10 najkrajších pláží sveta, ktoré budeš chcieť navštíviť aj ty

  • Leto je v plnom prúde, čo tak navštíviť niektorú z najkrajších pláží sveta?
  • Inšpirovať sa môžeš zoznamom, ktorý zverejnil portál Beach Inspector
  • Otestoval vyše 1600 pláží, pri ktorých hodnotil všetko - od kvality vody až po komplexnú plážovú infraštruktúru
  • Prinášame ti TOP 10 pláží, ktoré sa v danom rebríčku umiestnili najvyššie
zdroj: dianibeach.com
  • Leto je v plnom prúde, čo tak navštíviť niektorú z najkrajších pláží sveta?
  • Inšpirovať sa môžeš zoznamom, ktorý zverejnil portál Beach Inspector
  • Otestoval vyše 1600 pláží, pri ktorých hodnotil všetko - od kvality vody až po komplexnú plážovú infraštruktúru
  • Prinášame ti TOP 10 pláží, ktoré sa v danom rebríčku umiestnili najvyššie

10. Semeti, Indonézia

Nedotknutá príroda, žiadne slnečníky, lehátka, či obchodníci so suvenírmi. To je pláž Semeti na ostrove Lombok v Indonézii. Pre turistov takmer neznáma oblasť, za to však prírodný klenot s bielym pieskom a tyrkysovo modrou vodou. A to všetko vsadené v krásnej prírodnej scenérii. Ponúka teda dokonalý oddych a pokoj od všetkého, s čím sa stretneš pri iných plážach.

9. Dolphin Reef, Izrael

Pláž, ktorá bola vytvorená s dokonalým zmyslom pre detail. Na návštevníkov pôsobí ako oáza pokoja s domčekmi postavenými priamo pri vode. Veľa zelene a voľne žijúce delfíny sú tým, čo robí z tejto oblasti nezabudnuteľný zážitok pre staršie aj mladšie generácie turistov.

8. Trou aux Biches, Maurícius

Podľa portálu Beach Inspector ide o jednu z najkrajších pláží na ostrove vôbec. Priestranná pláž, vhodná na dlhšie prechádzky, si ťa získa palmami, bielym pieskom a tyrkysovo modrou vodou. K dispozícii je aj potápanie a šnorchlovanie. Vo večerných hodinách sa odporúča vychutnať si západ slnka, ktorý pokrýva pláž v zlatistom svetle.

7. Playa de ses Illetes, Španielsko

50 odtieňov modrej – tak zhodnotil portál vodu v tejto lokalite, pretože ponúka viac odtieňov modrej ako môžeš vidieť na farebnej palete v umeleckých kruhoch. Nachádza sa na španielskom ostrove Formentera, kde sa teší veľkej obľube. Okrem vodných športov a reštaurácií, ktoré ponúka, si odtiaľ môžeš vyraziť na blízky ostrov Isla de Espalmador.

6. Canto de la Playa, Dominikánska republika

Nádherný biely piesok, mohutné palmy a očarujúca tyrkysová voda – pláž Canto de la Playa, nachádzajúca sa na ostrove Isla Saona vo východnej časti Dominikánskej republiky, má presne to, čo robí z Karibiku vysnívanú lokalitu mnohých turistov. Navyše, pláž je obľúbená obzvlášť u tých, ktorí chystajú svadbu, nakoľko práve tu si mnoho párov povie svoje „áno“.

5. Pai Plong, Thajsko

Ak by si sa zapozeral z vody priamo na pobrežie, možno by si nadobudol pocit, že sa dívaš na neobývanú džungľu. Pláž je totiž obklopená strmými skalami a nádhernou vegetáciou. A hoci je prístup k nej trošku obtiažnejší, výsledok určite stojí za to. Turisti si tu môžu užiť aj omnoho pokojnejšiu atmosféru, ako napríklad na väčších plážach, nachádzajúcich sa v tejto lokalite.

Vedľa pláže sa navyše nachádza exkluzívny a honosný hotelový komplex, ktorý je síce určený len pre hotelových hostí, ale ponúka plážový bar, ktorý je otvorený aj pre verejnosť.

4. Playa de Cofete, Španielsko

Táto pláž sa rozprestiera na viac ako 11 kilometroch a zaujme krásnou prírodou, ktorá ju obklopuje. Nejde však o klasickú dovolenkovú pláž, nakoľko si vo vode v tejto lokalite nezaplávaš – plávanie je totiž zakázané kvôli silným prúdom. Táto dlhá prírodná pláž s mohutným pohorím rozpínajúcim sa v pozadí, vytvára majestátnu scenériu, ktorá je jedinečná nielen pre túto oblasť, ale aj pre celú Európu.

3. Cala Mariolu, Sardínia

Pláž, ktorá je považovaná nielen za skvost samotnej Sardínie, ale aj Talianska ako takého. Vysoké útesy týčiace sa nad bielymi kamienkovými plážami a krištáľovo čistá voda, sľubuje skutočne zaujímavý zážitok. Dostaneš sa sem však len loďou, prípadne náročnejšou trekingovou trasou, ktorá trvá aj niekoľko hodín.

2. Diani Beach, Keňa

Pláž, ktorá je známa nielen v Afrike, ale aj po celom svete a každoročne priťahuje veľké množstvo turistov do komfortných hotelových komplexov, ktoré sa nachádzajú po jej zadnej strane. Piesok je tu vraj taký biely, že ak si nevezmeš slnečné okuliare, môže ťa bez problémov oslepiť. Nájdeš tu aj množstvo plážových barov, kde sa môžeš dať do reči s ostatnými turistami alebo miestnymi obyvateľmi.

1.  Manda Bay, Keňa

Napokon rebríčku kraľuje Manda Bay, nachádzajúca sa taktiež v Keni. Táto je ideálnym miestom pre šnorchlovanie, pri ktorom, ak budeš mať kúsok šťastia, môžeš spozorovať aj vzácneho žraloka veľrybieho, ktorý je v súčasnosti považovaný za najväčšieho plutvovca na svete. Neďaleko sa nachádza starobylé mesto Lamu, kde sa môžeš dozvedieť viac o východoafrickej kultúre v tamojšom múzeu.

Zdroj: metro.co.ukbeach-inspector.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK