VIDEO: Na papierové testy v autoškole môžme zabudnúť. Toto sa čoskoro zmení…
Denník SME informoval, že od januára 2023 sa mení teoretická časť skúšky v autoškole na získanie vodičského oprávnenia. Zmeny sú vo Vyhláške 9/2009 Zbierky zákonov. Ako portál informuje, môžeme zabudnúť na papierové testy, rovnako ako na to, že skúška bude prebiehať v priestoroch autoškoly.
Teoretická skúška prebehne elektronickým spôsobom, čím sa zabezpečí jej objektívnosť a zvýši sa tak úroveň vzdelávania žiadateľov vodičského oprávnenia. V teoretickej časti skúšky bol vybratý jeden test spomedzi 35. Každý test mal 27 otázok a na vypracovanie testu bolo vyhradených 20 minút. Na úspešné absolvovanie teoretickej skúšky bolo potrebné získať 50 bodov z možných 55. Doposiaľ testy fungovali na fixných otázkach, ktoré poznali inštruktori, príslušníci policajného zboru SR ale aj samotní uchádzači o vodičský preukaz naspamäť. Častokrát si otázku ani nemuseli prečítať do konca a poznali správnu odpoveď. Práve takémuto „bifľovaniu“ sa vyhne zmena v teoretickej skúške.
Viac sa dozvieš vo videu alebo v článku na našom webe.
Ďakujeme, že čítaš Startitup. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@startitup.sk.