10 áut najkrajších áut, ktoré si dnes môžeš kúpiť. Svojimi krivkami nenechajú nikoho chladným

  • V súčasnosti sa kladie okrem technológií v autách obrovský dôraz aj na dizajn a vizuálnu stránku auta. 
  • Vybrali sme najzaujímavejšie autá na trhu z pohľadu dizajnu. 
  • Jednému z nich exteriér navrhol dokonca Slovák -  Peter Chovanec. Aktuálne pracuje pre Land Rover. 
Aston Martin
  • V súčasnosti sa kladie okrem technológií v autách obrovský dôraz aj na dizajn a vizuálnu stránku auta. 
  • Vybrali sme najzaujímavejšie autá na trhu z pohľadu dizajnu. 
  • Jednému z nich exteriér navrhol dokonca Slovák -  Peter Chovanec. Aktuálne pracuje pre Land Rover. 

Už dávno to nie je len prostriedok, ktorý ťa prevezie z bodu A do bodu B. Okrem tejto „základnej funkcie“ sa však autá dostávajú aj na novú úroveň vďaka dizajnu.

Napríklad náš najúspešnejší dizajnér Jozef Kabaň ukázal, že aj klasická Škoda môže vyzerať dobre. Jeho úspech si všimlo aj BMW, a tak teraz pracuje pre mníchovskú automobilku. Tu ti prinášame výber toho najkrajšieho, čo dnes na automobilovej scéne môžeš nájsť.

Volvo V90 

Kombi, ktoré určite nevyzerá obyčajne a navyše je najväčšie vo svojej triede. Volvo V90 patrí k najzaujímavejším autám na našich cestách. V top konfigurácii používa síce štvorvalec, no tomu dopomáha elektromotor. Hybridný výkon je 315 koní, zrýchlenie je 4,8 sekundy na sto kilometrov za hodinu a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 kilometrov za hodinu.

Lexus LC500

Japonci vždy išli svojou cestou. Aj pri LC500-ke, ktorá vyzerá ako z iného sveta. Je to jedno z top áut, ktoré sa v posledných mesiacoch dostalo na trh.

A uspokojí každého. Aj ekologicky mysliaceho človeka, ktorý má rád hybridný pohon či čistého „autičkára“. Pod kapotou môže byť okrem elektromotora so šesťvalcom aj čistý osemvalec. Čistý v zmysle, že je bez turba, čo je dnes takmer ako jednorožec na cestách. Lexus LC500 s päťlitrom má krásny zvuk a 331 kW.

Range Rover Velar

Práve dizajn tohto auta má na svedomí Slovák Peter Chovanec. Navrhol jeho exteriér. Velar oficiálne nedostal vylepšenie od SVR (športová divízia Range Roveru), a tak top konfigurácia používa benzínový šesťvalec a má k dispozícii 380 koní.

Lamborghini Aventador

Teraz prejdeme k exkluzívnejším kúskom. Najzaujímavejším na tomto aute je čas uvedenia do predaja. Lamborghini Aventador malo debut v roku 2011. Je to sedem rokov späť a auto stále vyzerá úžasne. Tomu sa hovorí, že predbehlo dobu. Za ten čas Aventador prešiel len niekoľkými obmenami a samozrejme faceliftom v roku 2016, ktorý laik však ani neodhalí.

Technicky sa však zmenilo mnoho. Aventador S dostal natáčaciu zadnú nápravu, lepší prítlak, výkon vyrástol na 740 koní a čo je lepšie, stále pod kapotou využíva silu dvanásťvalca.

Ford GT

Americká klasika v novom balení. To je Ford GT, ktorý je aktuálne jedným z najzaujímavejších áut na cesty, ale aj okruhy.

Pod kapotou má šesťvalec s výkonom 656 koní a maximálna rýchlosť predstavuje 348 kilometrov za hodinu. Hmotnosť auta je len približne 1300 kilogramov, a tak má excelentné jazdné vlastnosti.

Mazda MX-5

Unikátne a mimoriadne hravé. Oproti ostatným autám nemá extrémne vysoký výkon, no faktor zábavy bol v Mazde MX-5 vždy na vysokej úrovni. Navyše v novej generácii vyzerá úžasne.

Jaguar F-Pace

Svetové auto roka 2017 a vôbec prvé SUV od Jaguaru sa mimoriadne podarilo. V top konfigurácii je to navyše slušné „zviera“. Má 550 koní a výborné jazdné vlastnosti.

Ferrari LaFerrari Aperta

Špecialita, ktorú ti automobilka musí dovoliť kúpiť. Ferrari si totiž pre niektorých modeloch drží status tým spôsobom, že si vyberá a kladie podmienky, kto si môže ich auto kúpiť.

Aperta z LaFerrari nie je výnimkou. Je to strop auto-moto priemyslu. Má výkon 963 koní, 6,2 litrový dvanásťvalec a elektromotor. Jeho cena je cez 2 milióny eur.

Aston Martin DB11

Britský luxusný superšport od Aston Martin používa technológie od Mercedesu, ktoré skĺbil s vlastnými. Pod kapotou je samozrejme dvanásťvalec, ktorý produkuje 608 koní a z nula na sto vyšprintuje za 3,9 sekundy.

Rimac Concept One

Našu desiatku uzatvárame paradoxne chorvátskym autom. Je to veľká špecialita, ktorá sa síce neslávne preslávila nehodou v Grand Tour, no napriek tomu ide o unikátne auto.

Extrémne rýchly elektromobil, ktorý zaskočil aj ostrieľaných jazdcov. Brutálny elektromobil sa dostane na 100 kilometrov za hodinu už za 2,8 sekundy, jeho výkon je cez tisíc koní a cena sa počíta v miliónoch eur. Navyše vyzerá veľmi nadčasovo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK