Varovali ma, že ma muž priviaže o sporák a vymení za ťavu. Slovenka žijúca v Egypte vyvracia mýty

  • Ľubomíra vymenila Slovensko za Egypt
  • Nebolo to jednoduché rozhodnutie, no neľutuje
  • V rozhovore okrem iného vyvracia mýty, ktorým ľudia stále veria
Slovenka žijúca v Egypte: Hovorili mi, že ma vymení za ťavu
archív Lubomira Mohamady, unsplash/grai
  • Ľubomíra vymenila Slovensko za Egypt
  • Nebolo to jednoduché rozhodnutie, no neľutuje
  • V rozhovore okrem iného vyvracia mýty, ktorým ľudia stále veria

Keď sa Ľubomíra Mohamady, rodená Slovenka, rozhodla pred piatimi rokmi opustiť svoju vlasť a presťahovať sa do Egypta, stála pred radom výziev, ktoré by odradili aj tých najodvážnejších.

Presun z pokojného Slovenska do pulzujúceho Egypta nebol len geografickým posunom, ale znamenal prechod medzi dvoma diametrálne odlišnými kultúrami. Na jednej strane opustenie všetkého známeho – domova, rodiny, priateľov aj milovanej práce.

Na druhej strane začiatok úplne nového života v krajine, ktorá bola do tej doby pre Ľubomíru známa len z návštev u manželovej rodiny. V tomto článku Ľubomíra otvorene hovorí o výzvach, s ktorými sa stretla ako Slovenka žijúca v Egypte, o predsudkoch, ktoré musela prekonávať, a o tom, ako vníma svoj život medzi dvoma tak rozdielnymi svetmi.

Ľubomíra spomína, že najväčšou výzvou bol samotný odchod zo Slovenska, keďže sa sťahovali, keď mala 40 rokov a dve malé deti.

„Výzvou bolo všetko – nájsť ubytovanie, prácu pre manžela, zvyknúť si na iné podnebie, vodu, potraviny a naučiť sa orientovať v úplne cudzom meste, keďže Hurghadu, kam sme z Bratislavy prileteli, sme ani jeden nepoznali.“

Samozrejmosťou boli aj predsudky, ktoré sú podľa jej slov, žiaľ, neoddeliteľnou súčasťou každého vzťahu Slovenky a muža z arabskej/moslimskej krajiny.

„Aj ja som si ich vypočula nespočetnekrát, a to aj od veľmi blízkych ľudí. Otázky typu, koľká manželka som v poradí, boli ešte z tých lepších. Tvrdenia, že ma raz vymení za ťavu, pripraví o deti, priviaže o šporák či dokonca podreže niekde v púšti, zaboleli oveľa viac…“

Hovorí, že pod jej videami na YouTube a článkami na sociálnych sieťach, sa nájdu aj „skvosty“ o tom, ako zradila Slovensko, keď si nezobrala Slováka, no našťastie vo veľkej miere prevládajú podporné komentáre.

Nesúhlas SIS

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá