Predbehni sa s AirService

  • V metropole, akou je Sydney, existuje niekoľko populárnych reštaurácií, a aj keď sa do nich vyberiete uprostred týždňa, prepracovať sa k voľnému stolu bez čakania je nadľudská úloha. AirService ponúka spôsob, ako preskočiť tieto nepríjemnosti a začať rovno hlavných chodom.
image_1401888232.jpeg
  • V metropole, akou je Sydney, existuje niekoľko populárnych reštaurácií, a aj keď sa do nich vyberiete uprostred týždňa, prepracovať sa k voľnému stolu bez čakania je nadľudská úloha. AirService ponúka spôsob, ako preskočiť tieto nepríjemnosti a začať rovno hlavných chodom.

 

V aplikácii si môžete prezrieť menu a objednať si, čo sa vám práve žiada. Jednoduché aj pre turistov, ktorí si môžu menu prezrieť v pokoji a vyhnúť sa prípadnej skúške z cudzieho jazyka. Keď je objednávka hotová, zákazník je upozornený prostredníctvom notifikácie. Platiť sa dá aj PayPalom a objednávku buď vyzdvihnúť osobne, alebo využiť jednu z doručovateľských služieb.

 

Tento koncept nie je sám o sebe nový, no chlapcom zo Sydney nahráva do karát pekné prevedenie aplikácie a vynikajúci tím predajcov. AirService je partnerom nielen reštauráciám, ale napríklad aj pekárňam a stánkom na futbalovom štadióne. Na jednej strane je to aplikácia pre objednávajúcich, na strane druhej ide o zoznam jedál pre reštaurácie, ktorý umožňuje objednávky efektívne manažovať. AirService je teda dodávateľom softvérového riešenia pre objednávkový systém. Týmto sa odlišuje od sprostredkovateľov, ktorí tvoria medzičlánok medzi reštauráciami a jedákmi.

Čím však AirService určite vyniká spomedzi existujúcich riešení, ktoré na trhu sú, je tvrdé testovanie, ktorým aplikácia prešla. Zakladatelia zobrali pojem „the grandma test“ doslova a dali aplikáciu do rúk vlastným babičkám. Podľa spoluzakladateľa Dominica Bressana síce babky nechápali úplne presne, čo aplikácia robí, no dokázali ju ovládať bez väčších ťažkostí.

 

Po úspešnom zvládnutí užívateľských testov prišlo na rad testovanie v teréne, a to cestou promo akcie v spolupráci s kaviarňou, ktorá sídli v rovnakej budove plnej IT profesionálov. Akcia, pri ktorej bola každá cez aplikáciu objednaná káva zadarmo, bola až príliš úspešná a musela byť stopnutá pri počte 600 naservírovaných káv denne.

Ak sa vám zdá, že prístup zakladateľov Dominica Bressana a Stefana Williamsa sa blíži najlepším praktikám v biznise, nie ste ďaleko od pravdy. Okrem toho, že obaja nazbierali dlhoročné skúsenosti vo svojej špecializácii, na pomoc si prizvali jednu z najväčších konzultantských spoločností Boston Consulting Group.

Ak sa im podarí preraziť v Amerike, kam to práve majú namierené, budú ďalším dôkazom toho, že netreba prísť s niečím úplne novým. Stačí vziať existujúce riešenie a spraviť to lepšie, než tí pred vami. 

 

zdroj: airservice.com, pando.com, vladnancaworks.blogspot.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech