10 činností, ktoré robia úspešní ľudia, aby nestrácali svoju energiu

  • Úspešní ľudia sa držia niekoľkých zásadných princípov
  • Ich zásadným princípom je, že ich čas a energia sú každodenne limitované, a preto musia byť starostlivo riadené
ME0
The Real Entrepreneur
  • Úspešní ľudia sa držia niekoľkých zásadných princípov
  • Ich zásadným princípom je, že ich čas a energia sú každodenne limitované, a preto musia byť starostlivo riadené

Existuje veľa spôsobov ako zadefinovať človeka, ktorý je úspešný. Určite si však počul príbehy o úspešných ľuďoch s divnými zvykmi. Napríklad, že každý deň jedia na obed to isté alebo nosia do práce stále to isté oblečenie ako takú uniformu. Títo ľudia však rozumejú psychologickému konceptu únavy pri rozhodovaní, čo je spôsob, akým sa kvalita tvojich rozhodovacích schopností časom zhoršuje.

Premýšľaj takto: Ráno je tvoja baterka  nabitá na 100%. Počas pracovného dňa tú energiu pomaly vyčerpávaš. Nechceš ňou plytvať, no bohužiaľ, väčšina ľudí to robí. Nižšie ti ponúkame zopár tipov, ako svoju mentálnu energiu zbytočne nestrácať.

Strach zo zlého výsledku

Znepokojenie, aj keď je označované ako „maladaptívna vlastnosť“, má v skutočnosti evolučné spojenie s inteligenciou. To je dôvod, prečo sú veľmi úspešní ľudia od prírody často viac nervózni, respektíve robia si starosti. Je to schopnosť, ktorá nás živočíšne pripravuje na potenciálne nebezpečenstvo a pomáha nám prežiť. Úspešní ľudia však nestrácajú svoju energiu týmto spôsobom, nakoľko nemajú strach zo zlého výsledku.

Melodrámy iných ľudí

Vieš veľmi dobre ako rýchlo a ľahko sa dá zamotať do intríg života niekoho iného. Môže to byť až paralyzujúce, obávať sa alebo byť posadnutý tým, čo sa stane v živote niekoho iného. Úspešní ľudia uprednostňujú vlastné blaho a to len veľmi zriedka zahŕňa melodrámu niekoho iného.

Mikrorozrušenia

Neustále ti vyskakujú upozornenia na Facebooku a Instagrame. Nepripravíš si oblečenie a veci do práce deň vopred, a potom ráno bojuješ o čas, aby si stihol byť v práci načas. Nonstop kontroluješ svoj email, o 10:15 ti zavolá mama a rozhovor trvá do 11:00. Toto všetko je možné považovať za mikrorozrušenia, vďaka ktorým sa budeš poobede cítiť úplne vyčerpaný a zistíš, že si nič nestihol. Úspešní ľudia neplytvajú energiou na záležitosti, ktoré nemajú signifikantný vplyv na ich život v dlhodobom horizonte. Počas dňa majú vyčlenené časy, počas ktorých sa venujú špecifickým záležitostiam.

Rozjímanie namiesto akcie

Je zvykom prehrávať si v hlave rôzne scenáre, ktoré sa koniec koncov nikdy neuskutočnia, a tak len rozmýšľame, rozjímame a nekonáme. Úspešní ľudia sú veľmi uvedomelí, to znamená, že venujú veľa času preskúmavaniu a vyhodnocovaniu svojich zvykov a interakcií. Nestrácajú svoju mentálnu energiu myslením na to, čo sa môže pokaziť, ale myslia skôr na to, ako sa to bude dať opraviť.

Uspieť hneď na prvý raz

Úspešní ľudia sú často majstrami a vodcami vo svojich oblastiach pôsobnosti. Ich práca je inovatívna, bezprecedentná a veľmi detailne orientovaná. Čo si však možno neuvedomujeme je, že nie vždy tomu tak bolo. Museli prežiť veľa pádov a neúspechov. Postupom času tak nemajú strach z neúspechu a vedia, že nemusia byť vždy perfektní. Hneď ako prestaneš mať strach z toho, že spravíš chybu, otvorí sa ti portál kreativity a produktivity.

Názory iných

Úspešní ľudia si veľmi dobre uvedomujú vplyv, ktorý majú ich sociálne kruhy na kvalitu ich života. Oceňujú svojich mentorov, partnerov a učiteľov. Avšak nedávajú žiadnu váhu názorom tých, ktorí by neboli ochotní vymeniť si s nimi miesto. Rovnako sa tiež nestarajú o to, čo si o nich ľudia myslia.

Pocit viny za vyhradzovanie si času pre seba

Vyrovnaní ľudia chápu, že úspech je holistická vec. Nie sme schopní dosiahnuť to najlepšie, ak sme unavení, podvyživení alebo ak máme iné extrémne výkyvy v našom živote. To je dôvod, prečo môžeš bežne vidieť úspešných ľudí, ktorí sú oddaní relaxu a zdokonaľovaniu sa rovnako ako práci a produktivite. Nevinia sa za to, čo by mohli urobiť počas trojdňového víkendu, alebo prečo by nemali mať voľno, ak ho naozaj potrebujú.

Obhajovanie svojho miesta v živote

Ak sa zaväzuješ k akejkoľvek práci, ktorá je atypická, často to vytvára otázky tých, ktorí neveria tvojej misii alebo sú skeptickí k tvojmu budúcemu úspechu. Avšak potreba vysvetľovať alebo obhajovať svoje miesto v živote nie je len únavná, ale aj zbytočná.

Znepokojujúce a nekontrolovateľné myšlienky

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si ľudia míňajú svoju vlastnú energiu, je robenie si starostí. Starosti sú prípravou na najhorší možný výsledok, a potom veríme, že to nie je len možné, ale že sa to aj skutočne stane. Avšak starosti ťa nepripravia na to, aby si sa vyrovnal s ťažkými životnými chvíľami, ale vytváraš si týmto spôsobom strach a obavy. Starosti a obavy veci len komplikujú a vykrádajú radosť zo života. Úspešní ľudia to veľmi dobre vedia a nevenujú im svoju energiu.

Snažiť sa byť obľúbený

Ďalším pozoruhodným znakom veľmi úspešných ľudí je to, že zvyčajne nie sú veľmi obľúbenými ľuďmi. Neboja sa, že ich ostatní nebudú mať radi, pretože chápu, že niektorým ľuďom sa nebudú páčiť, aj keby v živote robili čokoľvek. Ich skutočným strachom je, že nebudú žiť tak, ako by chceli.

Zdroj: Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech