Z Bratislavy do Ázie za rekordne nízke sumy. Známa spoločnosť predstavila veľkolepé plány

  • Z bratislavského letiska začne premávať spoločnosť AirAsia
  • Je známa svojimi nízkymi cenami
  • Lietať bude do Ázie či Austrálie
airasia bratislava
Ilustračná fotografia, Unsplash/Muhammad Faiz Zulkeflee, TASR/Jaroslav Novák
  • Z bratislavského letiska začne premávať spoločnosť AirAsia
  • Je známa svojimi nízkymi cenami
  • Lietať bude do Ázie či Austrálie

V rámci svojej najnovšej expanzie má nízkonákladová letecká spoločnosť AirAsia v pláne prepojiť Európu s Áziou a Austráliou prostredníctvom cenovo dostupných letov. Správa je zaujímavá aj pre Slovákov, keďže medzi destináciami, z ktorých chce spoločnosť vypravovať lety, je aj Bratislava.

O expanzii informuje AirAsia na svojej oficiálnej stránke, na bratislavské lety upozornil portál Pelipecky.

AirAsia, ktorá je už dlhodobo známa svojimi výhodnými letmi do destinácií ako Malajzia, Thajsko, Indonézia, či Filipíny, plánuje teraz posunúť latku ešte vyššie.

Spoločnosť oznámila svoje ambiciózne plány počas osláv výročia partnerstva s Airbusom, s ktorým plánuje rozšíriť svoju flotilu. Pridanie nových modelov Airbus A330, vrátane moderných A330neo, im umožní ponúkať nové lety nielen na krátke a stredné, ale aj dlhé vzdialenosti.

Podľa Tonyho Fernandesa, výkonného riaditeľa materskej spoločnosti AirAsia, sa plánuje rozšírenie siete na európske mestá vrátane Londýna, Paríža, Amsterdamu, Bratislavy, Barcelony, Kodane, ale tiež destinácií v Afrike a Severnej Amerike ako Káhira, Nairobi, Kapské mesto, New York, Miami, Toronto, San Francisco, Los Angeles a Vancouver.

Tento krok by mohol výrazne znížiť ceny leteniek do Thajska a iných obľúbených destinácií v Juhovýchodnej Ázii, a dokonca aj do Austrálie. AirAsia sa už pred pandémiou COVID-19 preslávila ponukou extrémne nízkych cien leteniek.

Bezprecedentná expanzia

Masívna expanzia bola oznámená počas uvítacieho ceremoniálu Christiana Scherera, novomenovaného generálneho riaditeľa pre komerčné lietadlá spoločnosti Airbus, v korporátnej centrále AirAsia v Malajzii, zvanej RedQ.

Podujatia sa zúčastnili stovky zamestnancov AirAsia, vrátane výkonných riaditeľov a manažmentu, aby privítali významného lídra Airbusu pri jeho prvej návšteve sídla, kde pracuje viac ako 6 000 členov tímu známych ako Allstars.

airasia
zdroj: Unsplash/Jordan Ling

Spomínaný generálny riaditeľ Tony Fernandes zdôraznil dôležitosť dlhodobej spolupráce s Airbusom, ktorá umožnila AirAsia stať sa jednou z najväčších a najpopulárnejších leteckých spoločností na svete.

AirAsia tiež plánuje rozšíriť svoju úzko-trupovú flotilu o nové modely A321XLR a skúmať možnosti s A321LR, ktoré postupne nahradia súčasný najvyužívanejší model A320, na trasách z ich kľúčových centier vrátane Kuala Lumpur, Bangkoku, Jakarty a Manily.

Tieto nové modely lietadiel majú AirAsia umožniť väčšiu flexibilitu na existujúcich trasách krátkeho a stredného doletu a rozšírenie siete na miesta, kam doteraz nelietali, vrátane sekundárnych trhov v Ázii a Austrálii.

Do ponuky sa dostal aj komfort

Slovenskí cestujúci sa môžu tešiť aj na ďalšiu novinku, tentokrát však v rámci obľúbeného viedenského letiska. Letecká spoločnosť Emirates totiž k záveru zimnej sezóny zaradila do prevádzky na linke Viedeň – Dubaj svoj pôsobivý model Airbus A380.

Ako sme ťa informovali, tento stroj predstavuje najväčšie komerčné lietadlo, ktoré bolo kedy vyrobené. Luxusný Airbus A380 začal obsluhovať túto frekventovanú trasu od 21. februára a bude pokračovať až do 31. marca.

Spoločnosť Emirates na svojej webovej stránke uvádza, že je Airbus A380 „neodolateľný“ pre cestujúcich z dôvodu svojej unikátnej kabínovej architektúry a tichého interiéru, ktorý ponúka.

Vďaka tomu, že ide o najväčšie osobné lietadlo na svete, poskytuje jeho kabína cestujúcim možnosť vychutnať si cestu v pohodlí na širokých sedadlách a v relaxačnom prostredí.

Zdroje: Pelipecky.sk, AirAsia, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá