Slovan bude v Lige Majstrov najväčším trpaslíkom. Kalkulačka vypočítala jeho šancu na postup

  • Slovan sa v Lige majstrov popasuje s najlepším tímom Európy
  • Podľa jednoduchých výpočtov bol jeho los takmer najťažší zo všetkých tímov
Slovan
  • Slovan sa v Lige majstrov popasuje s najlepším tímom Európy
  • Podľa jednoduchých výpočtov bol jeho los takmer najťažší zo všetkých tímov
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Bratislavskí „belasí“ majú pred sebou obrovskú výzvu. Po historicky prvej úspešnej kvalifikácii do najprestížnejšej európskej futbalovej súťaže – Liga majstrov UEFA – musia rýchlo nájsť svoju skvelú formu.

V poslednom zápase na Tehelnom poli totiž ŠK Slovan Bratislava podľahol MŠK Žiline rozdielom triedy 0:5. To nie je dobré znamenie po ich skutočnej výzve v Európe.

Slovan počas žrebu dostal azda tých najťažších možných súperov. V tomto ročníku Ligy majstrov nejde o skupiny, formát sa totiž zmenil.

Po novom sa do Ligy majstrov kvalifikovalo 36 tímov, teda o štyri viac než doteraz. Tie sa nerozdelia do skupín, ale umiestnia v jednej spoločnej tabuľke. Nebudú hrať proti sebe na štýl každý s každým, ako to býva v národných ligách. Súperov si vylosujú. 

Kluby sú podľa prideleného koeficientu naznačujúceho ich silu v Európe, ale aj podľa výsledkov v domácich ligách, rozdelené do štyroch košov po deväť tímov. Každý z nich, teda aj Slovan, sa stretne s dvoma tímami z každého koša. Odvety sa už po novom nehrajú, jeden zápas sa hrá doma, druhý vonku, no s každým tímom iba raz.

Následne sa do úvahy berú body, gólové rozdiely a podobne – ako vždy. Prvých osem tímov tabuľky postupuje do osemfinále a mužstvá na 9. až 24. mieste si predtým zahrajú šestnásťfinále. Tímy na 25. až 36. priečke už v súťaži pokračovať nebudú.

Koeficient proti Slovanu

Podľa spomínaného koeficientu sa ŠK Slovan Bratislava v Európe radí na 59. priečku a pýšiť sa môže hodnotením 27,500. Napriek tomu sa mu podarilo dostať medzi najlepšiu „tridsaťšestku“ a čakajú ho niektoré z najväčších tímov sveta.

Portál Flashscore pri tejto príležitosti zostavil rebríček tímov, ktoré pri losovaní súperov dopadli najhoršie. Postupoval pritom jednoducho, stačilo spočítať, aký koeficient dosiahli všetci ich súperi spoločne.

Slovanu z tohto hľadiska šťastie neprialo. Na Tehelnom poli síce privíta favorizovaný Manchester City či legendárne AC Miláno, no bude to mať ťažké aj v ostatných zápasoch, najmä v Allianz Arene proti Bayernu Mníchov.

Slovan si zo štvrtého koša vylosoval nasledujúce tímy:

  • Manchester City, Bayern Mníchov, Atlético Madrid, AC Miláno, Dinamo Záhreb, Celtic Glasgow, Girona FC, VfB Stuttgart

V Bratislave na Tehelnom poli sa predstavia:

  • Manchester City, AC Miláno, Dinamo Záhreb, VfB Stuttgart

Súčet koeficientov týchto tímov je podľa Flashscore 557,2. Samotný Manchester City sa pritom v rebríčku radí na prvé miesto, Bayern Mníchov na tretie, Atlético na sedemnáste a AC Miláno na dvadsiate druhé.

Slovan Bratislava, Liga majstrov súperi
zdroj: Reprofoto: Facebook/Flashscore

Pre belasých to znamená, že dopadli so šiestym najťažším losom zo všetkých tímov v Lige majstrov. Predbehli ich len holandský Feyenoord, francúzsky Paríž Saint-Germain, rakúsky Salzburg, česká Sparta Praha a francúzsky Lille.

Čítaj viac z kategórie: Šport

Zdroje: UEFA, Facebook/Flashscore

Najnovšie videá

Trendové videá