10 áut ktorých cena bude vekom narastať. Ak máš jedno z nich doma, sedíš na kope peňazí

  • Nie vždy platí, že čím staršie auto, tým je jeho hodnota nižšia
  • Experti z carVertical predstavil zoznam 10 automobilov, ktoré môžeš neskôr „predať ako kráľ“
  • Nájdeš tu aj auto, ktoré bolo pôvodne navrhnuté pre farmárov
auto autá
Unsplash/ Grant Ritchie, Muhammad Putra Arienda a Melissa Walker Horn
  • Nie vždy platí, že čím staršie auto, tým je jeho hodnota nižšia
  • Experti z carVertical predstavil zoznam 10 automobilov, ktoré môžeš neskôr „predať ako kráľ“
  • Nájdeš tu aj auto, ktoré bolo pôvodne navrhnuté pre farmárov

Kúpiť si auto, využiť ho a potom predať ešte za drahšie, než som zaň sám zaplatil. Pre niekoho to znie až neuveriteľne, no pri vybraných automobiloch to môže byť skutočnosť, respektíve pri niektorých ešte len bude.

Portál carVercical, ktorý ponúka databázu histórie vozidiel, zhotovil so svojimi expertmi zoznam 10 áut, „ktoré by ste určite nemali predávať kvôli ich budúcemu, významnému nárastu hodnoty“ – ako uvádza spoločnosť.

Pozrime sa teda na konkrétne modely áut, ktoré podľa odborníkov môžu priniesť majiteľom pri dobrej údržbe daného vozidla veľmi slušné výnosy.

Alfa Romeo GTV (1993 – 2004)

Taliansky výrobca automobilov sa so svojim starším GTV dostal na zoznam nielen pre svoj inovatívny dizajn, ale podľa expertov hlavne vďaka tomu, čo skrýva pod kapotou. Na mysli majú cenný šesťvalcový motor s pohonom Busso, ktorý niektoré GTV používali (v niektorých môže byť štvorvalcový motor). Ten je pre budúci predaj niečo ako eso v rukáve.

zdroj: pinterest.com

Audi V8 (1988 – 1993)

Tentokrát prejdeme ešte do starších čias a k modelu, ktorý sa vyrábal na prelome 80. a 90. rokov. V8 od spoločnosti Audi bola doslova vlajkovou loďou tejto nemeckej automobilky a akýmsi predchodcom niektorých jej súčasných, známych modelov.

Audi V8 položilo základy dnešnej spoločnosti, špičkovej automobilky a priamej konkurencie pre BMW aj Mercedes-Benz. Je oveľa vzácnejšie ako ostatné modely, takže nie je prekvapením, že hodnota luxusného sedanu začala rásť,“ píše o legende z dielne Audi carVertical.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Audi V8 (@_audi_v8_1988_1994)

BMW 540i (1992 – 1996)

Pri nemeckých autách ešte ostaneme, tentokrát však prejdeme k „bavorákom“ a konkrétne ku modelu z 90. rokov BMW 540i, ktorý sa vtedy istý čas vyrábal aj v osemvalcovom variante.

Výkonný a vzácny – to sú asi dve slová, ktoré najlepšie vystihujú toto vozidla. Jeho cena pritom nie je tak vysoká ako pri iných modeloch BMW, patrí medzi tie lacnejšie, no to sa podľa odborníkov bude už čoskoro meniť.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BMW E34 (@__bmwe34__)

Jaguar XK8 (1996 – 2006)

Svojich zástupcov na tomto zozname majú aj Briti, tak si ich teraz predstavíme. Prvým na rade je Jaguar XK8, ktorý sa považuje za prvé skutočne moderné auto tejto britskej značky.

Zdvihol latku nielen v rovine kvality, technológii, ale aj zostatkovej hodnote. Pripravte sa na to, že za dobre udržiavaný model, o ktorý sa majiteľ staral naozaj ukážkovo, miniete najmenej 15 000 až 20 000€.“

Za zmienku stojí aj Jaguar XR-K, ktorý je o čosi drahšou alternatívou k vyššie spomínanému modelu, no veľmi vyhľadávanou medzi automobilovými nadšencami.

zdroj: pinterest.com

Land Rover Defender (Séria I, Séria II)

Ďalším v poradí z britských ostrovov, no z celkom iného súdka, je Land Rover Defender Série I a Série II.

Ani samotná automobilka sa netají tým, že tento model bol pôvodne navrhnutý ako praktické, viacúčelové vozidlo pre farmárov a ľudí z poľnohospodárstva.

Jeho schopnosť zdolať akúkoľvek prekážku však ocenili a doposiaľ oceňujú aj iní, než len ľudia z farmárskej komunity. Preto je aj súčasná hodnota tohto veľmi schopného terénneho off-roadu pre jeho majiteľov príjemným prekvapením.

Napríklad tieto SUV, ktoré zažili dobré i zlé časy, stoja od 10 000 do 15 000€, zatiaľ čo modely, ktoré boli reparované, či zrekonštruované, prípadne majú minimálne opotrebovanie, často stoja až 30 000€,“ uvádza carVerical.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LAND ROVER DEFENDER / SERIES (@tuffender)

Mercedes-Benz E300, E320, E420 (1992 – 1996)

Mercedes-Benz uviedol do života viac ako dva milióny W124. Niektoré z nich sú stále medzi nami, stále jazdia a starostlivo udržiavané modely stoja naozaj veľa peňazí.

Úplne najcennejšie W124 boli modely 500E alebo E500 (v závislosti od roku výroby), no podľa odborníkov aj o čosi nižšie triedy, E300, E320 a E420 majú veľký potenciál byť dobrou investíciou, o ktorú sa taktiež bude zaujímať mnoho zberateľov a automobilových nadšencov.

zdroj: pinterest.com

Volkswagen Corrado VR6 (1991 – 1995)

Audi, BMW, Mercedes, zo známych veľkých nemeckých automobiliek nám tu chýba už len zástupca Volkswagenu a ním je podľa odborníkov Corrado VR6 z 90. rokov.

Výnimočný motor, zaujímavý vzhľad, alebo ak by sme chceli ísť do väčších detailov, spomenúť môžeme aj chvályhodné odpruženie. Šlo jednoducho o auto, na ktoré mohla byť značka právom hrdá.

Zaujímavé ale je, že napriek týmto chválam si toto auto v 90. rokoch príliš veľa ľudí nekúpilo, zato dnes akoby dostáva druhý dych a vie sa oceniť. „Hodnota šesťvalcovej verzie začala v posledných rokoch podstatne stúpať a očakáva sa, že tento trend bude pokračovať.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BesaCars (@besacars)

Volvo 740 Turbo (1986 – 1990)

Kvalitné a zaujímavé kúsky vozidiel vedia vytvoriť aj na severe Európy, čoho dôkazom bolo napríklad aj Volvo 740 Turbo z druhej polovice 80. rokov. „Bolo dôkazom toho, že vozidlo vyvolávajúce zdvihnuté obočie otca alebo mamy môže byť také rýchle ako Porsche 924,“ opisujú ho odborníci z carVertical.

Vzrušujúci, až športový výkon a zároveň praktickosť robia z tohto modelu niečo jedinečné, čo sa prejavuje aj na jeho stále narastajúcej cene, ktorá pôjde určite nahor aj v najbližších rokoch.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Saaie Bolides (@saaie_bolides)

Saab 9000 CS Aero (1993 – 1997)

Severským postrachom Volva a jeho konkurentom bol vždy Saab, ktorý kládol dôraz na bezpečnosť a zároveň silu turbo motorov.

Aj on má na tomto zozname svojho zástupcu. Ide o Saab 9000 CS Aero, ktorý sa považuje za vrchol, poslednú a skutočne vzácnu bodku vozidiel série Saab 9000. Nejeden automobilový fajnšmeker by ho chcel mať a bol by zaň ochotný zaplatiť viac než slušné peniaze.

zdroj: en.saabblog.net

Toyota Land Cruiser (J80, J100)

Posledného zástupcu na tomto zozname, jediného ne-európskej značky, bude mať najpredávanejšia automobilka sveta – japonská Toyota. Jej známy Land Cruiser je medzi ľuďmi stále označovaný ako jeden z najlepších SUV sveta.

J80 dokázala skĺbiť jednoduchosť s každodennou praktickosťou. J100 bola podstatne luxusnejšia verzia, navrhnutá na dlhšie cesty, ale určite nie s nie menším talentom vyhrabať sa z blata či jamy. Dokonca aj modely, ktoré videli príliš veľa z najdrsnejších a najodľahlejších kútov sveta, môžu dosiahnuť hodnotu až 40 000€“ opisujú dve verzie/modely Land Cruiserov a cenu za toto použité auto odborníci z carVertical.

zdroj: pinterest.com
Zdroj: carVertical

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech