Títo Slováci ti umožnia nadizajnovať vlastné ponožky. Predávajú ich netradične po jednom kuse

  • OneSock sa na trend extravagantných ponožiek pozreli z originálneho uhla.
  • OneSock sa na trend extravagantných ponožiek pozreli z originálneho uhla.

V poslednom čase sa na Slovensku s ponožkami roztrhlo vrece. Ako sú OneSocks schopné konkurovať projektom ako Fusakle alebo MoonSocks? Odlišujú sa od nich v jednoduchej, no zásadnej veci. Rozhodli sa totiž predávať ponožky po jednom kuse.

„U nás doma sme vždy nosili každú inú. Nikdy sme neprišli na to, prečo by sa mali nosiť rovnaké. Je v tom humor, sloboda, prekročenie určitého tabu. Ako nám niekto napísal – život je príliš krátky na to, aby sme nosili každú ponožku rovnakú,“ povedal zakladateľ Branislav Pepel pre TREND.

foto: FB/OneSock

Na nápad vyrábať ponožky prišiel popri práci v kreatívnej agentúre, ktorú založil, a ktorá ho dodnes živí. Klient ho vtedy požiadal o nápad na vhodné vianočné darčeky a on navrhol práve dizajnové ponožky. Po návšteve firmy, ktorá ich vyrábala, sa rozhodol do ponožkového biznisu pustiť aj on.

V roku 2015 tak vznikla značka OneSock, ktorá odvtedy predala asi 7 500 kusov. Klasický spôsob výroby je využitie rôznych kooperačných výrobných firiem. No OneSock chcú tento rok rozbehnúť vlastnú výrobu, čo je minimálne v našich končinách nezvyčajné.

 

foto: FB/OneSock

No základný koncept jednej ponožky nie je to jediné, čím sa OneSock odlišujú. Vyvinuli totiž aplikáciu, ktorá umožňuje komukoľvek na svete.

„Zmyslom našej aplikácie je umožniť dizajnérom, známym osobnostiam, bežným ľudom, deťom, skrátka komukoľvek, vytvoriť v priebehu pár minút vyrobiteľný dizajn ponožky. Naša prvá kolekcia bola nadizajnovaná Bárou Kratochvílovou z českej hudobnej skupiny DVA počas ich turné po USA a Európe. Vďaka našej aplikácii mohla tvoriť priamo na miestach, kde hrali alebo ktorými prechádzali. Podľa nich jednotlivé dizajny dostali aj svoje mená,“ tvrdia zakladatelia na svojej stránke.

foto: FB/OneSock

OneSock má aj charitatívny rozmer. Momentálne pripravujú spoluprácu s organizáciou, ktorá združuje jednonohých ľudí. Konkrétne pôjde o fotosériu s týmito ľuďmi, pomocou ktorej chcú finančne podporiť ich aktivity. Symbolicky sa spojili aj s paralympionikom Jozefom Metelkom, ktorý ako prvý jednonohý cyklista na svete získal licenciu na pretekanie so zdravými pretekármi.

Ak už ťa teda čoraz bežnejšie krikľavé ponožky nudia, posuň tento trend o krok ďalej a vyskúšaj nosiť každú ponožku inú. Podporíš tým dobrú vec. Nehovoriac o tom, že keď to o pár rokov bude robiť každý, budeš môcť povedať, že si nosil každú inú ešte predtým, ako to bolo cool. ;)

foto: FB/OneSock

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá