V noci sa nepracuje, v noci sa tvorí – Power Coffee a jej príbeh

  • Prečítajte si rozhovor so zakladateľom Power Cooffee Dušanom Plichtom. Osobne si myslím, že Power Coffee je jedna z najlepších káv, akú som kedy pil a na ktorej si mimochodom pochutnávame aj u nás v redakcii :)
image_1426098650.jpeg
  • Prečítajte si rozhovor so zakladateľom Power Cooffee Dušanom Plichtom. Osobne si myslím, že Power Coffee je jedna z najlepších káv, akú som kedy pil a na ktorej si mimochodom pochutnávame aj u nás v redakcii :)

 

O projekte POWER COFFEE sme už na StartItUp písali. Stojí za ním Dušan Plichta, odborník na zdravú výživu, bloger, podnikateľ a mnoho iného. Približne po roku sa k jeho príbehu vraciame a zisťujeme ako sa mu darí napredovať s jeho BIO kávou. V poslednej dobe zastrešil svoj projekt pod chytľavé motto: „V noci sa nepracuje, v noci sa tvorí“ a nás teda zaujíma, čo všetko sa za tým skrýva.

 

Takže Dušan, čo sa u teba za posledný rok zmenilo, čo máš v živote nové?

Zmenilo sa toho viac než dosť, no po pravde sa v rýchlosti a nasadení asi niekedy ani nestíham zamyslieť viac do detailu. Každopádne, keď som si vyhodnocoval rok 2014, tak som bol spokojný, že sa mi podarilo realizovať moje sny a zároveň sa toho kvantum naučiť. Možno je to klišé, ale asi len originál StartUp podnikanie človeka naučí realite a vyzbrojí ho skillom na celý život. Takže si teraz už trúfam viac a viem, že prežijem, nech sa dostanem kdekoľvek. Práve to ma fascinuje na podnikaní a tvorbe nových vecí z nuly. Keď raz pochopíte princípy “lean startup” tak sa vám veľmi rozšíria možnosti realizácie. Či už žijete v Austrálii, alebo na Slovensku. A čo mám nové? Veľmi veľa, ale keď sa už bavíme o biznise, tak je to nový super energy produkt POWER MCT Oil.

 

 

 

Ako sa darí tvojej POWER Coffee, udomácnila sa u Slovákov za uplynulý rok? Zaznamenávaš nejaký výrazný pokrok?

Darí sa nám výborne, no najviac ma teší, že naši fanúšikovia vďaka Power Coffee hackujú a neustále vylepšujú svoju životosprávu, a posúvajú pomyselné osobné limity. Mne bolo od začiatku jasné, že chcem realizovať edukatívny marketing a rozbehnúť firmu s priamym pozitívnym dopadom na kvalitu života ľudí. Tu sa podľa mňa dostávame aj k rozdielu medzi podnikateľom a dílerom. Podnikateľ berie svoj produkt ako dieťa, žije s ním, sám ho používa a je o ňom presvedčený. Díler si naopak najprv zráta marže, financie a snaží sa za minimum úsilia vytrieskať najviac peňazí a potom si kúpiť pocit slobody. Každý z nás si môže vybrať svoju cestu, ale na prvom mieste by mal byť „purpose“. Aj preto, by som začínajúcim podnikateľom určite odporúčal knihu Simona Sineka „Start with why“.

 

 

Osobne som vyskúšal tvoj recept s kokosovým olejom. Pravdu povediac som očakával, že to asi nebude moja šálka kávy, no zostal som prekvapený a celkom mi to chutilo. Nepripravuješ nejakú ďalšiu novú špecialitku z dielne Power Coffee?

To si presne trafil. Budeme vylepšovať silu, pôsobenie a prienik energie cez mozgovú bariéru. Preto spúšťame MCT olej, ktorý je 6 krát silnejší ako kokosový olej a obsahuje skutočne efektívnu energiu okamžitej metabolizácie. V preklade to znamená, že ti do 5 minút po vypití kávy sústredene páli, nemáš pocity hladu a môžeš sa plne sústrediť na svoju prácu alebo tvorivú činnosť.

Nebudem sa hrať na to, že ma osvietilo a takúto kávu s tukom som vynašiel pri mojich kuchynských experimentoch len tak. Na svojich výživových školeniach v Kanade som pri svojich otázkach na kvalitu kávy a jej postavenie v životospráve dostal priame odporúčania na Dave Asprey a jeho Bulletproof Coffee. Následne som sa pustil do výskumu, vlastného experimentovania a testovania jeho produktov. Potom mi napadlo, že keď poznám súvislosti a prešiel som celé know-how výberu zŕn a praženia, tak musím nájsť na Slovensku človeka, ktorý mi podľa mojich kritérii vyrobí takúto bezchybnú kávu. Ja som totiž už aj predtým nejako tušil, že káva je jeden z top zdravých nápojov – stimulantov. Avšak musí byť bezchybná…

 

 

Power Coffee má momentálne podľa môjho názoru skvelý spot, ktorý sa však okrem ľudí pestujúcich šport a zdravie zameriava aj na pracujúcich, umelcov a pod. Celé je to pod chytľavým mottom: „V noci sa nepracuje, v noci sa tvorí“. Aké to má pozadie?

Tak to máme ďalší môj dobrudružný príbeh z minulého roka, keď sa zo mňa za týždeň stal producent profi spotu, pričom som nemal ani šajnu, čo to všetko obnáša. Pri mojej strategickej konzultácii s Mišom Pastierom mu zrazu napadla táto myšlienka, ktorá nás tak pohltila, že sme spoločnými silami dali dokopy všetkých známych a realizovali kompletné natáčanie. Nasledovala ďalšia osobná kreatíva zo strany BigName a veľmi mi pomohli aj v Homemedia, kde celému spotu pridali grading a profesionálne spracovanie. Super bol aj Milo Král, ktorý nemal najmenší problém po spoznaní účelu projektu prispieť svojim hlasom. Výsledok už posúďte sami, ale stratégie nás vyhodnotili ako Top online video mesiaca. Asi to bude aj tým, že sa v tom našli top odborníci ako aj režisér Juraj Štepka.

 

 

Späť k podnikaniu, poznajú už Power Coffee aj mimo Slovenska?

Oficiálne nie, keďže máme čo robiť s rozvojom na Slovensku. Neoficiálne si nás však ľudia nejak našli a posielali sme už kávu do USA, UK, Fínska či Nemecka. Myslím si, že tu sa potvrdzuje garancia kvality a to, že u nás sa môže človek na kávu 100% spoľahnúť. Nie je kyslá, nespôsobuje tráviace problémy, neobsahuje toxíny a tvoria ju len zrná výberovej kávy top kvality. Takto máte z kávy jej 100 % potenciál bez následkov a rôznych problematických príznakov. Ak raz spoznáte kvalitu a zažijete po nej pocit kreatívneho, či športového nasadenia, tzv. „Flow“, tak sa vám ťažko vracia k priemernej komerčnej zmesi. V apríly sme dostali možnosť prezentovať Power Coffee na top európskej Fitness výstave FIBO v Kolíne. Verím, že uspejeme. Cítim, že Škandinávia priam čaká na náš produkt.

 

 

 

Čo by si ešte rád stihol v tomto roku?

No podľa mňa tento rok ešte len začína. Plánov je viac než dosť, ale v rámci Power Coffee je to doplnenie portfólia o Power chocolate, Power Almond butter a Power Tea, ktoré budú fakt vyladené podľa mojich predstáv. Čokoláda bude 90 % Bio Ekvádor doplnená len o top cukor z kokosových kvetov. Proste robím si to tak trochu aj sám pre seba. Pripravený je aj dobrodružný zájazd Coffee & Surf na Filipíny, kde som objavil unikátnu kávu na úpätí najvyššej hory Mt. Apo. Mám tam kontakty a tak dávam dokopy dobrodružnú partiu na 14 dní dobrodružstva. V rámci učenia je cieľom ďalšia super dávka najnovšieho výskumu Charlesa Poliquina a účasť na jeho novom kurze BioPrint. Uvidíme, možno sa podarí aj osobné stretko s Dave Asprey, či Timom Ferrisom, na ktorom pracujem…

 

 

Dušanovi ďakujeme za rozhovor a za celý tím StartItUp mu prajeme veľa úspechov a nových receptov ako hackovať svoj mozog.

 

Inšpirujte sa a sledujte Dušana na jeho FB stránke a blogu, nájdete tam mnoho zaujímavých informácií, receptov či návodov. Ale hlavne HACKNETE samých seba!

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUŤ A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE! POMÔŽ TÝMTO AJ TY.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá