Toto sú najkrajšie prírodné kúpaliská na Slovensku. Okúpať sa tu môžeš celkom zadarmo (ZOZNAM)

  • Leto je už za rohom
  • Kúpať sa nemusíš len v mori či na preplnených kúpaliskách
Toto sú najkrajšie prírodné kúpaliská na Slovensku
Toto sú najkrajšie prírodné kúpaliská na Slovensku TASR/Oliver Ondráš
  • Leto je už za rohom
  • Kúpať sa nemusíš len v mori či na preplnených kúpaliskách

Na Slovensko prichádza leto a teploty už počas niektorých dní atakujú povestných 30 °C. Ak sa budeš chcieť schladiť niekde vo vode a zároveň neplánuješ tento rok cestovať za dovolenkou k moru či neobľubuješ chlórovanú vodu na kúpaliskách, máme pre teba tipy na top slovenské prírodné kúpaliská.

Na nich si môžeš užiť deň zadarmo alebo za „pár drobných“ a zároveň sa cítiť ako na dovolenke. 

Šútovské jazero

Napriek tomu, že toto čarovné miesto pozná pravdepodobne len málo Slovákov, zatopený kameňolom neďaleko Šútova pod vrcholmi Malej Fatry láka turistov už dlhé roky. Nachádza sa v obci Kraľovany, v miestnej časti Rieka. Nazýva sa Kraľovianske jazero, keďže patrí k tejto obci, známejšie je však ako Šútovské jazero. 

Počas horúcich dní padne vhod aj to, že voda v jazere sa vďaka severnejšej polohe rýchlejšie ochladzuje. Jeho hĺbka miestami dosahuje až 15 metrov a jazero nemá prítok ani odtok vody, píše sa na webe Terchova.eu

Okolo jazera sa nachádza viacero pláží, vrátane dvoch väčších s ľahkým prístupom k vode a niekoľkých menších pláží, ku ktorým je prístup ťažší. Toto pozoruhodné miesto s tyrkysovou vodou, môže niektorým návštevníkom evokovať scenérie z filmu Winnetou, a nájdeš tu aj viacero bufetov.

Jazero Beňatina

Jazero Beňatina je bývalý zatopený kameňolom, ktorý sa nachádza v katastri obce Beňatina. Beňatina (maď. Vadászfalva, nem. Benethnie) je obec na Slovensku v okrese Sobrance. V minulosti sa tu nachádzal kameňolom a našli tu aj skamenelinu päť metrov dlhej ryby. Vďaka travertínu je jazero nesmierne čisté a jeho farba je nádherné tyrkysová. 

Toto jazero je obkolesené 8 až 19 metrov vysokými skalnými útesmi. Kvôli jeho scenérií je tiež nazývané aj ako „slovenské Plitvické jazero“. Toto romantické miesto sa čím ďalej tým viac stáva vyhľadávanou lokalitou turistov i rekreantov, informuje Keturist.sk.

Jazero v okrese Sobrance síce oficiálne neslúži na kúpanie, na vlastne riziko sa tu však môžeš okúpať. 

Smolnícky tajch (Úhornianske jazero)

Príjemný chládok, na vlhkosť bohatý vzduch, čisté jazero – to je Smolnícky tajch. Tento tajch zachytával dažďovú vodu z okolitých vrchov, čím zabraňoval častým povodniam a zaplaveniu banských priestorov.

Sypaná hrádza je dlhá 190 metrov a vysoká 16 metrov. Jazero je obľúbeným miestom pre relax, kúpanie, člnkovanie a rybárčenie. Pri jazere sa nachádza vynovená lodenica, kde si môžeš požičať loďku či kajak.

Úhornianske jazero, známe aj ako vodná nádrž Smolnícky tajch, sa nachádza 4 kilometre juhozápadne od obce Smolník a 2 kilometre severovýchodne od obce Úhorná. Voda v jazere dosahuje hĺbku 8 až 13 metrov. Viac sme o jazere písali v tomto článku.

Kalameny

Termálny prameň v Kalamenoch, pri známejších Lúčkach, vznikol vrtom v roku 2000. Voda, ktorá prúdi z hlbín, má teplotu 33 stupňov Celzia, čo umožňuje pohodlné kúpanie aj v chladnom zimnom období, informuje portál PlanetSlovakia

Jazierko, ktoré sa nachádza v okrese Ružomberok je vďaka svojej liečivej vode obľúbeným miestom nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. V jazierku v Kalamenoch netreba platiť často predražené vstupné do kúpeľov či kúpalísk, vstup je zadarmo.

Kalameny
zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Skrátka sa iba ponoríš do horúcej vody a svet prestane existovať.

Teplý vrch

Teplý Vrch Drieňok je obľúbeným rekreačným strediskom pre ľudí z blízkeho, ale aj ďalekého okolia. Nachádza sa neďaleko Rimavskej Soboty na rieke Blh a ide o najteplejšiu vodnú plochu na Slovensku. 

Na Teplom vrchu si môžeš vybrať z pieskovej, kamienkovej aj trávnatej pláže. Ak si chceš v lete užiť trochu dobrodružstva, namiesto penziónu či hotela sa môžeš ubytovať v miestnom kempingu či chate priamo na pláži.

Maximálna hĺbka vody na jazere dosahuje hĺbku 14 m a ceny v stredisku patria k naozaj veľmi prijateľným. Tak čo dostal si chuť na kúpanie v prírode? 

Zdroje: Terchova.eu, Keturist.sk, Archív Startitup, PlanetSlovakia

Najnovšie videá

Trendové videá