10 činností, vďaka ktorým môžeš ako freelancer zarábať odkiaľkoľvek na svete

  • Chcel by si spoznávať svet, no zároveň pracovať? Dnes to už nie je nemožné. Ako šikovný freelancer totiž môžeš veľmi slušne zarábať a plniť si pritom všetky svoje cestovateľské sny. Stačí ti len notebook, letenka, batoh a kreatívna myseľ.
  • Chcel by si spoznávať svet, no zároveň pracovať? Dnes to už nie je nemožné. Ako šikovný freelancer totiž môžeš veľmi slušne zarábať a plniť si pritom všetky svoje cestovateľské sny. Stačí ti len notebook, letenka, batoh a kreatívna myseľ.

#1: Online lektor cudzích jazykov

Považuješ sa za dobrého učiteľa a skvele ovládaš niektorý z cudzích jazykov? Voľba pre teba je jasná, vyskúšaj online doučovanie. Vo svete je už táto metóda veľmi obľúbenou a tí najšikovnejší učitelia si dokážu mesačne zarobiť aj niekoľko tisíc eur. Nečakaj a začni hneď, najlepšie tým, že sa porozhliadaš po portáloch, ktoré tieto služby poskytujú.

#2: Tvorca webstránok alebo mobilných aplikácií

Ak si v tejto oblasti doma, popremýšľaj nad tým, či by sa tvoji klienti zaobišli bez toho, aby si bol pre nich „fyzicky“ k dispozícii, a či by sa všetko dalo zvládnuť aj formou telefonátov a mailov. Ak si o tom, že by sa to dalo presvedčený ty, presvedč o tom aj svojich klientov.

#3: Prenajímaj svoju nehnuteľnosť cez Airbnb

Ak máš vlastný byt alebo dom a chcel by si začať cestovať, prenajímanie nehnuteľnosti je skvelým spôsobom, ako svoj sen uskutočniť. Úplne ideálnym je spojenie tejto cesty spolu s niektorým z ďalších tipov na zárobok.

Zdroj: johnnyvagabond.com

#4: Napíš a predaj e-knihu

Ak už máš niečo „odpísané“ a máš ľuďom čo ponúknuť, napíš e-knihu a ponúkni ju ľuďom na predaj. E-kniha je ideálnym riešením, pri ktorom ti odpadávajú starosti s tlačou a distribúciou knihy do kníhkupectiev.

#5: Tvorca softvérových riešení

S informatizáciou spoločnosti vo svete rastie dopyt aj po softvérových vývojároch. Využi túto jedinečnú šancu a ukáž, čo vieš. Skvelé pritom je, že túto prácu môžeš vkonávať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

#6: Vyučovať môžeš aj hru no hudobný nástroj

Dnes už nie sú ničím výnimočným ani stránky, kde môžeš ponúknuť svoje služby ako online učiteľ hry na akomkoľvek hudobnom nástroji. Samozrejme to nie je najjednoduchšia cesta, no nie je to nemožné a ak si zvolíš vhodné metódy a pomôcky, môžeš sa stať skvelým online učiteľom.

#7: Fotografuj a predávaj svoje fotky online

Ak je tvojou vášňou fotenie, nemusíš byť fotografom, ktorý sa zameriava len na fotografovanie rôznych spoločenských podujatí. Dnes je mnoho fotografov, ktorý zaznamenávajú jedinečné momenty zo svojich ciest a tieto fotografie následne predávajú buď rôznym agentúram, alebo priamo na svojej webstránke rôznym záujemcom.

Zdroj: pexels.com

#8: Staň sa virtuálnym asistentom

Aj administratíva sa dá vykonávať z ktoréhokoľvek kúta sveta, a to bez toho, aby si sa obmedzoval na nejaké jedno pevné miesto. Služby virtuálnych asistentov sa už začínajú dostávať do povedomia aj na Slovensku, tak sa skús chopiť šance a presvedč zamestnávateľov svojimi skúsenosťami a spoľahlivosťou.

#9: Predaj svoju schopnosť písať o čomkoľvek

Skvelou voľbou pre kreatívnych freelancerov je aj tvorba obsahu – či už ako copywriter alebo externý redaktor niektorého z úspešných portálov. Ak je písanie tvojou prednosťou a baví ťa, nemáš ďalej nad čím premýšľať.

#10: Social media guru

Ak vieš, ako spravovať profily spoločností na Facebooku, Twitteri, Instagrame či iných sociálnych sieťach, využi to vo svoj prospech a predaj tieto cenné skúsenosti niekomu, kto to ocení – a to aj keď budeš na opačnom konci zemegule.

Prirodzene je podstatne viac možností, ako sa ako freelancer uživiť naozaj odkiaľvek. Pravdou je, že súčasná doba tomuto trendu (našťastie) skutočne praje. Naskoč teda na túto vlnu, zužitkuj to, v čom si najlepší a plň si svoje cestovateľské sny.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech