzačov, informuje Springboard. Tieto systémy triedia životopisy do kategórií „áno“ a „nie“ na základe kľúčových slov, rokov skúseností, vzdelania a ďalších špecifikácií.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Springboard, AI, ResumeBuilder

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá