Pravý podnikateľ skočí z útesu a naučí sa lietať

  • Podnikatelia sú tak trochu blázni. Ale pokiaľ sa jedným z nich chceš stať, budeš toho bláznovstva trochu sám potrebovať. Potrebuješ priznať, že to, čo nazývajú ľudia nemožné, môžeš priviesť k životu. Potrebuješ veriť, že všetky tie pravidlá, ktorými sa svet riadi, pre teba neplatia.
image_1438429704.jpeg
  • Podnikatelia sú tak trochu blázni. Ale pokiaľ sa jedným z nich chceš stať, budeš toho bláznovstva trochu sám potrebovať. Potrebuješ priznať, že to, čo nazývajú ľudia nemožné, môžeš priviesť k životu. Potrebuješ veriť, že všetky tie pravidlá, ktorými sa svet riadi, pre teba neplatia.

 

Potrebuješ myslieť „outside the box“. Pravdou je, že všetky tieto pravidlá sú v skutočnosti len odporúčania, ktoré sa stali štandardom. A úspech sa skrýva za ich hranicou. Byť podnikateľom znamená uspokojiť potreby ľudí, neustále sa zlepšovať a robiť životy ľudí okolo lepšie. To ale nie je také jednoduché. Postupne tvoj život naberie trošku grády. Ale dosiahnuť vrchol, to je skutočná výzva. Viac peňazí, viac problémov.

 

Podnikanie, to nie je štveranie sa na vrchol. Je to zoskok z útesu a stavba lietadla cestou dole. Musíš urobiť všetko preto, aby si bezpečne pristál.

 

 

Ako vieš, že nevieš lietať, keď si to neskúsil?

Môžeš plánovať a plánovať a plánovať…a aj by si mal! Vždy je dobré byť tak pripravený, ako je to možné. Ale nikdy nebudeš pripravený na všetko. Stretneš sa s problémami, ktoré si neočakával. Pravý test sily podnikateľa je spôsob, akým sa vysporiada s nečakanými prekážkami.

 

Niektoré prekážky preskočíš ako nič, iné poriadne otestujú tvoju odolnosť. Všetko, na čom si pracoval, zrazu pôjde prudko k zemi. Nikdy nezistíš, čoho si schopný, pokiaľ to neskúsiš. Musíš len veriť, že čokoľvek príde do cesty, ty to zvládneš. Pokiaľ si neveríš, tí, ktorých budeš viesť, ti tiež nebudú veriť. A keď sa to stane, príde určite zlyhanie.

 

 

Najskôr áno, potom ako

Keď sa ma niekto opýta, či viem niečo urobiť, vždy odpovedám áno. A vieš čo? Zvyčajne sa nemýlim. Žijem vo svete, kde informácie len tak prúdia. Máme prístup k takým zdrojom, že sa vieme naučiť čokoľvek. Ale akokoľvek sa na svet tam vonku pripravíš, nikdy nebudeš pripravený na 100%. Môže sa stať už len to, že si vyberieš na štúdium nesprávne informácie. Úlohou podnikateľa je riešiť problém. Ak skočíš, budeš potrebovať postaviť lietadlo. Budeš prekvapený, čo všetko pod takýmto tlakom dokážeš.

 

 

Buď pripravený naraziť

Predtým, ako sa ti podarí vyrobiť správne krídla a naučiť sa lietať, spadneš nespočetne mnohokrát. Preto je najlepšie skákať z menšej výšky a pridávať až postupne. Zlyhanie je najlepším učiteľom. To ale neznamená, že je príjemné. Budeš sklamaný, bude to bolieť. Budeš chcieť odísť. No musíš bojovať. Tak dlho, ako len dokážeš. Skúšaj a skúšaj, až kým nebudeš môcť ísť ďalej.

 

Byť podnikateľom je fyzicky aj psychicky náročné. No nič nie je tak dobré, aby ťa to malo odradiť od tvojich snov. Bojuj tvrdo a bojuj s rozumom.

 

Zdroj: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech