Slovenskú loď mali zasiahnuť ruské údery. Záchranári v Odesskej oblasti likvidujú masívne požiare
- Ruské údery zasiahli prístavy v Odeskej oblasti
- Poškodené boli lode pod vlajkou Slovenska a Palau
- Záchranári likvidujú požiare na miestach útokov
- Ruské údery zasiahli prístavy v Odeskej oblasti
- Poškodené boli lode pod vlajkou Slovenska a Palau
- Záchranári likvidujú požiare na miestach útokov
Nočné ruské údery na prístavy v juhoukrajinskej Odesskej oblasti poškodili lode plávajúce pod vlajkou Slovenska a Palau. Na sieti Telegram to dnes bez upresnenia rozsahu škôd napísal ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba.
Uviedol tiež, že podobné útoky na susednú Mykolajivskú oblasť poškodili plavidlo pod vlajkou Libérie. Poznamenal, že záchranári hasia požiare na miestach útokov.
Útoky na prístavy a sklady
„Prístavy v Odesskej oblasti čelili po celú noc nepriateľským útokom,“ napísal Kuleba. Údery dronov podľa neho poničili popri lodiach pod vlajkami Slovenska a Palau aj sklady.
Škody na lodi pod vlajkou Libérie
Ukrajinský vicepremiér tiež bez podrobností informoval o ruských úderoch na terminál v Mykolajivskej oblasti, kde utrpela škody loď pod vlajkou Libérie. „Nikto našťastie nebol zranený,“ poznamenal.
Rusko v Odesskej oblasti útočí na prístavy dôležité pre ukrajinský export, na energetickú i dopravnú infraštruktúru. Tieto údery v posledných týždňoch zosilneli. Ukrajina sa bráni rozsiahlej ruskej invázii už takmer štyri roky. Ruský prezident Vladimir Putin nedávno pohrozil, že Ukrajinu odreže od Čierneho mora v odvete za ukrajinské dronové útoky na tankery z takzvanej ruskej tieňovej flotily, čo šéf Kremľa označil za pirátstvo. Predaj ropy je pre Moskvu dôležitým zdrojom príjmov, z ktorých môže financovať vojnu proti Ukrajine.
Čítaj viac z kategórie: Auto