V študentskej IT súťaži zabodoval projekt SHAKE IT!

  • Víťazom súťaže Pozitívny IT projekt sa stal študent Filip Miháľ so svojím projektom SHAKE IT!
img_0198
  • Víťazom súťaže Pozitívny IT projekt sa stal študent Filip Miháľ so svojím projektom SHAKE IT!

Spoločnosť Positive, ktorá súťaž organizuje, ho odmenila peňažnou výhrou vo výške 200 eur a poukážkou na obstaranie gaming dronu Drone n Base 2.0. v hodnote 250 eur. Výhru obdržalo aj gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote, na ktorom výherca študuje.

„Usilovní a talentovaní mladí ľudia by mali byť odmeneňovaní a podporovaní už v mladom veku,“ povedal Filip Schochmann, majiteľ softvérovej spoločnosti Positive. Keďže táto spoločnosť pôsobí najmä v oblasti IT, rozhodli sa pozitívne motivovať práve nadaných mladých IT-čkárov. Súťaž bola avizovaná koncom školského roka 2016 a výsledky vyhlásili v auguste.

Víťazný projekt je užitočný aj zábavný

Autor víťazného projektu Filip Miháľ na projekte pracoval spolu so svojou sestrou, ktorá sa venuje grafickému dizajnu. Nápad sa však zrodil v jeho hlave a bol dotiahnutý do zdarného konca. SHAKE IT! je aplikácia, ktorá po zadaní kľúčového slova a po zatrasení mobilným telefónom vygeneruje vhodné heslo. Heslo si tak ľahšie zapamätáte, no napriek tomu je bezpečné. Generovanie hesla trasením mobilu, ktoré je súčasne sprevádzané aj zvukovým efektom, je navyše aj veľmi zábavné.

img_0021

Víťazná aplikácia však nebola prvým, ani jediným projektom, ktorý sa už Filipovi podarilo zrealizovať. Okrem programovania navštevuje aj divadelný krúžok, kde sa podľa jeho slov dokonale odreaguje. Okrem súťaží v oblasti IT má úspechy aj v recitačných súťažiach. „Ja osobne si vážim najmä ľudí, ktorí sú nie len nadaní, ale aj usilovní a vytrvalí. Filipovi ešte navyše svedčí ku cti aj to, že má v sebe primeranú dávku skromnosti,“ dodal Schochmann.

 V súťaži Pozitívny​ IT projekt v kategórii stredné školy a gymnáziá súťažilo 47 projektov z 30 škôl z celého Slovenska. Základnými kritériami hodnotenia prihlásených IT projektov boli pôvodnosť, originalita, inovácia a invenčnosť autorskej práce, ako aj kvalita zhotovenia, čistota, čitateľnosť a optimálnosť zdrojového kódu. O víťazovi rozhodli skúsení IT manažéri zo spoločnosti Positive.  

zdroj fotky a titulnej fotky: Positive

 

Najnovšie videá

Trendové videá