Permanentný krízový štáb na papieri vôbec neexistuje. Funguje už mesiace, no nie sú o tom záznamy

  • Rokovania krízového štábu prebiehajú len ústne
Krízový štáb, Matovič, Kalavská, Krčméry
Permanentný krízový štáb rozhoduje o opatreniach, o jeho činnosti však neexistujú zázna,y, TASR/Martin Baumann
  • Rokovania krízového štábu prebiehajú len ústne

Rozhodnutia krízového štátu riadia tento štát už zhruba tri mesiace. Napriek tomu neexistuje žiadny fyzický dôkaz, že vôbec niečo robí. Košický mestský poslanec Robert Schwarcz si teda vyžiadal dokumenty k činnosti krízového štábu. Žiadne nedostal, informuje portál Dnes24.sk.

Vyžiadal som si od úradu vlády dokumenty k činnosti permanentného krízového štábu, okrem iného aj zápisnice zo zasadnutí štábu od jeho vzniku. A dozvedel som sa, že keďže krízový štáb nemá tajomníka, zápisnice sa nevyhotovujú,“ cituje portál zstenie poslanca.

Dodáva, že členovia krízového štábu zrejme len brainstormujú, „pokecajú“ si o opatreniach a z toho potom vznikajú opatrenia, ktorými sa musíme všetci riadiť.

Ako je to možné, že zo zasadnutia krízového štábu, ktorý už štyri mesiace riadi štát, neexistujú zápisnice? To nikomu nevadí? Ministrom, poslancom?“ rozhorčene sa pýta košický poslanec.

Portál oslovil aj Úrad vlády SR. Ten potvrdil, že žiadne záznamy neexistujú. Štatút však hovorí, že krízový štáb musí mať tajomníka, ktorý záznamy vyhotovuje. Až hotové a podpísané záznamy sa odovzdávajú premiérovi. 

„Rokovania Permanentného krízového štábu prebiehajú ústne a vzhľadom na to, že momentálne permanentný krízový štáb nemá tajomníka, záznamy z rokovania sa nevyhotovujú…“

Zdroj: Dnes24.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá