Tomáš prezradil, čo sa stane s dieťaťom, ktoré mierilo na Pellegriniho dom: „Nie je to tolerovateľné“

  • Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš sa vyjadril k nedávnemu incidentu
  • Chce rodinu dieťaťa riešiť cez príslušné oddelenie
erik tomáš a dieťa v kukle
  • Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš sa vyjadril k nedávnemu incidentu
  • Chce rodinu dieťaťa riešiť cez príslušné oddelenie
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rodinu dieťaťa, ktoré nedávno vyvolalo rozruch pred domom novozvoleného prezidenta SR Petra Pellegriniho, bude vyšetrovať Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí. Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš na tlačovej besede.

„Pôjde o štandardný postup, vykonáme rozhovor s dieťaťom, vykonáme rozhovor s rodičmi, pošleme dožiadanie na školu a k lekárovi,“ objasnil Tomáš. „Nie je tolerovateľné, aby 6-ročné dieťa s kuklou na hlave a s atrapou zbrane trčalo z auta a na niekoho mierilo. To je okamžite na podnet na Oddelenie sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately,“ dodal.

Muž s kuklou

O prípade sme ťa predošle informovali. Bezpečnostné kamery 30. mája pred domom, ktorý využíva aj Peter Pellegrini, zaznamenali biele vozidlo BMW. Podľa prvotných informácií v ňom sedel muž s kuklou na hlave a guľovou zbraňou mieril z okna auta. Incident sa odohral o 16:10 hod na Priehradnej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok o deň neskôr informoval, že muž s kuklou bol v skutočnosti maloleté dieťa. Osoby v aute boli identifikované ako obyvatelia Bratislavy. Vozidlo šoféroval otec dieťaťa.

Minister varoval, že hoci niektorí môžu takéto konanie považovať za zábavu, môže byť vnímané zo strany polície ako hrozba a môže sa skončiť tragicky.

Ďalej uviedol, že šlo o atrapu zbrane a otec dieťaťa vedel, že sa nachádzajú pred domom Petra Pellegriniho, pričom tvrdil, že išlo o hru. Minister poznamenal, že „drahé auto si môžete kúpiť, ale rozum nie“.

Podľa policajného prezidenta Ľubomíra Soláka bol chlapec vo veku šesť rokov, a teda ho nemožno trestne stíhať. Otázka stíhania jeho otca zostala nezodpovedaná, no vyšetrovatelia incident považujú za „nešťastnú náhodu“. Otec a syn bývajú neďaleko miesta, kde ich kamery zachytili.

Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality

Zdroj: Archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá