TEDxBratislava 2016 – Posledný nech zažne

  • 3. júla 2016 sa stane nová budova Slovenského národného divadla v Bratislave centrom diania a šírenia inšpiratívnych myšlienok, nápadov a rôznych pohľadov na svet v podaní 15 rečníkov a 2 umeleckých vystúpení, ktoré ti prinesie siedmy ročník TEDxBratislava.
9232354717_99ea13e23f_o
  • 3. júla 2016 sa stane nová budova Slovenského národného divadla v Bratislave centrom diania a šírenia inšpiratívnych myšlienok, nápadov a rôznych pohľadov na svet v podaní 15 rečníkov a 2 umeleckých vystúpení, ktoré ti prinesie siedmy ročník TEDxBratislava.

Podujatia TEDx vychádzajú z formátu svetoznámej konferencie TED, ktorá sa koná v motte “myšlienky hodné šírenia” . Tohtoročný TEDxBratislava sa nesie v duchu témy “Posledný nech zažne” , kde si organizátori posvietili na tých, ktorí nevidia iba tmu, ale prispejú svojím dielom svetla k tomu, aby sa veci zmenili k lepšiemu. Dôvod organizátorov na výber témy je jednoduchý:

TEDxBratislava 2016 nie je len o slovách, je aj o činoch, ktoré hýbu veci k lepšiemu a spúšťajú lavínu ďalších zmien. Často sme paralyzovaní strachom, beznádejou a skepsou z toho, ako veci nefungujú. Každý z nás je ale jedinečný a máme slobodu konať a veci meniť. Nezabúdajme na to.“ (Denisa Sabová. spoluorganizátorka)

9252029232_a407256148_z

Konferencia je členená do štyroch blokov, kam medzi ľudí, ktorí nezatvárajú oči pred tmou, prídu porozprávať svoje príbehy zaujímaví rečníci. Napríklad genetik Moshe Szyf​, ktorý je jedným z priekopníkov epigenetiky, vám porozpráva, ako sociálne prostredie v rannom detstve môže zmeniť metyláciu DNA. O tom, ako sa zmení život po útoku na nórskom ostrove Utøya a prečo sa vydal na cestu cestou boja proti extrémizmu, sa podelí Bjørn Ihler​. Aké je byť astronautom žijúcim na Marse, vám povie astrobiologička Michaela Musilová​, ktorá absolvovala simulovanú misiu na marťanskej púštnej výskumnej stanici v USA. Svojím hudobným vystúpením rozžiari sálu aj vynikajúca slovenská speváčka Jana Kirschner​. O tom, že cesta hľadania šťastia môže byť tŕnistá, prídu porozprávať autori knižného bestselleru “Wellness Syndrom”, Carl Cederström a André Spicer.

Kompletný zoznam rečníkov je zverejnený na webstránke a prostredníctvom na Facebookovej stránke.


Účastníci tohtoročného TEDxBratislava sa  okrem prednášok môžu tešiť na rad zaujímavých aktivít počas prestávkových blokov, kde je možné si oddýchnuť, zabaviť sa a spoznať nových ľudí naladených na rovnaké myšlienkové vlny.

Lístky je možné zakúpiť priamo v nasledujúcom odkaze, prípadne sledovať konferenciu v deň konania naživo buď na webe www.tedxbratislava.sk alebo na jednej z viewing párty. Program nájdeš na webovej stránke.

Záver konferencie ukončí afterpárty, ktorá sa uskutoční po konferencii do 22-hej hodiny priamo v priestoroch SND v rámci sprievodného programu.

zdroj: tlačová správa, zdroj fotografií: tedxbratislava.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá