10 hackov, ktoré ti uľahčia každodenný život

  • Každý bojujeme s problémami každodenného života. Tu nájdeš zopár trikov, ako sa s niektorými z nich efektívnejšie vysporiadať.
collageouf
pexels.com/pixbay.com
  • Každý bojujeme s problémami každodenného života. Tu nájdeš zopár trikov, ako sa s niektorými z nich efektívnejšie vysporiadať.

#1 Vodeodolná obuv

Je to jednoduché. Na to, aby si ochránil svoje plátené premokavé tenisky pred vodou potrebuješ len fén a včelí vosk. Najprv rovnomerne rozotri vosk po teniske a potom ho zahrievaj fénom, pokiaľ ho neprestaneš vidieť. Ta dá! Vodeodolná tenisky pripravené. To všetko vďaka vlastnosti vosku odpudzovať molekuly vody.

foto: pixabay.com      

#2 Založ oheň

Čipsy nie sú dobré len na jedenie počas večerného filmu. Dajú sa perfektne využiť aj na založenie ohňa. Vďaka vysokému obsahu tuku, oleja a iných chemických látok sa ľahko zapália. V prípade potreby ti tak nahradia papier alebo suchú trávu pri zakladaní vatry.

foto:pixabay.com

#3 Vyčisti odtok

Na minútku pusti do odtoku teplú vodu. Následne doň nasyp pohár sódy bikarbóny a pomaly doň vylej pohár octu. Na záver odtok znova vypláchni horúcou alebo vriacou vodou. Chemická reakcia sódy s octom zabezpečí dôkladné vyčistenie odtoku.

#4 Vyčisti sprchovaciu hlavicu

Tento trik je na Slovensku obzvlášť užitočný. Veľká časť územia našej krajiny je podložená vápencom. Ten sa dostáva do vodných zdrojov a ako dôsledok nám z kohútikov tečie „tvrdá“ voda. Pri sprchovaní sa vápenec usádza na hlavici a vytvára biely povlak. Toho sa zbavíš jednoducho. Naplň igelitové vrecko octom, vlož doňho hlavicu a izoluj ho gumičkou. Nechaj ocot pôsobiť cez noc a uvidíš, že ráno bude sprchová hlavica ako nová.

foto: pixabay.com

#5 Zvýš hlasitosť

Ak máš tiché reproduktory na svojom smartfóne a nemáš poruke externý reproduktor, použi pohár alebo misku. Ak vložíš svoj smartfón do misky alebo pohára, vďaka ich akustickým vlastnostiam sa bude zvuk šíriť efektívnejšie.

#6 Otvor kryt na SIM kartu

Často sa stáva, že nemáme po ruke potrebné nástroje, ale nie každý z nás je moderný MacGyver, aby si s týmto problémom poradil. Ak si teda nútený improvizovať vezmi kancelársku sponku, zohni ju a vlož do malého otvoru na kryte SIM karty.

foto: visualhunt.com

#7 Vyčisti toaletu

Väčšina ľudí už vie, že Coca-Cola nie je dobrá len na pitie. Okrem zábavných experimentov s Mentoskami sa s ňou však dá aj čistiť toaleta. Stačí vyliať plechovku do misy a nechať cez noc pôsobiť. Na záver toaletu vypláchni mydlovou vodou a hotovo. Chémia robí divy.

foto: pexels.com

#8 Nech ti ľad vydrží dlhšie

Zima doznieva. Ak si budeš chcieť zaspomínať na nízke teploty a osviežiť sa chladeným nápojom možno narazíš na problém. Pravdepodobne zistíš, že ľad, ktorým ho chladíš dlho nevydrží. Známe soľ nad zlato platí aj v tejto situácii. Pridaním soli do ľadu zmeníš jeho teplotu topenia. Ľad tak vydrží chladiť podstatne dlhšie.

#9 Zbav sa zápachu

Nemáš rád zápach, ale nebaví ťa dávať tenisky každý deň do pračky? Použi suché čajové vrecúška. Vlož ich do topánok a nechaj absorbovať zápach. Ak si nevyužil trik jedna z tohto zoznamu a tvoje tenisky sú navyše aj mokré, nasyp do nich mix ryže a sódy a nechaj pôsobiť, kým nevyschnú.

foto: pixabay.com

#10 Upevni gombík

Často si obliekaš a vyzliekaš košeľu a bojíš sa, aby ti pri toľkej záťaži neodpadli gombíky? Natri ich čistým lakom na nechty. Ten sa vsiakne do nite držiacej gombík a po zaschnutí ju spevní. Tak ti gombík neopadne ani pri častom zapínaní a odopínaní.

foto: pixabay.com

zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech