Šomšák: Cintula aj Černák tvrdili, že nemali inú možnosť
Ak nie si PREMIUM predplatiteľ, po odomknutí a prihlásení uvidíš:
- Celé PREMIUM video s Petrom Šomšákom
Zo zákulisia politiky: Peter Šomšák
Hosťom v redakcii Startitup bol je slovenský psychiater a psychoterapeut, ktorý zároveň pôsobí aj v Rakúsku. Vyštudoval medicínu na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine a špecializáciu z psychiatrie a psychoterapie absolvoval v Nemecku, kde získal aj atestáciu.
Pracoval v rôznych nemeckých a rakúskych psychiatrických zariadeniach, okrem iného aj ako zástupca primára v meste Hollabrunn. Pôsobil v oblastiach ako akútna a subakútna psychiatria, závislosti, geronto-neuropsychiatria a poruchy osobnosti.
Na Slovensku sa angažoval aj vo verejnej správe ako vedúci Odboru duševného zdravia na Ministerstve zdravotníctva SR. Okrem klinickej praxe je tiež súdnym znalcom v oblasti psychiatrie, poskytoval posudok napríklad v prípade niekdajšieho bossa podsvetia Mikuláša Černáka.
V relácii Zo zákulisia politiky sme s Petrom Šomšákom hovorili o prípade Juraja Cintulu, besnení na školách, ale aj o tragických udalostiach ako útok na Zámockej či na univerzite v Prahe.
Pre viac rozhovorov so zaujímavými osobnosťami a aktuálnej politickej situácii sleduj aj ďalšie epizódy Zo zákulisia politiky.