10 absolútne fantastických doplnkov, pri ktorých sa zhodneme, že by k nim mal mať každý prístup

  • Každý z nás sa denne stretáva s drobnými otravnými problémami, ktoré nevieme nijak obísť
  • Bolo by skvelé, ak by na ne existovali riešenia, ktoré by nám pomohli sústrediť sa na dôležitejšie veci
  • A možno tie riešenia už existujú!
Unsplash/Harry Cunningham, Screen Post
  • Každý z nás sa denne stretáva s drobnými otravnými problémami, ktoré nevieme nijak obísť
  • Bolo by skvelé, ak by na ne existovali riešenia, ktoré by nám pomohli sústrediť sa na dôležitejšie veci
  • A možno tie riešenia už existujú!

Vreckový prekladač, ocenený ako najlepší na svete

Zoznám sa s najnovším a najmodernejším prekladačom reči. Vasco Mini 2 ti pomôže komunikovať po celom svete vo viac ako 50 jazykoch – nezáleží pritom, že nehovoríš žiadnym z nich. 

Na fungovanie všetkých prekladačov reči je potrebné pripojenie na internet. Vasco Mini 2 má vstavanú medzinárodnú SIM kartu, ktorá umožňuje bezplatné a neobmedzené používanie internetu na preklad vo viac ako 150 krajinách. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať svoj jazyk a jazyk, ktorým chceš hovoriť, stlačíš tlačidlo a povieš, čo chceš. Okamžitý prekladač to hneď rozpozná, preloží a nahlas vysloví hlasom rodeného hovorcu. Cena: 249 eur.

Vasco Mini 2 bol ocenený ako najlepší prekladač na svete vďaka jeho 96% presnosti, okamžitým prekladom, jednoduchému rozhraniu a praktickej veľkosti. 

Všetky tieto funkcie mu pomohli získať cenu GSMA 2020 (GLOMO) Global Mobile Award v kategórii Best Connected Consumer Device. Rozhodcovia označili Vasco Mini 2 ako „inteligentný a špecifický produkt, ktorý rozumie svojmu cieľovému trhu – táto spoločnosť si udržiava jednoduchosť a zameriava sa na to, aby dobre fungovala, čo sú dobré pracovné princípy.“ Vasco Mini 2 je tiež víťazom recenzie elektronických prekladačov ako najlepší prekladač reči roku 2020.

Masážna pištoľ Theragun Prime

Theragun Prime ti poskytuje hĺbkové ošetrenie svalov presne podľa potrieb tvojho tela. Tento prístroj inteligentnej perkusívnej terapie je navrhnutý s ergonomickým dizajnom. Prichádza spoločne s intuitívnou aplikáciou, ktorá je vytvorená na to, aby ťa previedla tým, ako si prostredníctvom Theragunu Prime najefektívnejšie uľaviť od každodenného napätia a stresu.

Aplikácia Therabody sa jednoducho prepojí cez Bluetooth a pripraví ti ošetrenie na základe dát o tvojej aktivite. Aplikácia ťa prevedie každou procedúrou. Amplitúda 16 mm dosahuje o 60% hlbšie do svalu ako štandardné vibračné masážne prístroje. Stimuluje cirkuláciu krvi, generuje teplo a uvoľňuje tvoje najhlbšie svalové napätie. Cena: 359 eur.

Biometrický zámok na odtlačok prsta

Zámok na odtlačok prsta je perfektná vychytávka pre zamykanie a odomykanie, a to bez potreby kľúčikov alebo hesiel. Pre odomknutie stačí len tvoj odtlačok prsta. Má široké využitie. Výborne sa používa pre zamknutie dverí, skriniek, bicyklov, batohov či kufrov.  Biometrický visiaci zámok na odtlačok prsta je odolný proti vode a prachu. Jednoducho priložíš prst na čítačku a behom 0,5 s sa zámok otvorí. Cena: 69 eur.

Herný monitor Samsung Odyssey G9

Vysoký kontrast, čiernobiele vyhotovenie, povrch podobný kozmickej lodi, výrazná deliaca čiara a hladká predná strana. Monitor Samsung Odyssey G9 pôsobí, akoby sa sem vrátil z budúcnosti, v ktorej sa bežne používa DQHD rozlíšenie.

Strhujúce herné zážitky ti poskytne na displeji s uhlopriečkou 49″. Navyše budeš mať k dispozícii rozlíšenie 5 120 × 1 440 pixelov. To znamená, že získaš pracovnú plochu, ktorá zodpovedá dvojici monitorov s QHD rozlíšením vedľa seba. Nechaj sa vtiahnuť do hry, a to vďaka ultraširokému pomeru strán 32 : 9. Všetko umocňuje displej so zakrivením 1000R, ktorý vyplní tvoje zorné pole. Vďaka tomu zažiješ novú úroveň adrenalínového hrania, ktoré je lepšie ako čokoľvek, čo si doteraz videl. Cena: 1378 eur.

AirPods Pro

Ikonické bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods sú s nami už od roku 2016. Je teda ten správny čas dať priestor AirPods Pro. Ich kľúčovou devízou je žiadané aktívne potlačenie hluku. Navyše, majú aj skvelú výdrž a odolnosť IPX4 proti potu a vode. A pomocou tlakového snímača na stopke môžeš jednoducho prepínať niektoré funkcie.

Slúchadlá Apple AirPods Pro ti dovolia naplno sa ponoriť do počúvania. Aktívne potláčanie hluku ťa totiž uzamkne do vlastnej zvukové bubliny. Pomocou mikrofónov namierených von a dovnútra dokážu slúchadlá AirPods Pro kompenzovať izolačný efekt silikónových koncoviek. Vďaka tlakovému snímaču na stopke bleskovo prepneš medzi potlačením hluku a priepustnosťou. Cena od 196 eur.

Bezdrôtový zvonček s Wi-Fi a kamerou

S domácim zvončekom iQtech SmartLife C600 môžeš mať dokonalý prehľad o tom, kto prichádza k tebe domov. Ide o bezdrôtové zariadenie, ktoré umožňuje obojsmernú komunikáciu a navyše je vybavené aj špičkovou HD kamerou (rozlíšenie 720 p). S človekom, ktorý stojí pred tvojimi dverami, sa tak môžeš pohodlne dorozumievať, a dokonca ho aj vidíš. Cena od 127,90 eur.

Vďaka integrovanému Wi-Fi modulu je navyše možné zvonček prepojiť so smartfónom – kompatibilná mobilná aplikácia ti potom odovzdáva všetky dôležité upozornenia (akonáhle niekto zazvoní, pošle ti do mobilu jeho fotografiu). Tiež tu môžeš sledovať video, ktoré zvonček zaznamenáva. Spomínaná aplikácia je zadarmo dostupná pre zariadenia s Androidom aj operačným systémom iOS.

Ember hrnček

Spoločnosť Ember uviedla na trh novú verziu svojho keramického hrnčeka Ember, ktorý dokáže spolupracovať s iPhonom. Umožňuje nastaviť požadovanú teplotu, sledovať spotrebu kofeínu prostredníctvom aplikácie Zdravie na iPhonu a veľa ďalšieho.

Hlavným rysom keramického hrnčeka je, že dokáže nastaviť konkrétnu teplotu pre pitie kávy alebo čaju prostredníctvom aplikácie. Hrnček má hodinovú výdrž na jedno nabitie, ale ak ho umiestniš na priloženú nabíjaciu podložku, môžeš svoj nápoj udržať na požadovanej teplote po celý deň. Cena od 129 amerických dolárov.

JBL Tuner XL

Bluetooth reproduktor JBL Tuner XL prehrá extatické basy ako aj krištáľovo čisté vysoké tóny, o ktorých sa ti ani nesnívalo. A káble? Tie tu nečakaj.  JBL Tuner XL prehrá každý zvuk vo frekvenčnom pásme od 70 Hz až do 20000 Hz. Uvedený výkon 10 W zaručí dostačujúcu hlasitosť v bežnej miestnosti.

Energiu dodáva spoľahlivá integrovaná batéria, a tak dokáže nepretržite hrať dokonca až 15 h. Nabíjanie Bluetooth reproduktora je zaistené cez USB-C. Bezdrôtový reproduktor JBL tiež zapojíte s použitím 3,5 mm Jack konektora. Nemali by sme zanedbať ani fakt, že JBL Tuner XL nemusí prestať hrať ani v daždi. Cena od 149 eur.

Hľadač kľúčov 

Stáva sa ti často, že nemôžeš nájsť kľúče? je tu jednoduché riešenie. Okey hľadač kľúčov vďaka svojmu diskrétnemu a jednoduchému dizajnu ti pomôže zachovať chladnú hlavu. Tento malý gadget stačí pripevniť na kľúče či akúkoľvek inú vec, ktorú potrebuješ ľahko nájsť.
Potom stačí zapískať a Hľadač kľúčov začne vydávať zvuky, podľa ktorých hľadanú vec ľahko nájdeš. Cena cca. 2 eurá.

Samočistiaca fľaša na vodu WAKEcup

Aká čistá je tvoja fľaša na vodu? Ktovie, ale pravdepodobne by mohla byť čistejšie, ak vezmeme do úvahy, aké ťažké vie byť vydrhnutie flaše vo všetkých záhyboch. Fľaša na vodu WAKEcup s objemom 550 ml má vo svojom vnútri ultrafialové svetlo, ktoré za tri minúty sľubuje likvidáciu 99,99 percent baktérií, vírusov a plesní, ktoré ti mohli pri čistení uniknúť.

zdroj: Facebook/Global WAKEcup

Za každý produkt predaný počas pandémie koronavírusu venuje spoločnosť ako poďakovanie jeden WAKEcup lekárovi, zdravotnej sestre alebo ošetrovateľovi v nemocniciach. Cena 45 libier.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech