Používaš filmový Popcorn Time? Túto (nelegálnu?) hudobnú službu budeš milovať rovnako!

  • Aurous je nová služba na streamovanie hudby. Že no a čo? Že Spotify, Google Play, Apple Music, Tidal,…? Radšej čítaj ďalej.
image_1444825281.jpeg
  • Aurous je nová služba na streamovanie hudby. Že no a čo? Že Spotify, Google Play, Apple Music, Tidal,…? Radšej čítaj ďalej.

 

Ak poznáš Popcorn Time, veľmi dobre vieš, že je to fantastický softvér, kde si vieš pozrieš prakticky všetky filmové novinky vo vysokom rozlíšení a s celou prejádou titulkov. To všetko funguje cez torrentovský princíp P2P, teda užívatelia si dáta zdieľajú navzájom medzi sebou. A Aurous funguje rovnako.

 

 

Neprekvapí teda, že je úplne zadarmo. A neprekvapí ani, že môže mať čoskoro problémy so zákonom. Popcorn Time by o tom vedel povedať svoje. Keď sa ale niekto postaví na hlavu, žiadne autority ho nemôžu zastaviť. O tom by zase mohli hovoriť tvorcovia The Pirate Bay.

 

Aurora ponúka šikovný softvér pre všetky platformy (Windows, OSX, Linux), ktorý sa nápadne podobá na Spotify. Nič tu nesťahuješ, len streamuješ. Projekt začal ako crowdfundingová kampaň. Veľmi rýchlo sa však pochopilo, že toto dlho bez pozornosti kompetentných nevydrží, peniaze boli vrátané investorom a projekt čoskoro stiahli. No vývojári zostali sebavedomí a pustili sa do práce.

 

 

Okrem streamovania hudby si užiješ celý softvér bez otravnej reklamy. Koľkokrát som chcel rituálne obetovať všetkých ľudí sveta, keď som počul reklamu na Spotify. Toto našťastie na Aurouse nehrozí. Aurora podporuje množstvo hudobných formátov, vrátane bezstratového FLAC. Knižnica každého používateľa bude dostupná aj ostatným, preto môže byť databáza čoskoro poriadne široká. 

 

Popularita Popcorn Time je brutálna a úspešne valcuje filmový priemysel. Žiaľ, kým bude cena vypožičania filmu online porovnateľná s mesačným poplatkom za Spotify či Apple Music, nemyslím si, že by sa to malo zmeniť. A kto za to môže?

 

Hudobný priemysel je na tom o niečo lepšie. Ľudia sa postupne učia, že za hudbu treba platiť. A mnohí, vrátane mňa, to už robia automaticky. Uvidíme teda, ako sa Aurous presadí. Potenciál má, no predsa – aj internetová komunita v priebehu času dozrela.

 

Zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech