Taliansko našlo brilantný spôsob ako prilákať späť turistov. Sicília ti zaplatí polovicu letenky a ešte niečo navyše

  • Sicília by ti mohla zaplatiť značnú časť dovolenky. Plánujú zaviesť špeciálne vouchery pre všetkých turistov
  • Štát na to vyčlení približne 50-miliónov eur
BeFunky-collage (2)
Unsplash
  • Sicília by ti mohla zaplatiť značnú časť dovolenky. Plánujú zaviesť špeciálne vouchery pre všetkých turistov
  • Štát na to vyčlení približne 50-miliónov eur

Na Sicílii chcú výpadok svojich príjmov riešiť po svojom. Po koronavíruse a všetkých obmedzeniach chce ostrov zaplatiť svojim turistom polovicu ceny letenky a tretinu ceny hotela.

To však nie je všetko. K letenke a hotelu dostaneš aj zadarmo lístok do múzeí. Malo by sa to stať po kríze koronavírusu a ostrov na toto opatrenie vyčlenil 50-miliónov eur. So správou prišli britské médiá

Ostrov tak chce riešiť výpadky príjmov za marec a apríl, ktoré predstavujú zatiaľ jednu miliardu eur. Špeciálne vouchery by mali byť dostupné na oficiálnych stránkach Sicílie hneď, ako sa kríza skončí.

To kedy skončí však nikto nevie, a preto je veľmi ťažké predpokladať, kedy budú vouchery dostupné pre verejnosť. Zatiaľ je Taliansko po USA druhou najviac postihnutou krajinou novým koronavírusom. 

Niektoré médiá sa už zamýšľali nad tým, či bude bezpečné cestovať do Talianska po koronavíruse. Krajina sa podvolila tvrdému obmedzenému režimu, preto bude možno dostupnejšie navštíviť jednotlivé ostrovy Talianska ako samotnú pevninu.

Taliansky turizmus nezasiahli len výpadky tržieb, ale predpokladá sa aj vysoká nezamestnanosť. Len v turistickom segmente pracuje približne 4,2 milióna ľudí, ktorí môžu byť výpadkom turizmu zasiahnutí. 

Uvoľňovanie reštrikcii nemusí znamenať nárast turizmu

Taliansky premiér Giuseppe Conte v utorok potvrdil, že krajina by mohla začať uvoľňovať obmedzenia súvisiace s pandémiou už 4. mája.

Zároveň však odmietol nádeje niektorých na úplné uvoľnenie opatrení, ktoré patria k najprísnejším spomedzi západných krajín.

„Mnohí obyvatelia sú už unavení z doterajšieho úsilia a chceli by výrazné uvoľnenie opatrení alebo dokonca ich úplné zrušenie,“ skonštatoval Conte na sociálnej sieti Facebook s tým, že takéto rozhodnutie by bolo nezodpovedné.

Naznačil pritom, že postupné kroky oznámia koncom týždňa a do úvahy budú brať aj rozdielnu situáciu v jednotlivých regiónoch.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá