Slovák predal svetovo úspešnú firmu, teraz v Afrike stavia školy. „Šťastie nespočíva v peniazoch,“ hovorí

  • Zoltán Berghauer roky viedol svetovo úspešnú firmu, ktorá stavia bazény
  • Po dôkladnom zvážení sa ju rozhodol predať a dnes venuje svoj čas, energiu na pomoc iným
Zoltán Berghauer
Zoltán Berghauer
  • Zoltán Berghauer roky viedol svetovo úspešnú firmu, ktorá stavia bazény
  • Po dôkladnom zvážení sa ju rozhodol predať a dnes venuje svoj čas, energiu na pomoc iným

Zoltán Berghauer je úspešný slovenský podnikateľ, ktorý viedol celosvetovo úspešnú firmu Compass Europe – lídra v dodávkach bazénov na medzinárodné trhy. Časom sa rozhodol pre jej predaj, ktorý viedol k začiatku novej kapitoly jeho života, v ktorej dnes nechýba ani filantropia. 

Berghauerov príbeh je dôkazom toho, že úspech nemusí byť len osobným triumfom, ale môže slúžiť ako most k pomoci iným. Od školy postavenej v Namíbii po intenzívnu podporu núdznych aj na Slovensku. Jeho cesta reflektuje jeho filozofiu, že skutočné šťastie a spokojnosť pramenia z pomoci iným.

Odchod z rozbehnutého biznisu

Predaj prosperujúcej firmy Compass Europe podľa Berghauera so sebou okrem iného niesol aj pocit hrdosti. To, keď spoločnosť, do ktorej vložil nekonečno energie a vášne, predal za sumu, ktorá odrážala jej hodnotu, bolo podľa neho ako uzavretie jednej kapitoly života.

„Tento krok priniesol nielen finančnú slobodu, ale aj potvrdenie, že tvrdá práca a vytrvalosť môžu priniesť skutočný úspech. Predaj firmy mi umožnil venovať viac času rodine a osobným záujmom. Okrem toho mi poskytol prostriedky na podporu charitatívnych projektov, ktoré som vždy chcel realizovať.“

Detaily transakcie sú utajené, ale prezrádza, že suma, ktorú zinkasoval, bola dostatočná na to, aby mohol investovať do viacerých projektov, a zároveň zabezpečiť seba a aj rodinu.

„Pre mňa bolo v danej situácii asi dôležitejšie, že obidve strany boli spokojné a bol to win-win obchod.“ Jeho hlavný zdroj príjmu momentálne tvorí tak ako u mnohých iných podnikateľov investície do akcií, nehnuteľností, startupov, ako aj samotné vlastné podnikanie.

200 000 eur pre deti v Afrike

Ambiciózny podnikateľ sa rozhodol venovať charite, v rámci ktorej s partnerom postavil aj školu v Namíbii.

„Rozhodnutie vybudovať školu v Namíbii pravdepodobne vyplynulo z hlbokého presvedčenia, že vzdelanie môže zmeniť životy a že každé dieťa, bez ohľadu na to, kde sa narodilo, si zaslúži šancu na lepšiu budúcnosť.“

A prečo Namíbia?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá