Ako sa stať najlepším v tom, čo robíš

 • Máš sen? Zdá sa ti nemožné ho splniť? Možno vieš, čo robiť, ale medzi tebou a tvojim snom je nekonečne veľa prekážok. Sú tu tisíce, milióny ľudí, ktorí s tebou súťažia a chcú to isté. Takže ako na to? Tu je plán. Fáza 1 ti povie, ako byť medzi top 5-10 percentami v tvojom obore. Po nej naseduje Fáza 2, v ktorej sa dozviež, ako sa stať najlepším v tom, čo robíš.
phpbTIhcI
 • Máš sen? Zdá sa ti nemožné ho splniť? Možno vieš, čo robiť, ale medzi tebou a tvojim snom je nekonečne veľa prekážok. Sú tu tisíce, milióny ľudí, ktorí s tebou súťažia a chcú to isté. Takže ako na to? Tu je plán. Fáza 1 ti povie, ako byť medzi top 5-10 percentami v tvojom obore. Po nej naseduje Fáza 2, v ktorej sa dozviež, ako sa stať najlepším v tom, čo robíš.

Fáza 1.: Ako sa stať ziskovým alebo udržateľným

 

 1. Začni ako amatér

Kenzie a Harris sa nedávno zobrali. Nechali školu a začali pracovať v Apple store. Avšak, vo svojom voľnom čase nahrávali covery a zverejňovali ich na YouTube a ako krátke Vines videá.

Mali dosť peňazí, aby im vydržali rok, takže dali výpoveď a rozhodli sa stať profesionálnymi muzikantmi. Každý deň pridávali Vine videá a po niekoľkých mesiacoch sa jeden stal virálnym. Na ďalší deň sa im ozvali s ponukami na kontrakty. V tejto fáze mali udržateľný zisk, skvelé kontakty, ľudia ich poznali a mali vydláždenú cestu k skvelej kariére.

maxresdefault (1)

 

Kenzie a Harris by nemali takú skvelú kariéru, keby nezačali ako amatéri. Mali talent, ale nič z toho by sa nestalo keby nepridávali každý deň video. Kvantita sa stala kvalitou. A potom zverejnili niečo, čo sa ľuďom páčilo.
Veľa ľudí sa bojí zaćať ako amatér. Tí, ktorí roky hovoria, že začnú, ale nikdy sa to nestane. Boja sa toho, čo si o nich budú myslieť ostatní. Radšej ako by mali niečo robiť po svojom, robia to, čo si myslia, že uspeje – imitujú to, čo už je zpopularizované.

 

 1. Získaj coaching / vzdelanie 

Uvažuj nad svojimi snami seriózne. Veľa ľudí to tak nerobí. Mysli to vážne, staň sa skvelým a nebuď priemerným. Získaj vzdelanie a coaching.

 

“Keď je študent pripravený, učiteľ sa objaví.”—Buddha

 

Možno si vyštudoval a tam si myslíš, že tvoja cesta so vzedlaním skončila, ale to nie je pravda. Aj keď si skončil školu pred x rokmi stále sa je čo učiť. A ak si myslíš opak, nikdy nebudeš lepším. Každým dňom, každou chybou sa učíš. Či už je pre teba lepšie učiť sa praxou, na vlastných chybách alebo teóriou je na tebe. Jedno, čo si pamätaj, nikdy sa neprestaň vzdelávať.

maxresdefault

 

Mentor ti pomôže pri dôležitých rozhodnutiach, je skúsenejší a už si niečím prešiel. Ak môžeš zožeň si mentora, pýtaj sa ho, ber jeho rady vážne. Budeš vedieť, že si pripravený na ďalši krok, keď zaujmeš toho pravého učiteľa, aby si sa tam dostal.

 

 1. Prestaň žiť pravidlá, ktorými žijú ostatní 

Ak je to populárne, tak je to zlé. Väčšina ľudí je podpriemerná v tom, čo robí kvôli istému dôvodu. Hrajú podľa pravidiel, ktoré tvoria optimálne výkony. Idú cestou ktorá už bola predtým vychodená, ktoré ich spomaľujú a robia ich priemernými.

 

“Nikdy nechoď cestou, ktorou išiel už niekto pred tebou. Jedine, že by si bol stratený v lese a uvidel cestu. V tom prípade ju nasleduj.”— Ellen DeGeneres

 

Namiesto nasledovania pravidiel stanovených spoločnosťou si vytvor vlastné pravidlá. Reštrukturuj hru na automatizáciu tvojho úspechu. Kašli na konvencie, konformitu.

maxresdefault (2)

 

 1. Buď konzistentný, pokiaľ nenastane prelom

Trpezlivosť. Ak zatiaľ nenastala tvoja prelomová chvíľa, pokračuj. Konzistentnosť je najpodstatnejšia cnosť k tomu, aby si sa stal čovekom, ktorým chceš aby si bol. Každý môže na chvíľu utekať, ale nie každý zabehne maratón. Všetko podstatné v našom živote je ako maratón, ktorý má otestovať tvoje odhodlanie a vôľu. Ak je toto, to čo ťa v živote baví, budeš to robiť bez ohľadu na výstup. V skutočnosti, tvoja posadnutosť konkrétnym výsledkom ťa odradí od dosiahnutia požadovaného. Tvoja práca bude nútená, nie prirodzená.

Ak to chceš veľmi, urobíš čokoľvek, čo to bude stáť. Budeš si priať obmedziť svoj čas s priateľmi, čas strávený s tvojim hobby, menej spánku, robiť veľké rozhodnutia, riskovať, nájsť si mentora, vzdelávať sa. Budeš prekvapený ako rýchlo sa staneš ziskovým.

11d24609ef48dffc6ee3205e634e8254

 

Fáza 2.: Ako byť najlepším

 

 1. Štrukturuj svoj celý život, aby si optimalizoval svoj výkon

Na všetkom, čo robíš záleží. Každý moment tvojho života prispieva k tomu, čo chceš dosiahnuť alebo ti to berie tvoj sen – aktivity, ktoré robíš, jedlo, ľudia, s ktorými tráviš čas, ako tráviš svoje ráno a večer… Čo urobia viacerí ľudia ako prvé keď vstanú? Skontolujú e-maily, sociálne siete, možno si prečítajú dobrú knihu. Toto všetku sú však vysoko návykové inputy.

Ak sa chceš stať kreatívnym géniusom, musíš sústrediť svoju snahu na outputy využitím svojho podvedomia. Keď si preč z práce, spíš, tráviš čas s priateľmi, alebo robíš iné aktivity, tvoje podvedomie pracuje a rozmýšľa nad problémami, ktoré sa snažíš vyriešiť.

Keď sa dotaneš z meetingu alebo skončíš akúkoľvek aktivitu nehrň sa hneď do ďalšej, maximalizuj svoje podvedomie tým, že prejdeš na output – tvoju prácu. Budeš mať neuveriteľne kreatívne inšpirácie.

Young woman waking up in bed

 

 1. Nájdi si čas na oddych

Menej je niekedy viac.

Tvoja schopnosť pracovať na vyššom levele ja ako fitness. Ak si nikdy nedáš pauzu medzi sériami, tak nikdy nezískaš silu a vytrvalosť. Avšak nie všetok oddych spôsobí zotavenie. Niektoré veci sú upokojujúcejšie než ostatné.

 

 1. Maj rutinu, ktorá ťa nabudí

Josh Waitzkin je génius, keď príde na optimálne ľudské výkony. Vyhral päť národných šampionátov Tai Chi Chuan. Čo robí je, že zoberie základné princípy učenia sa od nuly a aplikuje ich do rôznych disciplín. Teraz chce byť majstrom v Jiu Jitsu.

Josh odporúča rutinu pred výkonom. Cieľom je odstrániť stres a úzkosť, tak aby si vnímal prítomnosť. Rutina zvyčajne trvá 20-60 minút.

phpbTIhcI

Josh Waitzkin

 

 1. Prijmi strach a utrpenie

Cíť strach a prijmi utrpenie, ak chceš byť top. Keď sa začneš cítiť nepohodlne – mimo svojej konfortnej zóny, začneš sa cítiť dobre. Vtedy rastieš. No pain no gain. Vtedy veľa ľudí zastane, ale ty nie.

 

 1. Urob to z lásky

Veľa tréningu a osobného rastu zameraného len na seba samého. Keď sa však zameriaš aj na potreby ostatných, získaš úplne iný pohľad na svoju prácu. Staň sa najlepšim v tom, čo robíš, nie kvôli dedičstvu, ale kvôli životom, ktorým pomôžeš. Sú štyri štádia prečo robiť niečo:

Prvé štadium je strach, robíš to kvôli vyhnutiu sa trestu alebo negatívnemu dôsledku. Táto forma motivácie je preventívna.

Druhé štádium, štádium odmeny. Všetko robíš preto, aby si získal, čo chceš.

V treťom štádiu si motivovaný povinnosťou. Si inštinktívne motivovaný, ale chýba ti zanietenie.

Vo štvrtom štádiu si motivovaný láskou. Už sa nebojíš o svoje potreby. Tvojim cieľom je priniesť toľko šťastia okolo teba, ako to len ide.

Musíš sa rozhodúť, aký dôsledok a kvalitu práce chceš mať. Môžeš sa stať najlepším!

Kenzie+Nimmo+Harris+Heller+Macy+iHeartRadio+0R9nlPi3mYml

Zdroj: observer.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK