Uber nakúpil 100 000 Mercedesov za miliardy!

  • Uber sa stal omnoho luxusnejším ako doteraz.
  • Uber sa stal omnoho luxusnejším ako doteraz.

Podľa nedávnych správ Uber nakúpil najmenej 100 000 Marcedesov triedy S. Tento startupový gigant minul na nové vozidlá 10 miliárd dolárov, pretože nie len, že chce byť lacnejší, dostupnejší ale aj štýlovejší, ako svoja konkurencia.

Na pozadí tohto kroku je pravdepodobne snaha o zavedenie automatizácie a niektorí experti sa domnievajú, že tento krok súvisí so samoriadiacimi tendenciami. Napriek tomu, že Mercedes vo svojich vozidlách už ponúka autonómne riadenie, funkcia nie je tak úplne dotiahnutá do konca, pretože auto dokáže manévrovať samé len krátky čas a nepatrí k štandardnej vybave.

Mercedes-Benz S 350 BlueTec (W 222) 2012, Lack: anthrazitblau metallic, Ausstattung: Leder Exklusiv tiefseeblau/seidenbeige

foto: mercedesblog.com

 

Samoriadiace autá by pre Uber boli obrovským boomom, pretože by im umožnili odstrániť hranicu medzi službou a zákazníkom, ktorou je šofér. Zákazníci sú s Uberom zjavne spokojní, vďaka čomu sa mu podarilo prerásť do gigantickej hodnoty, napriek tomu Uber nikdy neobrátil svoje zisky. To ich však nezastavuje od snahy preliezať ďalšie latky, akými sú aj autonómne autá.

Mimo snáh Uberu ostáva faktom, že Mercedes je vďaka nemu tento rok veľmi úspešným, bežne totiž predáva 100 000 áut triedy S za celý rok, ale po tomto nákupe svoje predaje zdvojnásobil.

volvo-guy

foto: qz.com

 

Fakt, že sedany triedy S zatiaľ nie sú plne autonómne, neznamená to, že nemôžu Uberu slúžiť na rôzne iné účely. Mercedes oznámil, že autá bez vodičov by mohli dať na trh v roku 2020, ak by sa to teda Uberu podarilo skôr, ich rast by bol ešte rýchlejší. Medzi podporovateľmi Uberu sú aj najväčšie mozgy v automobilovom priemysle a je možné, že nové Mercedesy sú určené pre nich, len preto, aby zistili, čo všetko dokážu.

Nevie sa teda presne, na čo Uber autá nakúpil. Nie je však otázkou, či Uber tieto alebo iné autá využije a testovanie a uvedenie autónmych vozidiel do praxe. Otázkou je, či sa bežný zákazník Uberu bude ochotný nechať odviezť vozidlom bez šoféra.

 

Zdroj: digitaltrends.com, titulná foto: mises.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech