Sledujte svoje ratolesti s Kinderloop

  • Ak ste pracujúci rodič malého dieťaťa, pravdepodobne budete vedieť oceniť nasledujúci nápad. Startup od protinožcov Kinderloop vyrobil aplikáciu, ktorá umožňuje zdieľanie informácií výhradne medzi vychovávateľom a rodičmi.
image_1400737236.png
  • Ak ste pracujúci rodič malého dieťaťa, pravdepodobne budete vedieť oceniť nasledujúci nápad. Startup od protinožcov Kinderloop vyrobil aplikáciu, ktorá umožňuje zdieľanie informácií výhradne medzi vychovávateľom a rodičmi.

 

Ráno zaveziete dieťa do škôlky a celý deň netušíte, čo robí. Predstava, ktorá znepokojuje asi každého mladého rodiča. S Kinderloop však môžete upokojiť svoje svedomie, pretože počas celého dňa dostávate notifikácie, o tom, čo sa práve deje. Takto získavate prehľad o nových pokrokoch alebo zážitkoch vašej ratolesti. Obligátna veta „Poslúchal si tety vychovávateľky?“ nadobúda len symbolický charakter.

 

Okrem statusov podporuje zdieľanie fotiek a videí, čo z Kinderloop robí niečo ako Instagram pre jasličky. Akonáhle je nahratý nový obsah, rodič dostane notifikáciu. Obrázok či správu si môžete pozrieť aj neskôr. Princíp fungovania je teda rovnaký, ako u iných sociálnych médií.

Kinderloop je v prvom rade aplikácia pre predškolské zariadenia. Na jednej strane prináša zjednodušenie dokumentácie pre učiteľov a vychovávateľov, ktoré na nich kladie nielen regulátor, ale aj samotný charakter ich práce. Funkcia „hľadať“ ponúka prehľad všetkých udalostí pre konkrétne dieťa, čo uľahčuje sledovanie pokroku napríklad v učení alebo iných aktivitách. Aplikácia je navrhnutá tak, aby si nevyžadovala žiadne technické know-how. A v neposlednom rade pomáha vybudovať vzťah medzi rodičmi a materským centrom či škôlkou, keďže je podstatne ľahšie zistiť, čo sa s vašim potomkom práve deje, keď ho nevidíte.

Trh pre tento druh aplikácie je rozhodne väčší v USA a Austrálii, kde štátne predškolské zariadenia sú neznámym pojmom. Súkromné jasličky a škôlky sa však začínajú rozmáhať už aj na Slovensku a práve takýto systém dennej komunikácie s rodičmi by mohol škôlkam priniesť konkurenčnú výhodu.

Pred samotným spustením produktu zozbierali zakladatelia Dan Day a Dan Walker názory a spätnú väzbu od vyše 1000 poskytovateľov z 35 krajín sveta. Finančné zdroje získali od renomovaného VC fondu Blackbird ventures a okrem Sydney majú sídlo aj v Mekke startupov – v San Franciscu. Podľa prvých ohlasov ide o nápad, ktorý rieši problém mnohých rodičov, a aj vďaka prepracovaniu aplikácie majú dobre našliapnuté na úspech.

 

Zakladatelia Dan a Dan

 

zdroj: www.kinderloop.com a angel.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech