Popono: Podložte si notebook slovenskou podložkou

  • Čo sa stane, keď dcéra dá výpoveď v práci a zavrie sa v byte s mamou a krstnou mamou? Vznikne Popono :) veselá slovenská handmade podložka pod notebook.
image_1418976954.jpeg
  • Čo sa stane, keď dcéra dá výpoveď v práci a zavrie sa v byte s mamou a krstnou mamou? Vznikne Popono :) veselá slovenská handmade podložka pod notebook.

 

Akčná mamina zabezpečí stolársku dielňu, krajčírka krstná mama ušije vankúšovú časť a šikovná dcéra spojí tieto dve časti dokopy a vznikne sympatická handmade slovenská podložka pod notebook alebo aj pod hocičo iné.

Popono je primárne pomenované ako podložka pod notebook, ale má aj mnoho iných využití. Skladá sa z dvoch hlavných častí, vrchnej pevnej drevenej dosky a spodnej mäkkej časti. Dolná časť sa podobá na vankúš a je ušitá z bavlnenej látky rôznych vzorov a naplnená je nezávadnými polystyrénovými guličkami.

Popono je dostupné v dvoch veľkostiach. S, ktorá má rozmery 30×40 cm, M-kové Popono má rozmery 40×50 cm. Podložky sú ľahučké a skutočne veľmi pohodlné na používanie.

 

O Popone mi niečo viac povedala Sandra Conortová, ktorá v tomto veselom príbehu vystupuje ako dcéra.

 

Ahoj Sandra, tak teda ako vznikol nápad na Popono?

Ja a moja rodina už máme skúsenosti s podložkami pod notebook, dlhšiu dobu sme ich dovážali zo zahraničia na Slovensko. V jednom bode však nastal problém s dodávateľom a už sme tieto podložky nemohli viac dovážať. A tak sme začali rozmýšľať  čo  ďalej, čo by sa s tým dalo urobiť. Zamysleli sme sa nad tým, prečo to neurobiť naše slovenské, lepšie a podľa našich predstáv. 

 

Kto bol tým hnacím motorom, ktorý dal veci do pohybu?

Moja mamina ma na to začala asi najviac nahovárať. Keďže nastala taká situáciu, že som dala výpoveď v práci a začala som rozmýšľať čo budem ďalej robiť. V tom čase som trochu začala spolupracovať s Connectom. Vaco z Connectu ma tiež poriadne namotivoval a ponúkol mi pomoc. Navrhol mi, že keď prinesiem prototyp tak mi s tým pomôže, pomôže mi dať veci do pohybu a dá mi rady. Ja sama som sa akosi nevedela rozhýbať a vtedy vstúpila do hry moja mamina, ktoré oslovila stolársku dielňu, kde vyrobili prvú dosku. A následne do týždňa sme mali doma prvé Popono.

 

Kto ešte sa podieľa na výrobe Popona, zatiaľ si spomenula seba a maminu. Začína to vyzerať na pekné rodinkárstvo :)

Ešte s nami pracuje aj moja krstná mama, ktorá je krajčírka a šije spodnú časť Popona. Mojou úlohou je potom dať dokopy spomínané dve časti, drevenú dosku a textilný spodok. Spodnú časť plním polystyrénovými guličkami.

 

Tak predsa rodinný startup :)

Áno, áno sme taký rodinný startup, vznikajúci u nás v byte.

 

V čom spočíva výnimočnosť Popona?

Výnimočnosť spočíva možno v jeho jednoduchosti, je to vlastne vankúš s doskou. Mohlo by sa zdať, že aká blbosť. Ale je to super pohodlné a má to aj mnoho iných využití, ako len podložka pod notebook. Napríklad sa dá Popono využiť ako podložka pod knihu, tácka pod raňajky do postele, napríklad aj na lakovanie nechtov je Popono veľmi praktické. Dokonca sme Popono využili aj na stanovačke namiesto kempingového stolíka.

 

 

Má Popono zabudované aj nejaké chladenie pre notebooky?

To nemá a aj práve preto sa dá využívať aj na iné účely. Je to len doska, nemá zabudované chladenie. Ale funguje to na princípe prirodzenej cirkulácie vzduchu pod notebookom. Každý notebook by mal mať malé gumové nožičky, na ktorých,  keď je položený na tvrdom povrchu, tak vzniká medzera medzi doskou a notebookom, kde prebieha cirkulácia vzduchu.

 

Ako sa zákazníci môže dostať k Poponu?

V súčasnosti si zákazníci môžu Popono objednať cez sashe.sk (http://www.sashe.sk/Popono). Začiatkom roka začne fungovať aj naša internetová stránka. Potom sa chceme zamerať ja na B2B, pre veľké spoločnosti, hotely alebo kaviarne.

 

Ako prebiehal proces výroby prvých kusov?

Bola to celkom zábava, keďže sme všetko skúšali sami doma s maminou a krstnou. Skúšali sme rôzne veci, niektoré sa nám podarili, iné nie. Učíme sa za pochodu.

 

Ako vidíš budúcnosť Popona?

Teraz sa chceme zameriavať na predaj Popona v takej podobe akej je teraz. Neskôr budeme pracovať na nejakých doplnkoch. Zároveň plánujeme využiť moderné technológie na vylepšenie funkcionality Popona.

 

Na záver odkaz od Sandry: „Prvá várka je síce už skoro vypredaná, ale ak  máte záujem o Popono  alebo ak chcete spríjemniť prácu na notebooku svojim zamestnancom alebo svojim návštevníkom, ozvite sa mi, a niečo určite vymyslíme.“

 

 Sandre ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov :)

Najnovšie videá

Trendové videá