10 najhoršie hodnotených slovenských reštaurácií podľa Tripadvisor. Ľudia najviac kritizujú našu obsluhu

  • Pozreli sme sa na 10 najhoršie hodnotených reštaurácií na Slovensku a zozbierali pripomienky tých, ktorí s týmito podnikmi majú skúsenosť
  • Ukázalo sa, že podpriemerné reštaurácie sa vyskytujú ako v hlavnom meste, tak i v menších slovenských mestách
reštaurácia
Unsplash/Jay Wennington/Nick Karvounis
  • Pozreli sme sa na 10 najhoršie hodnotených reštaurácií na Slovensku a zozbierali pripomienky tých, ktorí s týmito podnikmi majú skúsenosť
  • Ukázalo sa, že podpriemerné reštaurácie sa vyskytujú ako v hlavnom meste, tak i v menších slovenských mestách

Nájsť dobrú reštauráciu s chutným jedlom je niekedy ťažké. Krásny a voňavý podnik vždy nezaručí dobré a kvalitné jedlo. Slovenský gastropriemysel sa v posledných rokoch poriadne rozrástol. Už nie je prekvapením, keď v tichej uličke malého mesta nájdeš perfektný podnik, v ktorom ti navaria talianske jedlo ako od Taliana.

Avšak nie vždy je tomu tak. Pozreli sme sa preto na najhoršie hodnotené reštaurácie na Slovensku. Vopred je ale potrebné poznamenať, že množstvu slovenských reštaurácií chýba akákoľvek recenzia. Keď budeš teda najbližšie obedovať alebo večerať v reštaurácii, nezabudni jej prideliť pár hviezdičiek či komentár. Pomôžeš tak ďalším, ktorí vďaka tebe nebudú musieť trpieť otrasný gastro zážitok.

The Grill, Bratislava – 1,5

Reštaurácia The Grill v Bratislave patrí do dvojitej kategórie, pričom jednou z nich je práve rýchle občerstvenie. Jedlo hodnotilo síce len 10 ľudí, no podľa slovných komentárov sa zdá, že podnik skutočne nestojí za veľa.

„Obrázok vyzeral veľmi lákavo, to, čo mi pani naložila, bolo hnusné mäso so suchou ryžou. Katastrofa, nedalo sa to ani zjesť. Určite neodporúčam,“ odkazuje jeden z nešťastných zákazníkov. Na druhej strane, hodnotenia nemeckých turistov sú pomerne priaznivé.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Dan Gold; ilustračné foto

Jimmy’s, Bratislava – 2,0

Aj napriek lepšiemu hodnoteniu oproti predošlému podniku je na tom bratislavské Jimmy’s podstatne horšie. Reštauráciu hodnotilo až 230 ľudí. V komentároch sa najčastejšie objavujú slová, ako „otrasné“ či „katastrofa“. Jeden zo zákazníkov podnik dokonca nazval hanbou Bratislavy.

„Veľmi, veľmi zlé. Polievka studená, ako keby len dohodený bujón, ale zabudli prevariť, druhé jedlo katastrofa,“ priblížila jedna z návštevníčok. Ďalej konštatuje, že za „nedojedené jedlo“ zaplatila 12,50 eur. V tomto prípade hodnotenie nepodržali ani turisti, ktorí sa so Slovákmi takmer absolútne zhodli.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Louis Hansel @shotsoflouis; ilustračné foto

Prasiatko, Bratislava – 2,0

Bratislavskú reštauráciu Prasiatko netreba približovať pre všetkých fanúšikov PPPetra. Ten sa do tejto reštaurácie vybral ako do najhoršie hodnoteného podniku na Slovensku. V súčasnosti tento podnik nepatrí medzi tie najhoršie v našej krajine, o čom svedčia aj aktuálne recenzie.

„Jedlo bolo vynikajúce! Konečne dostal majiteľ rozum a dal nižšie ceny,“ informovala jedna z návštevníčok pred tromi týždňami. Väčšina pozitívnych recenzií je písaná práve v nedávnom období. V roku 2019 zákazníci kritizovali presolené a prekorenené jedlo a rovnako sa im nepozdávala ani obsluha.

Restaurant Na Trojici, Banská Štiavnica – 2,0

Podnik Na Trojici sa umiestnil na chvoste celkového rebríčka hodnotenia banskoštiavnických reštaurácií. Problémom bola podľa mnohých obsluha, ktorá voči zákazníkom nebola ochotná a ústretová. Situácia sa nezlepšila ani v posledných mesiacoch.

Jedného zo zákazníkov prekvapil doplatok za 7-eurovú rybu, ktorý bol v hodnote vyše 8 eur. „Prečo je doplatok väčší ako samotná cena ryby v lístku? Je to zavádzanie,“ konštatuje zákazník a zároveň dodáva, že je to škoda. V podniku mu údajne chutilo a tiež pochválil kuchára.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Alex Holyoake

Lunapark, Bratislava – 2,0

„Vyhodených 86 eur,“ odkazuje jedna zo zákazníčok v poslednej recenzii. Jej pripomienka je stará niekoľko mesiacov. Podnik ale väčšina z návštevníkov neodporúča. Niektorých prekvapilo nedochutené jedlo, iných zase prístup personálu.

Zahraniční turisti túto reštaurácia hodnotia na 3, pričom jedlo považujú za priemerné. Slovenskí zákazníci sa naopak domnievajú, že jedlo je ďaleko pod priemerom.

Cechová Reštaurácia, Banská Bystrica – 2,0

Rovnako, ako reštaurácia Na Trojici, aj Cechová Reštaurácia sa umiestnila na poslednej priečke v kategórii miestnych reštaurácií. Zákazníčka, ktorá podnik navštívila pred dvomi týždňami, kritizuje najmä obsluhu.

„Nevie si zapamätať, čo sme si objednali, museli sme pripomínať, čo sme chceli. Dámske WC oba upchaté, nespláchnuté. A na blok čakať 20 minút? Najhoršie miesto,“ upresnila v recenzii. S toaletami boli nespokojní viacerí, jeden zákazník dokonca uviedol, že mu v ruke zostala záchodová doska.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Priscilla Du Preez; ilustračné foto

Grand mother’s – Slovak Hause, Bratislava – 2,5

Reštauráciu hodnotilo viac ako 700 zákazníkov. Mnohí sa ale zhodli na tom, že bolo „jedlo hrozné, ceny premrštené, personál ešte horší, drzý, neochotný, neupravený, vulgárny“. Výhodou podniku je podľa jednej návštevníčky len lokalita.

„Najhoršia reštaurácia na svete. Toto snáď nie je možné v pomere cena/kvalita,“ skonštatoval jeden zo zákazníkov. V podniku sa príliš nepáčilo ani zahraničným turistom. Väčšinou Taliani zostali zaskočení vysokými cenami.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Lily Banse; ilustračné foto

Toliar, Štrbské pleso – 2,5

Zas a znova, veľa zákazníkov malo problém najmä s neochotným personálom. O arogancii a nevhodnom prístupe zamestnancov sa píše takmer v každom komentári. Ďalší kritizovali „otrasné, nedovarené jedlo“. Jedna zákazníčka priznala, že po pár minútach odišla do inej reštaurácie.

„Obsluha otrasná, pozerajú sa 30 minút na nás a nikto nepríde. Je pekné, že sa tu prechádzajú pôvabné čašníčky, ale chcelo by to aj obslúžiť nabudúce,“ napísal zákazník. Obsluha vadila i zahraničným turistom, medzi ktorých patria napríklad aj Česi.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Michael Browning; ilustračné foto

Agadir – Kleopatra, Košice – 2,5

Agadir – Kleopatra ponúka európske aj grécke jedlá. Viac ako 30 ľudí sa ale zhodlo na tom, že ich kvalita nie je príliš očarujúca. Jedlo je údajne pod priemerom, jedna zákazníčka dokonca dostala porciu so starým kuracím mäsom.

„Polievka kuracia, ktorá kuru ani nevidela, iba nejakú umelú hmotu. Jedlo je pod úroveň. Neodporúčam,“ zhrnula zákazníčka. Pravdou je, že najnovšia recenzia pochádza z roku 2018. Zostáva teda záhadou, či je košická reštaurácia stále taká zatrateniahodná, ako o nej píšu zákazníci.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Louis Hansel @shotsoflouis; ilustračné foto

Castello Pizzeria, Trenčín – 2,5

Otrasná obsluha a dlhé čakanie je problémom i poslednej najhoršie hodnotenej reštaurácie. Kým zákazníčka, ktorá reštauráciu navštívila minulý mesiac, bola s jedlom celkom spokojná, iní nie.

„Obsluha – dlhé vlasy, natupírované, čašníčka absolútne arogantná, drzá, úcta k zákazníkovi jej absolútne nič nehovorí. Druhá, mladá čašníčka, radšej ušla do kuchyne, ako by sa mala ospravedlniť,“ opísala svoju skúsenosť jedna z návštevníčok reštaurácie.

Aj keď táto reštaurácia dopadla zo všetkých vyššie uvedených najlepšie, mnoho ľudí ju neodporúča. Našlo sa pár takých, ktorí ľutovali, že si vopred neprečítali recenzie. Pouč sa preto z chýb iných a nezabudni si prečítať recenzie, pocity a dojmy zákazníkov, ktorí už s podnikom majú svoje skúsenosti, ešte pred vstupom dnu.

reštaurácia
zdroj: Unsplash/Toa Heftiba; ilustračné foto
Zdroj: Tripadvisor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK