Vieš čo je to affiliate marketing a ako funguje?

  • O affiliate marketingu ste už určite počuli. Možno poznáte iba termín alebo zbežne viete ako funguje, a preto Vám miniFAKTÚRA prináša krátky prehľad o tom, čo presne affiliate marketing je, ako sa na ňom podielať a čo je možné vďaka nemu získať.
image_1448987431.jpeg
  • O affiliate marketingu ste už určite počuli. Možno poznáte iba termín alebo zbežne viete ako funguje, a preto Vám miniFAKTÚRA prináša krátky prehľad o tom, čo presne affiliate marketing je, ako sa na ňom podielať a čo je možné vďaka nemu získať.

 

Affiliate marketing je typ marketingu založený na výkone, pri ktorom sa odmieňa jeden alebo viaceri affiliate partneri za každého návštevníka alebo zákazníka privedeného na stránku daného biznisu. Táto oblasť má štyroch kľúčových hráčov: predajcusieť (obsahuje výber ponúk, ktoré môže partner odporúčať ďalej a taktiež má na starosti platby a vyplácanie), vydavateľ (tzv. „affiliate partner“, ktorý ponúka tovar alebo službu tretím osobám) a zákazník.

 

 

Affiliate programy sa objavili na internete už v roku 1998 a každým rokom sa rozrastajú a zdokonalujú. Má to veľmi jednoduchý dôvod: affiliate marketing prináša výhody ako firme, ktorá ho realizuje, tak aj affiliate partnerovi, ktorý jeho prostredníctvom ponúka rôzne produkty alebo služby. Medzi najväčších hráčov v tejto oblasti patrí napríklad Amazon alebo eBay. Princíp je teda jednoduchý, firma má vyššie predaje a partner môže získať celkom zaujímavú sumu ako odmenu. Pozrime sa na tieto výhody bližšie:

 

  • Jednoduchosť – Jediné, čo človek potrebuje na to, aby sa stal affiliate partnerom, je vybrať si sieť, ktorá program ponúka a zaregistrovať sa(vo väčšine prípadov, je potrebné vykonať rgistráciu prostredníctvo formulára) a následne pridať link alebo banner danej sieťe na svoju vlastnú stránku.

  • Potrebné znalosti – kto nemá marketingové skúsenosti a znalosti, môže aj tak na affiliate programoch dobre zarobiť. Musí sa iba koncentrovať na to, čo vie, čiže úspešne spravovať vlastný web. Ak má dostatočne vysokú návštevnosť, ľudia budú na affiliate odkazy klikať sami.

  • Žiadna investícia – registrovať sa ako affiliate partner Vás nestojí nič po finančnej stránke, iba trochu času a schopností. Affiliate partnerom môžete byť bez akéhokoľvek rizika straty investície, v niektorých prípadoch ani nepotrebujete vlastnú webstránku, stačí ľudom posielať affiliate link, ktorý Vám bol pridelený.

  • Oblasti príjmu bez obmedzení – akonáhle sa zoznámite s celým procesom affiliate marketingu, môžete Vaše znalosti aplikovať ďalej. Neexistuje obmedzenie na počet affiliate programov, do ktorých je možné sa zapojiť, to znamená, že neexistuje ani obmedzenie výšky Vašich potenciálnych zárobkov.

  • Automatické generovanie pasívneho príjmu – v prípade, že máte vlastnú stránku a nastavený affiliate program (uverejnený link alebo banner na danú stránku), stačí sa oprieť a sledovať Vaše príjmy automaticky rásť na každom predaji sprostredkovanom Vašou stránkou. Robíte za vlastných podmienok a pohodlne z domu.

 

Zdroj: miniblog.minifaktura.sk

Najnovšie videá

Trendové videá