Xiaomi MiTV 3S oficiálne: Dvojica SmartTV so 4K rozlíšením a podporou HDR už od 466 €

  • Okrem nástupcu najznámejšieho smartfónu spoločnosti Xiaomi sme sa dočkali predstavenia ďalších produktov určených hlavne do čínskych obývačiek. Ako už býva u tohto čínskeho giganta zvykom, nová dvojica televízorov v sebe kombinuje nekompromisné parametre, nádherný dizajn a hlavne veľmi priaznivú predajnú cenu.
telka
  • Okrem nástupcu najznámejšieho smartfónu spoločnosti Xiaomi sme sa dočkali predstavenia ďalších produktov určených hlavne do čínskych obývačiek. Ako už býva u tohto čínskeho giganta zvykom, nová dvojica televízorov v sebe kombinuje nekompromisné parametre, nádherný dizajn a hlavne veľmi priaznivú predajnú cenu.

Xiaomi MiTV 3S 55“

Novinka z dielne obľúbeného čínskeho výrobcu prichádza v dvoch verziách, ktoré sa od seba odlišujú hlavne uhlopriečkou displeja. Základná disponuje displejom o uhlopriečke 55″, čo je v prepočte zhruba 140 centimetrov. Na tomto špičkovom zobrazovacom panely, o ktorého výrobu sa stará spoločnosť LG, sa rozprestrie jemné 4K rozlíšenie. To zaistí príkladný obraz za každých okolností a sledovanie akéhokoľvek obsahu bude na tejto výnimočnej SmartTV lahôdkou. Spoločnosť Xiaomi navyše uvádza, že Xiaomi MiTV 3S v 55″ verzii ponúkne naozaj verné podanie farieb, ktoré sú na nerozoznanie od tých skutočných. Aby toho nebolo málo, obraz nedávno predstavenej novinky bude svojho majiteľa rozmaznávať aj podporou funkcie HDR, ktorá z obrazovky dokáže vytiahnuť výnimočnú svetelnosť.

ashampoo_snap_2016-09-27_12h03m55s_007_

xiaomi-mi-tv-3s-55-palc

Hrúbka tohto televízora činí v najužšej časti, ktorá sa tiahne pozdĺž takmer celého zaradenia, pekných 9,9 mm. Do precízne spracovaného hliníkového tela sa ďalej podarilo vtesnať 64 bitový 4-jadrový procesor, ktorý sa postará o jedinečné zážitky pri plnení inteligentných funkcií. Po zvukovej stránke ďalej poteší perfektný audio výstup, vďaka dekódovaniu zvuku Dolby a DTS, ktoré sa deje na hardvérovej úrovni. Okrem toho poteší aj umelá inteligencia, ktorá sa vôbec po prvýkrát dostala do smart televízorov. Tá dokáže pomôcť pri výbere filmu, ale aj pri vyhľadávaní iných informácií. Ďalej sa dokáže svojpomocne učiť a informovať ťa tak o novinkách, ktoré by ťa mohli zaujímať.

xiaomi-mi-tv-3s-2

summary_slider_item07

xiaomi-mi-tv-3s-55-palc2

Xiaomi MiTV 3S 65“

Väčšia verzia so sebou prináša aj zopár ďalších nemenej podstatných zmien. Okrem 65″ 4K displeja, ktorý tentoraz vyrába juhokórejský Samsung, poteší rovnaké konštrukčné a dizajnové spracovanie. Telo je opäť hrubé len 9,9 mm, no tentoraz sa doň podarilo vpratať výkonný obrazový procesor Amlogic T966, ktorý je postavaný na 64 bitovej architektúre. Ďalej sa dostalo aj na 4 jadrá Cortex-A53 s taktom 1,8 GHz, ktoré sa naopak postarajú o prehliadanie internetu, či plnenie inteligentných funkcií. Xiaomi MiTV 3S v 65″ verzii s ľahkosťou prehrá aj 4K video so 60 fps vďaka hardvérovému dekóderu H.265. Rovnako sa môžme tešiť na podporu HDR, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11ac či 2 GB RAM pamäte a 8 GB interného úložiska.

xiaomi-mi-tv-3s-65-palc2

xiaomi-mi-tv-3s

To však nie je ani zďaleka všetko a k dispozícii bude aj verzia s domácim kinom, ktorá k samotnej SmartTV pridá aj viacero reproduktorov navyše. Priaznivcov kvalitného zvukového podania tak poteší široký zvukový panel vhodný pod samotný televízor, ale aj kvalitný subwoofer či dvojica menších reproduktorov. Toto príslušenstvo sa pripája pomocou bezdrôtového pripojenia a žiadne káble ti tak život otravovať nebudú.

xiaomi-audio-sustava-k-tv-4

Aj táto väčšia verzia rovnako podporuje umelú inteligenciu, ktorá navyše dokáže vyhľadať karaoke skladby z početnej audio knižnice. K dokonalému využitiu potenciálu, ktorý tento televízor ponúka, je možné dokúpiť aj mikrofón. Ten je rovnako bezdrôtový a dokáže premeniť každú nudnú rodinnú oslavu na zábavnú karaoke show .

xiaomi-mi-tv-3s-4

Oficiálna dostupnosť zatiaľ nebola potvrdená, no je veľmi pravdepodobné, že tieto produkty ostanú za hranicami Veľkého čínskeho múru. Obyvatelia najľudnatejšej krajiny sveta si budú môcť základnú 55-palcovú verziu kúpiť za fantastických 466 €, 65-palcovú za 666 € a rovnako veľkú verziu spolu s domácim kinom za 799 €.

xiaomi-mi-tv-3s-65-palc3

fony-z-ciny

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá