Vystúp z komfortnej zóny a dosiahni svoje ciele

  • „Život sa začína tam, kde končí komfortná zóna.“ Každý z nás určite pozná podobné výroky. A aj keď sa ti možno nepáčia, to, že vystúpiš zo svojej komfortnej zóny ti naozaj môže pomôcť dosiahnuť úspech. No a ten sa ti určite páčiť bude.
image_1427789169.jpeg
  • „Život sa začína tam, kde končí komfortná zóna.“ Každý z nás určite pozná podobné výroky. A aj keď sa ti možno nepáčia, to, že vystúpiš zo svojej komfortnej zóny ti naozaj môže pomôcť dosiahnuť úspech. No a ten sa ti určite páčiť bude.

 

Komfortná zóna nesmie byť chápaná ako niečo zlé. Práve naopak. Každý z nás potrebuje priestor, kde môže relaxovať, cítiť sa dobre a pohodlne. A presne ten nám ponúka naša komfortná zóna. Ale pokiaľ sa ju bojíme opustiť, nie sme schopní využiť náš potenciál naplno. Niekedy z nej potrebujeme vystúpiť, aby sme dosiahli viac, keďže niektoré ciele sú z komfortnej zóny nedosiahnuteľné. Keď z nej dokážeš vystúpiť, budeš lepšie zvládať výzvy, ktoré ťa čakajú. To spôsobí, že sa budeš cítiť lepšie aj mimo komfortnej zóny, čo zároveň znamená aj to, že sa tvoja komfortná zóna rozšíri.

 

 

To že vystúpiš zo svojej komfortnej zóny ti tiež pomôže lepšie zvládať zmeny, ktoré ťa čakajú. Niekedy totiž človek musí opustiť svoju komfortnú zónu, či sa mu to páči, alebo nie. Čím viac robíš veci, ktorým by si sa normálne radšej vyhol, tým viac budeš pripravený, keď budeš musieť vyriešiť nečakanú situáciu, ktorú by si normálne neriešil. No a ak opustíš svoju komfortnú zónu, staneš sa navyše aj väčším kreatívcom. Nadobudneš nové skúsenosti a skills, ktoré by si inak nemal šancu získať. Dobré tiež je, že budeš môcť žiť viac naplnený život, keďže budeš menej lenivý a oveľa produktívnejší.

Je jedno, aké ciele sa snažíš dosiahnuť. Či už súvisia s biznisom, alebo sú osobné, tak či tak na ceste za nimi prídeš do bodu, kedy budeš musieť urobiť niečo, čo ti bude proti srsti.  Našťastie existuje mnoho spôsobov, ktoré ti pomôžu opustiť tvoju komfortnú zónu. Tu sú štyri z nich.

 

Zmeň svoju dennú rutinu

Zrejme každý z nás má nejakú svoju dennú rutinu. Ak v nej dokážeme urobiť zmeny, bude pre nás jednoduchšie vystúpiť aj zo svojej komfortnej zóny. Nemusia to byť vôbec veľké zmeny, stačiť môžu aj úplne malé. Ak behávaš, zabehni zajtra o kilometer viac. Ak piješ kávu, skús zajtra niečo iné ako presso s mliekom. Ak sa snažíš rozbehnúť vlastný biznis a získať nových zákazníkov, skús zavolať o jedno či dve čísla viac, než inokedy.

Mysli vo veľkom, ale postupuj pomaly

Možno chceš začať s vlastným biznisom, odísť zo svojej terajšej práce a nasledovať to, po čom túžiš. Takéto ciele sa môžu zdať nedosiahnuteľné. Ak ale začneš pomaly a budeš postupovať možno len malými krôčikmi, posunieš aj hranice svojej komfortnej zóny a budeš schopný dosiahnuť to, čo sa predtým zdalo ako nemožné..

 

 

Teš sa na výsledok svojej práce

Strach z neúspechu je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia zostávajú vo svojej komfortnej zóne. Ak ale chceš niečo naozaj dosiahnuť, musíš ho prekonať. To, že opustíš svoju komfortnú zónu ti automaticky nezabezpečí úspech, no posunie to tvoje hranice a ty budeš rásť. A to je to, čo bude v konečnom dôsledku zohrávať dôležitú rolu na tvojej ceste za úspechom.

Skúšaj nové veci

Ľudia sa často boja skúšať nové veci a radšej zostávajú vo svojej komfortnej zóne. Skúšaj nové jedlá, navštív nové kurzy alebo sa začni učiť nový jazyk. Toto všetko ti pomôže aj pri budovaní vlastného biznisu. Vtedy bude nesmierne dôležité, aby si opustil svoju komfortnú zónu, keďže sa budeš denne stretávať s novými nečakanými situáciami.

zdroj: thenextweb.com 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá