Prelomová slovenská aplikácia, ktorá bojuje s fejkmi

Alexandra Dulaková / 16. septembra 2015 / Business

Nielen zahraničný, ale aj náš domáci trh je miestami presýtený falzifikátmi známych značiek. Ak po podobných komoditách práve netúžime a snažíme sa ich naopak odhaliť, banskobystrický tím pre nás vyvinul aplikáciu Confirme, vďaka ktorej včas rozoznáme fejk od originálu a už nikdy sa pofidérnymi obchodníkmi nenecháme oklamať.

 

Aj keď idú mnohí cielene nakupovať napodobneniny, nájde sa aj veľa ľudí, ktorí sa podobným podvrhom chcú vyhnúť. Samozrejme, v takom prípade je najlepšie ísť do autorizovanej predajne, lenže niekedy nie sú ani kamenné podniky zárukou pravosti. Bohužiaľ, už sa nekopírujú len kabelky a tričká, ale aj veci ako parfumy, či pracie prášky.

 

 

Je jasné, že nie každý si drahé značkové veci môže dovoliť, ale keď už chceš niekoho ručnú prácu a kvalitné materiály, je lepšie podporiť jeho nefalšovanú tvorbu. Takíto výrobcovia často volia domácu výrobu a kvalitné materiály pred neekologickými masovými továrňami v Ázii a aj preto môžu byť ich produkty také drahé. Ak je pre teba cena predsa len príliš vysoká, existuje aj veľa iných variant, ktoré sú kvalitné a lacnejšie jednoducho preto, lebo pri nich neplatíš za meno značky, a pritom vyzerajú veľmi podobne. Lenže niektorí musia silou-mocou mať práve kabelku s dvomi céčkami, prekríženým L a V, poprípade Rolexky za 20 eur, aby svetu ukázali, že sú aspoň (naoko) veľkolepí páni. Lenže podobné vymoženosti sú jednoducho krádež od značky, ktorá si dlhé roky buduje meno a získava si zákazníkov práve svojou výnimočnosťou.

 

Čím víc čárek, tím víc Adidas!

 

Fejky tak predstavujú problém nielen pre dychtivých zákazníkov, ale aj pre colníkov a naše úrady. Aplikáciu Confirme z dielne Miroslava Follnera a Michala Štefanovie vrelo uvítali. Ako teda funguje? Stačí cez mobil načítať EAN kód a výrobné číslo produktu a pokiaľ je s produktom všetko v poriadku, aplikácia za pár sekúnd zobrazí zelenú fajku. A nielen to, ukáže ti, kto tovar vyrobil, distribuoval a predával. Pokiaľ niečo nesedí, aplikácia ti to hneď oznámi a ty vieš, že si zrejme natrafil na niečo nekalé. Všetko, čo na to potrebuješ je wifi, poprípade 3G.  

 

Spoluprácu mladý tím nadviazal mnohými výrobcami a distribútormi, ktorí im poskytli svoje údaje. Momentálne sa snažia spoluprácu rozšíriť aj o drogérie, ktoré sú tiež čoraz viac obeťami fejkových výrobcov. Aplikácia je svetový unikát a vo svojom fachu celkom prvá – o to lepšie, že pochádza od nás. Môžeš si ju od 14. septembra zadarmo stiahnuť aj ty a vyvarovať sa tak veľmi nevýhodným investíciám. 

 

Pridať komentár (0)