Zachráni Nyxoah vaše manželstvo?

  • Pýtate sa, čo to musí byť za zázrak, aby dokázal zachrániť moje manželstvo? Nyxoah (meno netuším z čoho môže byť odvodené) je malá mašinka, ktorá môže naozaj nejeden vzťah nepriamo zachrániť.
image_1403005835.jpeg
  • Pýtate sa, čo to musí byť za zázrak, aby dokázal zachrániť moje manželstvo? Nyxoah (meno netuším z čoho môže byť odvodené) je malá mašinka, ktorá môže naozaj nejeden vzťah nepriamo zachrániť.

V podstate ide o takú maličkosť. Partner večer zaspí a už o chvíľku ľudovo povedané „píli drevo“. Zatiaľ čo sa isté percento dokáže s touto situáciou zmieriť, ba po čase si na ňu zvykne a už ju tieto miláčikove pozdravy zo sna nevyrušujú, pre zvyšných ľudí je to obrovský problém. Kvôli hlasnému a otravnému chrápaniu sa nedokážu vyspať a fungujú v permanentnej únave.

Nyxoah je v tomto revolučná vec, potláča totiž príznaky chrápania a choroby zvanej spánková apnea. Oproti všetkým ostatným konkurenčným gadgetom je Nyxoah oveľa menší, oveľa ľahšie aplikovateľný a má až dvanásť ročnú výdrž baterií.

 

Nyxoah

 

Nová verzia tohto implantátu je super ľahko aplikovateľná na pacienta a výrobné náklady, po použití nových inovatívnych technológii, dramaticky klesli. Implantát je ultra flexibilný a vďaka jemným elektrickým výbojom stimuluje nervy v jazyku, čo slúži ako prevencia pred ochabnutím svalov bránice. Zariadenie si pacient jednoducho umiestni pod bradu a ide spať. Možno ešte dôležitejšie ako potláčanie ochabnutia svalstva, je práve prevencia pred spánkovou apneou – zástava dýchania na 10, 20  a niekedy aj viac sekúnd. Práve toto ochorenie predstavuje najväčšiu hrozbu, s ktorou sa Nyxoah pasuje.

 

Nyxoah

 

Nyxoah je belgicko-izraelský vynález, ktorému sa pred pár týždňami podarilo raisnúť celkom slušnú sumičku vo výške 8$ mil. Zakladateľmi sú Dr. Rober Taub (zároveň aj CEO) a Dr. Adi Mashiach. Svoj boj s týmito chorobami začali už v roku 2009. Doteraz sa im podarilo spolu raisnúť takmer 20$ mil. od súkromných investorov. Nové investície budú použité na vývoj nových technológii, vytvorenie druhej generácie ich produktu, ale hlavne na rozsiahle štúdie na pacientoch. Bodaj by bolo takýchto projektov stále viacej a viacej!

 

 

Zdroj: nocamels.com, nyxoah.com

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech