10 dôvodov prečo by si si mal založiť TikTok. Prečo sa oplatí vôbec prihlásiť?

  • TikTok je celosvetovo úspešná sociálna sieť
  • Okrem popularity môžeš získať inšpiráciu či podeliť sa o svoje kreatívne nápady alebo propagovať vlastnú značku
pjimage (26)
Unsplash/Amanda Vick, tiktok.com
  • TikTok je celosvetovo úspešná sociálna sieť
  • Okrem popularity môžeš získať inšpiráciu či podeliť sa o svoje kreatívne nápady alebo propagovať vlastnú značku

TikTok je aplikácia a sociálna sieť v jednom, ktorá získala celosvetový úspech raketovým vzostupom. Prečo sa oplatí mať TikTok a čo ti ponúka? Máme pre teba 10 dôvodov, prečo sa túto novú aplikáciu oplatí mať. Ak ale ešte nevieš, čo to vlastne ten TikTok je, všetko podstatné sme zhrnuli v predošlom článku, určite si ho prečítaj.

Preukázanie vlastného talentu

Ako uvádza Socioblend, to, čo začalo ako len synchronizácia hudby a videí, sa zmenilo na niečo väčšie. Aj keď boli YouTube a Instagram v minulosti miestom, kde ľudia mohli predviesť svoje talenty, odvtedy sa svet sociálnych sietí značne zmenil.

Zdá sa, že TikTok so svojím jednoduchým rozhraním a krátkymi videami osloví viac ľudí. Tancuješ, spievaš či vieš napríklad žonglovať alebo máš tipy pre fotografovanie? To je len zopár vecí, prečo si nájdeš na TikToku svoje miesto. Stačí si na appke otvoriť Trendy a zaplaví ťa toľko kreativity a inšpirácie, že ťa už nenapadne pozrieť Instagram či Pinterest.

Rast vlastnej značky či produktu

TikTok sa stal novou metódou a miestom, kde podniky a influenceri propagujú svoje značky či produkty. Napríklad aj médiá si našli miesto na tejto sociálnej sieti.

 Služba zdieľať videá pomohla mnohým značkám spustiť aj  reklamy v TikTok verzii. Tie firmám umožňujú spúšťať reklamy ako videá. Mnoho podnikov či značiek uviedlo, že táto pridaná expozícia pre ich značku zvýšila mesačný predaj o veľké čísla.

Nie je prekvapením, koľko denne aktívnych používateľov je na tejto platforme a sú obrovskými fanúšikmi TikTok videí. Každá aplikácia sociálnych médií má predsa algoritmus, a to ti môže pomôcť zviditeľniť či už seba, svoj produkt, alebo značku v online svete.

Môžeš byť súčasťou netradičnej komunity

Jednou z najlepších vecí na TikTok je podľa US Magazine to, že sa na sociálnej sieti nachádza obrovská komunita, kde je v podstate každý tvoj priateľ. Existujú tam dokonca menšie komunity či skupiny, kde nájdeš ľudí so spoločnými záujmami, kde môžeš prepojiť svoj obsah a spoločne ho zdieľať.

Nemusíš sa pritom obávať toho, že budeš posudzovaný za to, aký obsah produkuješ. O to práve ide. Tvoríš tak, ako ostatní a máš podobné záujmy ako ďalší ľudia.

Získanie popularity

 Priemerný čas, ktorý strávi používateľ na aplikácií TikTok denne, je približne 52 minút. Každé video môže trvať až minútu, čo by znamenalo, že priemerný používateľ sleduje na TikTok približne 52 videí.

Ide o pomerne veľa videí v krátkom čase. Za tak krátky čas si vieš získať nových fanúšikov, ktorí si pozrú tvoje videá a môžeš sa jednoducho stať populárnym. Aj táto appka už má svoje vlastné celebrity. Chce to len originalitu a chuť zaujať.

Na aplikácií si našli miesto už známe osobnosti, ktoré si takto získavajú viac a viac fanúšikov. 

Celosvetový dosah

 Aplikácia TikTok, ktorá bola spustená a v roku 2016 a dnes má viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov, má globálny dosah. Nejde o prehnané tvrdenie. Táto aplikácia bola medzi 5 najsťahovanejšími aplikáciami v roku 2019, čo zrejme najviac hovorí o popularite aplikácie vo svete. Obrovské množstvo používateľov na tejto platforme znamená, že každý používateľ bez ohľadu na svoju národnosť a popularitu môže osloviť milióny ľudí na druhej strane sveta.

Celé to má celkom hlbokú myšlienku. TikTok totiž prelomí politické a náboženské bariéry a umožňuje prístup globálnych odkazov verejnosti. Napríklad kampaň „TikTok For Good“ je zameraná na zvyšovanie informovanosti o mnohých sociálnych otázkach prostredníctvom platformy.

Cieľom kampane je nielen šíriť povedomie, ale aj priamo ovplyvňovať pozitívnu mienku vo svete.

Pohybom k lepšej fyzičke

Ako píše EduAdvisor, okrem popularity značiek či samého seba môžeš vylepšiť aj svoju kondíciu. Pravdepodobne si už počul o pesničkách, ktoré sú najmä populárne na tejto aplikácií.

Ide o rôzne tanečné výzvy, ktoré sa stávajú rýchlym trendom. Označené hashtagom, rovnakou choreografiou, či už s kamošmi alebo osamote.

A nielen to. Sú to aj profesionálni tréneri, ktorí tiež používajú túto platformu na vytváranie domácich tréningov, ktoré môžeš robiť kedykoľvek.

Používatelia nie sú pasívni

Pred otvorením aplikácie TikTok sa používatelia už akosi zaviazali k pohlcujúcemu zážitku. Video je jediný typ obsahu, ktorý upúta celú tvoju pozornosť. Ako píše Search Engine Journal, nielen, že sa musíš pozerať na obrazovku, ale musíš mať zapnutý zvuk, keďže vo videách zohráva dôležitú rolu.

Jednoducho povedané: keď si otvoríš túto appku, automaticky venuješ pozornosť jej obsahu so všetkým, čo k tomu patrí.  

Pomoc vo vzdelávaní

Možno budeš prekvapený, no existuje veľa učiteľov a študentov, ktorí používajú túto platformu na sprostredkovanie vedomostí či informácií o rôznych témach. Od tipov pri učení, až po zábavné experimenty, sú tieto videá užitočné a náučné.

Nájdeš tam videá na jazykové zručnosti či na komplikované matematické úlohy. Vzdelávanie tak prichádza do novej éry.

Novodobý ošiaľ TikTok. Čínska sociálna sieť, ktorá vyzvala Instagram a začína dominovať

Skvelé recepty

Nemusíš tvoriť obsah, alebo pozerať zábavné videá. Chceš nájsť inšpiráciu na varenie či na prípravu nejakého skvelého drinku?

Platforma si získala dokonca aj mladých talentovaných kuchárov. Nejde teda len o miesto krátkych amatérskych videí, ale aj o krátke kompilácie zložitých receptov, ktoré sa rýchlo naučíš a môžeš ich ešte ľahšie tvoriť.

Zabudni na dlhé postupy či hodinové recepty s reklamou. TikTok ti všetko naservíruje v priebehu pár sekúnd.

Jednoducho sa zabavíš a zasmeješ

Vtipný obsah spoločnosti TikTok je práve pre väčšinu ľudí najväčším lákadlom. Od vtipných zvieracích videí až po vtipy s rôznymi filtrami, nájdeš si skrátka kreatívny obsah, ktorý ťa za krátku dobu vie pobaviť.

Ide aj o rôzne paródie či filmové hlášky, ktoré ťa dostanú do kolien. Tieto zábavné videá na TikToku môžu byť účinným nástrojom na odbúranie stresu. Nezabúdaj, internet môže byť skvelým miestom pre zábavu.

Zdroje: www.searchenginejournal.com, eduadvisor.my, tiktok.com, socioblend.com, usmagazine.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK